Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valamit nem értek: ha Isten...

Valamit nem értek: ha Isten elítéli a homoszeyuálisokat, akkor miért teremti őket? Itt most azokra a homokra gondolok, akik már eleve olyan aggyal születnek, hogy belül nők.

Figyelt kérdés
2016. nov. 27. 12:06
1 2 3 4 5
 41/43 szp72 ***** válasza:

@ Még egyszer hangsúlyozom: a Bibliában SEHOL nem találsz olyan kijelentést, hogy bármely betegség az Örök Kárhozat szinterére (vagyis Pokolra) küldené az embert.


Valóban nem a betegség hanem a bűn szakít el minket Istentől. Éppen ezért állítom, hogy nem a homoszexuális hajlam, hanem a homoszexuális tett az, ami bűn. Egy homoszexuális hajlamú ember is megtérhet és őszinte szívvel keresheti Istent, s harcolhat a homoszexuális hajlamai ellen, s egyáltalán nem biztos hogy a megtérésével a homoszexuális hajlama is pikk-pakk azonnal elmúlik. A teljes szabadulás, a teljes gyógyulás ritkán történik azonnal, hanem bizony az sokszor elég hosszú és fájdalmas is lehet.


@ Csak tudod, a keresztény életvitel kifejezetten arról szól, hogy az Ige és a SzentSzellem hatására fokozatosan leszünk szellemiek, egyre inkább leszünk Krisztusivá (Krisztushoz hasonlóvá). Így alakul ki bennünk az a Szentség, mellyel megláthatjuk Krisztust.


Most akkor nem értem mit magyarázol. Isten elnéző minden gyengeséggel szemben, de a homoszexuális múltjuk ellen küzdők azonban mindenképpen elkárhoznak? Egy megtérő homoszexuális csak akkor üdvözülhet, ha már tökéletesen megszűnt a hajlama?


@ Jézus ellenben azt mondja, hogy: "valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében." --> vagyis a vágy (amennyiben azt tisztátalannak veszi Isten Igéje) paráznaságnak számít (ami ugyebár bűn).


Jézus nyilván nem azokról beszél, akik harcolnak és küzdenek a helytelen vágyaik ellen, s maguk is szeretnének megszabadulni tőle. Azokról van szó, akik direkt azért nézegetik az asszonyokat, mert kívánják őket. Ha én egyszer nem akarok bűnös vággyal asszonyra nézni, hanem akaratom ellenére létezik a vágy amiről nem tehetek, akkor nem vagyok szoros értelemben bűnös csak a bűn megkísértettje.


Mit mondottam, éppenséggel bizonyos értelemben nevezhetjük a bűnös hajlamú embereket is bűnösnek, de nem abban az értelemben, hogy ő arról tehet. Továbbá ilyen értelemben mindenki bűnös, maga Pál apostol is.

2016. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
Mindannyian Isten játékszerei vagyunk.
2016. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 világvége1 ***** válasza:

A homoszexualitás nem bűn.


A transzneműek nem feltétlenül homoszexuálisak.

2020. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!