Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek jó vagy rossz...

Szerintetek jó vagy rossz lehet Istennek lenni?

Figyelt kérdés
Szerintem rossz, mert tök szar lehet egyedül, magányosan. Senkivel nem oszthatja meg az örömét, nincsenek barátai, házastársa, senkinek nem mutathatja meg, hogy mit alkotott, stb. Persze csinálhat embereket, akik imádják őt, de ez csak egy egoista dolog, hiszen nem találkozik velünk, nem él velünk. Persze bármit megtehet, teremthetne magának egy társat, de nem lehet benne biztos, hogy az igazi, vagy csak virtuális és úgy érez-e mint ő. Vagy ha a sátán a társa, akkor azzal meg csak állandóan rivalizál, és nem értékelik egymás eredményeit. Szóval még szerencse, hogy én nem vagyok isten.
2010. ápr. 23. 09:01
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Még jó hogy a válaszok 99%-ának köze sincs a feltett kérdéshez.
2010. ápr. 25. 08:23
 32/33 anonim ***** válasza:

Szia!


Én igyekszem a témánál maradni. Pál apostol az első Timótheusnak írt levelében kétszer is "boldognak" nevezi Istent:

1Tim 1,11 A boldog Isten dicsőségének evangéliuma szerint, mely reám bízatott.

1Tim 6,15 Amit a maga idejében megmutat ama boldog és egyedül hatalmas, a királyoknak Királya és az uraknak Ura.


Ajánlom szíves figyelmedbe ezzel kapcsolatosan Dr. Reisinger János bibliai előadását, melyet tegnap tartott a gödöllői Bibliaházban Timótheus első leveléről:

[link]

Megtalálod a főoldalon is a linket, vagy az előadások menüpontban.


Üdv. Péter

2010. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Istennek lenni?? Mi vár ránk a halál után?? semmilyen. semmi. BBBBBadarság
2010. okt. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!