Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek jó vagy rossz...

Szerintetek jó vagy rossz lehet Istennek lenni?

Figyelt kérdés
Szerintem rossz, mert tök szar lehet egyedül, magányosan. Senkivel nem oszthatja meg az örömét, nincsenek barátai, házastársa, senkinek nem mutathatja meg, hogy mit alkotott, stb. Persze csinálhat embereket, akik imádják őt, de ez csak egy egoista dolog, hiszen nem találkozik velünk, nem él velünk. Persze bármit megtehet, teremthetne magának egy társat, de nem lehet benne biztos, hogy az igazi, vagy csak virtuális és úgy érez-e mint ő. Vagy ha a sátán a társa, akkor azzal meg csak állandóan rivalizál, és nem értékelik egymás eredményeit. Szóval még szerencse, hogy én nem vagyok isten.
2010. ápr. 23. 09:01
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

"Ez az. A kísértés előtt nem volt jó és rossz."


Illetőleg még nem TUDTÁK, mi az. De ettől függetlenül teljesen biztos vagyok benne, hogy ha mondjuk Ádám hirtelen szívrohamot kapott volna, akkor Éva is nagyon gyorsan megtanulta volna, hogy mi is a rossz.


"Nem tudta az ember mi miért van és csak élt volna mint hal a vízben. Az ördögről pedig Isten tudott."


Igen, ezt mondom én is. Tudott róla, és akarta, hogy bekavarjon, így teljességgel jogtalan "bűnbeesésről" beszélni, mivel egyszerűen az isteni rendelés teljesült, és így jogtalanul is büntetett emiatt. Ez egy nagyon szemét játszma volt.

2010. ápr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
84%
Ő nem akarta! Választás elé állította az embert, aki elbukott! Egyáltalán nem akarta Isten, hogy elbukjon, de azt se, hogy csak azért maradjon igaz, mert ő burokban tartja!
2010. ápr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

23:10

Az előtted szóló épp ezt mondja. Már a teremtés előtt tudnia kellett, hogy el fog bukni, mert olyanra teremtette meg. Illetve megteremthette volna olyanra, hogy ne bukjon el. A döntés csak illúzió volt.

Ha annak ellenére, hogy tudta, hogy az ember el fog bukni, mégis azt várta, hogy nem fog, akkor Isten bukott el. Tehát akarta, hogy elbukjon.

2010. ápr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, attól hogy szabad döntési lehetőséget adsz valakinek, még nem akarod, hogy elbukjon. De a lehetőséget megadod rá.

Ez olyan, mint egy tanár: szeretné, ha mindenki jó, kiváló tanuló lenne, de csak azért nem fog 5-öst adni mindenkinek, hogy ez teljesüljön. Hanem a diákokat a saját képességei szerint osztályozza, ha nem így tenne, az csak egy illúzió, egy ál-5ös lenne. Néha bizony meg is buktat pár tanulót, de nem azért, mert szadista, és azt szeretné! Igenis azt szeretné ha azok a tanulók se buknának meg de hát úgy teljesítenek...

Jó persze vannak szadista tanárok de remélem érted a példát.

2010. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Nahát ez az! Ez a hülyeség. Elmondom pontokba szedve, úgy talán érthetőbb:

1.) Isten mindentudó

2.) Ennél fogva előre tudja, hogy az általa teremtett világban az ember el fog bukni

3.) Isten megteremti a világot, benne az embert, de nem javítja a "hibát"

4.) Isten próba elé állítja az embert, annak biztos tudatában, hogy el fog bukni és emiatt kiűzi paradicsomból


Remélem így érthető. Isten nem egy olyan tanár, aki megbuktatja azt, aki nem tanul, hanem olyan aki olyat kérdez, amit még nem tanultunk, ezért már az elején borítékolva van a bukás.


Tehát Isten vagy nem mindentudó, vagy direkt szívatja az emberiséget.

2010. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Veled még sose volt olyan, hogy tudod, valaki rosszul csinál valamit, esetleg drasztikus módszerekkel meg is tudnád akadályozni, de nem teszed, inkább hagyod, hadd érvényesítse a saját akaratát és hadd tanuljon a hibáiból? Annak ellenére, hogy legjobbat akarod neki?

Velem legalább is így vannak a szüleim ehhez hasonlít ez az egész :D Tényleg nem érted, az, hogy szabad akaratot ad valakinek, nem jelenti azt, hogy azt akarja, hogy elbukjanak.

2010. ápr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Itt most nem arról van szó, hogy nem szólt közbe, mielőtt az ember vétett isten akarata ellen, mert lehetőség sem volt a jó döntésre. Nem a szabad akaratról van szú, ne ezzel gyere nekem egyszerűen arra lett teremtve az ember, hogy hibázzon. Isten megtehette volna, hogy szabad akarattal együtt is olyan embereket teremt, akik jó döntést hoznak (bár, mint mondtam, a döntés lehetősége csak illúzió), mégis olyat teremtett ami aki hibázik. Ha az ember eldönthetné, hogy a gyermeke tökéletes legyen, tökéleteset is csinálna.


A vallás azért kerül folyton ellentmondásba önmagával, mert a három alaptétele (Isten mindenható és Isten szereti, embereket és Isten megbocsájtó) folyton ellentmondásba keveredik. A mindenhatósággal járó tévedhetetlenség ellenére téved és hibázik, a megbocsájtás ellenére az ártatlan (még meg sem született) generációkat bünteti, a szeretete ellenére nem tesz semmit a szenvedés, betegségek és egyéb kínok ellen, amiknek ártatlanok az elszenvedői.


De persze ezt te nem fogod elfogadni.

2010. ápr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
78%-os, köszönöm, hogy helyettem is lefojtattad a vitát, magam se mondhattam volna jobban az általad elmondottakat. :D
2010. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
(Illetve "lefolytattad", pardon.)
2010. ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
hogy milyen lehet istennek lenni? Háááát én elég jól érzem magam!!!!! nézd meg a mindenhatót
2010. ápr. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!