Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek jó vagy rossz...

Szerintetek jó vagy rossz lehet Istennek lenni?

Figyelt kérdés
Szerintem rossz, mert tök szar lehet egyedül, magányosan. Senkivel nem oszthatja meg az örömét, nincsenek barátai, házastársa, senkinek nem mutathatja meg, hogy mit alkotott, stb. Persze csinálhat embereket, akik imádják őt, de ez csak egy egoista dolog, hiszen nem találkozik velünk, nem él velünk. Persze bármit megtehet, teremthetne magának egy társat, de nem lehet benne biztos, hogy az igazi, vagy csak virtuális és úgy érez-e mint ő. Vagy ha a sátán a társa, akkor azzal meg csak állandóan rivalizál, és nem értékelik egymás eredményeit. Szóval még szerencse, hogy én nem vagyok isten.
2010. ápr. 23. 09:01
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:

Szerintem jó dolog lehet Istennek lenni, mert:


- mindent tud. Tudja a jövő heti lottószámokat, tudja, hogy mi vár rá a halála után, tudja, hogy nem érdemes görcsölni semmin, mert minden úgy van jól, ahogy ő teremtette, és még sorolhatnám, mi minden tud. Az örökös bölcsesség ura.


- boldog. Mivel bölcs és mindent tud, tudja értékelni a napsütést, a harmatos orgona illatát, mindent. Hallja a napfelkelte zenéjét, stb.


- nincs egyedül. MIndenkiben ott él valamilyen szinten.


Ahogy Müller Péter is írja az egyik könyvében: a boldogság az a harcban szerzett nyugalom. És Isten már sokat harcolt.

2010. ápr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

Nos, amennyiben Isten maga a Tökéletesség, úgy nem zavarja az egyedüllét és a magány, mert ugye ő maga a perfekció egymagában, nem hiányzik neki semmi. Éppen ezért is elég érdekes kérdés, hogy akkor vajon mégis miért teremtene bármit is egyáltalán...? Főleg, ha nem tud tökéleteset teremteni.


Mondjuk ha én lennék Isten, az abszolút biztos, hogy éltem volna a lehetőségemmel, és egy valóban tökéletes világot alkottam volna - úgymond csak és kizárólag Mennyországot az első pillanattól fogva.

2010. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Szeritnem nem rossz. Ha unatkozik is, úgyis midnig az a műsor megy a tévében, amit ő akar nézni.
2010. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Szerintem amiket mi csinálunk azon bőven sokat lehet szórakozni :P
2010. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Szerintem irigy és kegyetlen, és nincs más dolga, csak, hogy velünk szórakozzon.
2010. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Miért, te irigységből és kegyetlenségből játszol a számítógépes játékokkal? Ugyan már...
2010. ápr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

"Miért, te irigységből és kegyetlenségből játszol a számítógépes játékokkal? Ugyan már..."


Szerinted tényleg semmi különbség nincs érző és gondolkodó lények tömegeinek lemészárlása, és teljességgel érzéketlen, valódi élettel sem rendelkező 1-es számjegyek 0-ra cserélése között? Akkor a te értékítéletedet is jól hazavágta a hit.

2010. ápr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Istennek az élet körülbelül annyi, mint neked egy digitális jel =)
2010. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Én nem játszok számítógépes játékokkal, meg mással sem, de ha unatkozok, akkor sem azzal foglalom el magam, hogy mások életét nehezítem, mert irigykedek a boldogságukra.
2010. ápr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Isten alatt melyik istent érted? Ha a keresztényt, akkor nem tudom. Vonzó dolog a mindenek feletti hatalom, és tévedhetetlenség, de ha más vallások is játszanak, nekem szimpatikusabbak az északi mitológia istenei... kivéve Loki-t az ármányost. De nem rosszak az ókori görög/római istenek sem, vagy a Watchmenből dr. Manhattan, vagy a Hősökből Syler :D

A ilyen isten már szívesen lennék is.

2010. ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!