Mit jelent számotokra a megbcsájtás és a feltétel nélküli szeretet?
Sziasztok!
Az érdekelne inkább,hogy mit jelent számotokra a kegyelem?
Ugye Isten megbocsájtott az emberiségnek,egy borzasztó nagy áldozatot hozott mi értünk.
Mi ugyan ezt tesszük vajon?
Vajon a mi szívünk a helyén van ilyen esetekben?
Mi milyen áldozatokat hozunk azoknak akik nekünk vétettek,azoknak akik a közösségünknek vétettek?
Van egyáltalán jogunk ahhoz,hogy kiközősítsünk egy embert csak azért mert esetleg nem ért velünk egyet,vagy azért mert esetleg más a bőr színe?
Számtalan okot találhatunk ha egy embert ujjal akarunk mutogatni.
De van ehhez egyáltalán jogunk?
A kérdés nem csak a keresztényekhez szól hanem mindenkihez.
Szóval röviden összefoglva ezt a kérdést kb így szólna;
Van bennünk kegyelem?
Jézus idejében még nem volt gyülekezeti elrendezés, ez a halála után történt meg.
S a Bibliában pedig leírattatott, nem törvényként, hanem elrendezésként, hogy mit kell tenni azzal aki alapelvet sért.
A gyülekezet tisztán tartásáról
(1Korintusz 5:1–5) 5 Ami azt illeti, úgy hírlik, hogy paráznaság van köztetek, mégpedig olyan paráznaság, amilyen még a nemzetek között sincs, hogy tudniillik egy bizonyos férfinak olyasvalakije van, aki az apjának felesége. 2 Ti meg fel vagytok fuvalkodva, ahelyett hogy keseregtetek volna azért, hogy távolítsák el közületek azt, aki e tettet elkövette? 3 Én a magam részéről, aki testben ugyan távol, de szellemben jelen vagyok, már bizonnyal megítéltem azt, aki így cselekedett, mintha jelen volnék, 4 hogy Jézus, a mi Urunk nevében — miután egybegyűltetek ti, és a szellemem is Jézus, a mi Urunk erejével — 5 átadjátok az ilyet Sátánnak a test pusztulására, hogy a szellem megmentessék az Úr napján.
(1Korintusz 5:9–13) 9 Levelemben azt írtam nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba paráznákkal, 10 de nem úgy értve, hogy általánosságban e világ paráznáival vagy a kapzsikkal, a zsarolókkal vagy a bálványimádókkal. Különben bizony ki kellene mennetek a világból. 11 Most azonban azt írom nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek. 12 Mert mi közöm nekem a kívül levők megítéléséhez? Vajon ti nem a belül levőket ítélitek meg, 13 míg a kívül levőket az Isten ítéli meg? „Távolítsátok el a gonosz embert magatok közül.”
Nos ezt nem Jehova Tanúi találták ki, hanem Isten a szavában leíratta, hogy ily módon kell a népét tisztán tartani,
Régen megkövezés járt az ilyesmiért, most enyhített rajta, mert Krisztus meghalt, hogy legyen ideje megbánni, és visszatérni a Teremtőjéhez, aki készséggel várja a testvérekkel és az angyalokkal együtt.
Így nem fizikailag hal meg, csak szellemileg, lett olyan állapotban, és ez Isten szerető elrendezése a népére vonatkozóan, és a vétkes is vissza kaphatja jó szellemi szokásait, nem kell "halottnak" maradnia.
Később ezt az embert, korintusban visszafogadták, mikor rendezte a dolgait.
(2Korintusz 2:5–7) 5 Ha pedig valaki szomorúságot okozott, nem engem szomorított meg, hanem — hogy ne legyek túl kemény abban, amit mondok — bizonyos mértékig mindnyájatokat. 6 Elég az ilyennek az, ha a többség dorgálja, 7 úgyhogy éppen ellenkezőleg: bocsássatok meg kedvesen, és vigasztaljátok őt, hogy túl nagy szomorúsága valamiképpen el ne nyelje az ilyet.
A fegyelmezésnek jó eredménye lett. A gyülekezetet megvédte a romboló hatástól, a bűnös pedig észhez tért, és őszintén megbánta a vétkét. Mivel a férfi a tetteivel bizonyította a megbánását, Pál a gyülekezetnek küldött második levelében azt írta, hogy fogadják vissza őt. De nem pusztán erre adott utasítást. A következőt kérte a gyülekezettől: „bocsássatok meg kedvesen [a bűnbánó vétkesnek], és vigasztaljátok őt, hogy túl nagy szomorúsága valamiképpen el ne nyelje az ilyet.”
Nos a Bibliában nem véletlen lett leírva ez.
Isten neve, és a gyülekezetbe járó testvérek személyének tisztasága miatt van ez. Mert ha megtűrné a Teremtő a gyülekezetben ezt, mi lenne itt?
Hasonló a világban levő vallások "tisztaságával"
Bizonyos egyházak rendjében szerepel kizárás,kiközösítés azokkal szemben,akik az ők dogmáit,erkölcsi normáit durván megsértik.Ez kételyeket vet fel a szeretet megélése szempontjából még akkor is,ha ugyanaz a szabályzat,a vétkező iránti fokozott szeretetgyakorlást ír elő.
Vajon,az eklézsia,vagy Isten Lelke hivatott a vétkezőt jóútra téríteni?
Gyakorolhat-e az eklézsia (akár lelki) kényszert a vétkezőre?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!