Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valamit nem értek: ha Isten...

Valamit nem értek: ha Isten elítéli a homoszeyuálisokat, akkor miért teremti őket? Itt most azokra a homokra gondolok, akik már eleve olyan aggyal születnek, hogy belül nők.

Figyelt kérdés
2016. nov. 27. 12:06
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

Isten nem rossz. Az emberek azok

.

2016. nov. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Te ezt az egészet n érzed. N bsk. Cdak haggyag öket lenni.
2016. nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Kzs: (#15)


Van itt köztünk pár félreértés, de oké. Persze, benne van a Bibliában, amit azt hiszem mind a ketten ugyanúgy szent könyvnek tartunk, maximum máshogy értelmezzük. Én itt bukok el, ugyanis nem ismerem annyi részletét, mint te, ezért nem tudok újabb igékkel felelni, mint ahogy itt az általában menni szokott. De gondolom nem is várod el, úgyhogy... (De azért megpróbálok az ismereteimre támaszkodni, ha már van valamennyi.)


Akkor felteszem újra a kérdést: miért természetellenes? A Biblia mivel indokolja? Lett teremtve férfi és nő, a férfi háljon a nővel. De miért bűn az, ha nem? Értem, le van írva, hogy az, de miért az? (Azért az, mert le van írva, de ismét megkérdezem, miért az van leírva? Mert Isten úgy gondolja, válaszolhatod talán, de miért? Ha erre ad valaki választ, akkor azt hiszem kénytelen vagyok elfogadni a dolgot.)

Én szerintem az állatvilágot nem érinti a bűn, mivel ők ösztönlények, nem gondolkodnak, ha ölnek is (például), akkor azért ölnek , mert beléjük van kódolva. Tehát szerintem egy állat nem tud bűnt elkövetni, mivel nem szándékosan cselekszik. Éppen ezért ami az állatvilágban előfordul, az szerintem természetes.


--------

ezt írod: "Na egy pillanat. A férfi és nő közti szexuális együttlét Isten előtt kizárólag akkor elfogadható, ha egymással házasságban vannak. Erre utal a "szeplőtelen házaságy" kifejezés a Bibliában. Másképp paráznaság.

Ha 2 férfi szeretkezik egymással, NEM lehetnek házasságban (még akkor is, ha abban a bizonyos országban ez engedélyezett). A házasság, mint szövetség a legrégibb. Isten a házasságot (mint közösséget) egy férfinek ÉS egy nőnek adta: Ádámnak és Évának, nempedig Ádámnak és Bélának."

Egy pillanat, félreértettél. Az adott férfi és nő lehet házas, sőt, legyenek a példánkban azok. Na ha ők szeretkeznek análisan, az bűn-e?

És egy másik kérdés, de lehet, privátban kéne folytatni, mert nagyon kezdjük szétoffolni a kérdést. Na szóval: ha egy meleg ember soha életében nem szeretkezik, de pl ettől függetlenül még szerelmes valakibe, akkor ő is bűnös szerinted? Mert akár hiszed akár nem, ezt nem lehet elfojtani. Ha valaki azt mondja, hogy ő el tudta, akkor az illető biszex, aki mindkét nembe szerelmes lehet, így ő valóban képes valamennyire elfojtani magában az egyik vágyat, legalábbis amennyire én tudom. Na de a végletekig persze ő sem. Te képes lennél elfojtani magadban a vágyat, hogy a másik nemet szeresd, HA az volna a helyes? (A "nem, mert ez a helyes ahogy van" nem válasz, őszintén, éld bele magad kicsit a helyzetükbe, attól még nem leszel meleg.)


------------

Ezt írod: "Na egy pillanat. Vegyük külön, hogy egy társadalom számára mi a jó, és mi a jó Istennek.

'X' nevű ember is már eleve bűnnel születik, ádámi természettel, ami Isten szemében nyilván nem jó.

Nincs - már eleve - jó ember. Mindenki csakis Krisztus által válhat jó és igaz emberré."

Azt mi nem tudhatjuk, hogy mi a jó Istennek, legalábbis szerintem teljesen nem. Eköré a kérdés köré hatalmas dilemmákat építhetünk. Na de persze, az eredendő bűnről én is tudok, hogy nincs eleve jó ember, de ez a heterókra is vonatkozik.


--------

ezt írod: "Azért ez nem teljesen így van. Mert az addig OK, hogy Isten mindenkit szeret. De vannak bűnök, melyek miatt NEM lehet bekerülni Isten Országába. És a homoszexualitás az egyik ilyen (olvasd el a 13-as válaszomat, ott van)."

Na várjál egy kicsit... szóval azt mondod, hogy én a pokolba kerülök. Nyilván nem ez volt a szándékod, de azt mondtad. Szóval én hihetek Istenben, szerethetem őt és törekedhetek jó ember lenni akárhogy, meg hasznos meg minden, én a pokolban kötök ki, mert a lányokat is szeretem. Képzeld, amikor először szerettem bele azonos neműbe, akkortájt kezdtem közelebb kerülni a kereszténységhez is, hát sírás is volt, de nem változott sokat, azóta sok minden történt, de nem lettem 1000% hetero.

És innen következik az, hogy nem számít, hogy élem le az életemet, szóval lehetnék a világ legnagyobb bűnöse vagy egy amennyire képes, jóságra törekvő ember, az én esetemben olyan mindegy? Mert pokolra kerülök. Akkor lehetnék öngyilkos is akár most 16 évesen, nem? Mert nekem már tökmindegy. Mert hidd el, hiszek. És hiszek az irgalmában is, meg attól, hogy Kriszts által üdvözülhetünk, de akármennyire durva még abban is, hogy ha valaki jó ember, akkor még ateistaként is üdvözülhet! Durva, mi? De a jelek szerint ez rám nem vonatkozik, én megyek a pokolba, ugye?

Lehet, erre ízt írnád, hogy "ez van a Bibliába, fogadjam el", de mondd el nekem, hogy fogadjam el? Vagy az hogy fogadja el, aki csakis a saját nemébe tud szerelmesnek lenni?

Ne haragudj, ha kicsit haragosnak tűnik a megfogalmazás, ez természetesen nem neked szól. De én ebben nem hiszek, az én saram, de inkább reménykednék, jó? Persze ettől függetlenül rossz keresztény meg rossz ember vagyok, tudom én magamtól is, de annak nincs köze ahhoz, kit szeretek és kit nem.


----------

Ezt írod: "Na egy pillanat. Nem arról van szó, hogy egy homoszexuális valakinek ne lennének értékei.

De akkor is: fogadd el, hogy Isten a homoszexualitást - az erre vonatkozó Igék alapján - természetellenes förtelmességnek veszi, bűnnek, és ha az illető nem tér meg belőle, akkor hiába... nem a Mennybe, hanem a Pokolba kerül." A válaszom ugyanaz, mint az előző.

Újra megkérdem: ha akárki, aki meleg, igyekezhet akármennyire is jó ember lenni, a pokolba kerül? Vagy élje le az egész életét örök bűntudatban, hátha az segít? Ha ezt mondanád, azt felelném, könnyen beszélsz. Ha nem mondanád, akkor megkérdezném: szerinted mit tegyen egy meleg?

Talán azt felelnéd, térjen meg Istenhez. De mi van akkor, ha már megtért? Akár hiszed, akár nem... van ilyen.



DE eltértünk a kérdéstől, bár ahogy látom, a kérdező mindkettőnket figyelmen kívül hagyott. Szívesen olvasnám az eredeti kérdésre adott egyenes válaszodat is, hogy miért teremti őket.


Privátban is szívesen folytatom a beszélgetést

16/l/bi

2016. nov. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

1. Az Isten és az Istennő nem ítéli el. Nem tehetnek róla az egyének!

2. Ha pl 3,4,5 vagy több egymást követő életen át vki nő, majd a lélek férfiként születik aztán újjá.. És "még mindig" a fiúkat szereti emiatt.

3. Pontozzatok le :D Blessed be )o(

2016. nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
24: érdekes elgondolás szerintem. Bocsi a tudatlanságért, de megkérdezhetem, hogy melyik vallásra alapozod? Csak kíváncsiságból, mert amúgy a legeslegalapabb részével (nem tehetnek róla) egyetértek :D
2016. nov. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
#25 Wicca vallás/Újpogányság
2016. nov. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Állapot.
2016. nov. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
Állapot..ne. bànts!
2016. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Isten nem ítélkezik,csak,mi
2016. nov. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Miért teremti? Játékból.

Miért hagyja, hogy ilyenné formálják őket a genetikai adottságaik, és a körülmények? Játékból.

Az az ember felelőssége, hogy nem kutatja, hogy ez miért van, hogy védekezni lehessen ellene, hanem ezt feladta, és megpróbál együtt élni vele.

2016. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!