Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik szerint az élet a megterm...

Akik szerint az élet a megtermékenyítéstől kezdődik, azoknak mi a véleményük a lombikról?

Figyelt kérdés

Mesterséges élet? Több petesejtet is megtermékenyítenek, de nem mindegyikből lesz baba. Akkor most mi van? Gyilkosság? Egy megtermékenyített petére lehet mondani, hogy élet?

És ha valaki elvetél az első pár hétben, akkor temetni kell, meg gyászolni, mert egy teljes értékű élet volt?


2010. ápr. 23. 10:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A lombikbébiröl szó erkölcsteológiai tanitást sajnos nem ismered, de a katolikus erkölcsteológia szerint az élet a fogantatással kezdődik.

Japánban és Kinában a születési életkorhoz hozzáadják a 9 hónapot is amit az emberi lény anyja méhében töltött.

2010. ápr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha az élet a születéstől kezdődik, akkor miért érzem azt, hogy valaki most is bent lubickol a hasamban? Csakis azért érezhetem ezt, mert ő él. Tehát vigyáznom kell az ő életére!

Arról is ír a Szentírás, hogy ha valaki fizikailag árt egy várandós asszonynak, és annak baja lesz, azt, aki ártott neki vérbűn terheli.

Amúgy arról meg nem ír a Biblia, hogy mi lesz azokkal a meg nem született magzatokkal, akiket elveszítettünk, én is jártam így sajnos, viszont azt tudjuk, hogy a Biblia több helyen ír arról, hogy Isten már mint embriót látta azokat az anyaméhben. Tehát tud róluk.

2010. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!