Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan mondhatnám el a szüleim...

Hogyan mondhatnám el a szüleimnek, hogy muszlim szeretnék lenni? Többi lent!

Figyelt kérdés
Muszlim szeretnék lenni, viszont nem tudom hogyan fogadnák a szüleim. Félek attól, hogy mit mondanának. (Általában hülyeségnek nevezik a dolgaimat, az újakat. Múltkor sportolni szerettem volna és azt mondták, hogy hagyjál már.) valaki segítene nekem? Hogy hogyan kezdjem el nekik mondani?! 15/L

2016. szept. 4. 18:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
37%
Felesleges itt feltenni ilyen kérdést. Ahogy látod a válaszolók 90 %-ának fogalma sincs az iszlámról. Azon a szinten vannak hogy kb minden muszlim terrorista, a nőket elnyomják és hasonlók. Ilyenektől hiába vársz értelmes választ. Szerintem tedd fel ezt a kérdést valamelyik mecset oldalán, vagy a facebook-on van például egy olyan oldal hogy "Muszlim nő vagyok.Kérdezzetek"
2016. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
73%
Te nem muszlim akarsz lenni, hanem szimplan hozzakepzelsz valamit az iszlamhoz, es azt hiszed erre kell elindulnod, holott semmi vallasossag, hit nincs benned, hiszen eleve kinyilvanitottad hogy rosszul akarod csinalni, csak azert mert masok is rosszul csinaljak. Amig igy gondolkodsz sosem leszel muszlim, tok mindegy hany tanusagtetelt mondasz ki es milyen kendot kotsz.
2016. szept. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
80%

"Ismerek olyan muszlim férfit és nőt is, akik nem imádkoznak naponta ötször. Sőt. Nem is imádkoznak napi szinten."


->Sehogy, mert ezzel a mentalitással nem hiszem, hogy a muszlimok befogadnának téged. Inkább úgy látszik, hogy divatvallásos akarsz lenni, mert valami megtetszett neked benne, de nem gondolod komolyan. Kb. olyan ez, mint pár éve az emo volt, többségük még kiejteni sem tudta helyesen ezt a szót, de ő még annak tartotta magát.


Dante

2016. szept. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"Sehogy, mert ezzel a mentalitással nem hiszem, hogy a muszlimok befogadnának téged."



Dante, ne te döntsd már el a muszlimok nevében. Ha jól gondolom nem vagy muszlim, így a kérdés nem neked szól.


Ha nem imádkozik naponta ötször akkor bűnt követ el az iszlám szerint, de ettől még muszlim marad feltéve ha tisztában van azzal hogy kötelező az ima. Ha azt állítja hogy az iszlám szerint nem is kötelező az ima, na akkor lehet megkérdőjelezni a muszlimságát, mert a Koránban egyértelműen szerepel hogy kötelező.


Kérdező, ha tényleg komolyan gondolod még sok mindent kell tanulnod az iszlámmal kapcsolatban. Ezért is javasoltam hogy irj valamelyik mecsetnek, vagy fb-on találsz ilyen oldalakat. A szüleidnek pedig szerintem lassan vezesd elő. Először csak annyit hogy olvastál az iszlámról aztán ha látják hogy komolyan utánanéztél és tisztában vagy a dolgokkal nem fogják ellenezni.

2016. szept. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!


sajnos a válaszok egy része vmi fideSS-propagandán alapuló marhaság, vagy "ott voltam, ahol mesélték" kategória. ugyan ffi vagyok, így a kifejezetten nőkre levetített dolgokkal nem vagyok képben, de mivel tanultam arabul, és jártam muszlim közösségbe, talán kicsivel kompetensebb vagyok az itt hozzászólóknál. szóval...

sztem is fiatal vagy ehhez. 15 évesen könnyű rossz döntést hozni, viszont az pozitív, hogy tanulmányozod a vallást. továbbra is olvass el minél több könyvet az iszlámról (hadithok, stb). nem árt kitalálni, hogy az iszlám melyik ágát szeretnéd felvenni, mert van egy raklappal. ha a szunnita ágat választod, ajánlom, hogy látogass el egy mecsetbe. bp-n pl. a bartók béla úton van egy, ahol az imám egy tök jó arc - én is oda jártam, ill. ennek a mecsetnek a "közönségét" ismertem. az imám sok mindenben segíthet, nyugodtan kérdezz tőle akármit. nem árt továbbá arabul tanulni. (különösen ha arab férjet szeretnél majd). ebből is ki kell találni, hogy melyiket, mert a hivatalos, más néven Korán-arab egy középkori nyelv, amit tkp. senki nem beszél. az arabnak rengeteg változata van, és mást beszélnek a maghrebben, mást szíriában, mást a félszigeten, és nagyon-nagyon mást egyiptomban. hozzáteszem: kifejezetten nem könnyű nyelv (pl. a legalapabb nemzetközinek hitt szavakra is vannak saját szavaik, valamint az olvasás komoly gondokat okozhat, ugyanis a mellékjeleket - végülis a magánhangzók fele - nem teszik ki, és nagyon hasonlóak a betűk, ezen kívül van egy csomó ragozási táblázat is), de ha érdekel, akkor hajrá. az arab nyelv bizonyos fokú ismerete nélkül nehéz muszlimnak lenni (bár biztos van erre is példa). az, hogy ki mennyire tartja a vallást teljesen egyénfüggő. találkoztam ilyennel is, olyannal is. a szüleidet én még nem avatnám be. először tudj meg minél többet, tanulj, és ha mondjuk még 1-2 év múlva is tetszik, akkor érdemes velük beszélni. mellesleg muszlim férfi elvehet más vallású nőt, de muszlim nő nem mehet más vallásúhoz, úgyhogy akár egy jövőbeli házassággal meg is van oldva az egész :) még egy plusz tanács: a kultúrát is ismerd meg! ne csak könyvekből, hanem iratkozz fel nemzetközi chat oldalakra (pl. interpals.net), és ott dumálgass muszlimokkal - bármiről.

salaam

2016. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
41%

Ennyi ostoba, rosszindulatú rasszistát. Látszik, hogy semmit nem tudnak a témáról, csak ugatni tudnak. Muszlim és muszlim között is van különbség. Pl. az ujgurok nem takarják el arcukat és teljesen normalisan öltözködnek. Én személyesen ismerek muszlim családokat. Ha a mai magyarok csak fele ennyire szorgalmasak, erkölcsösek, műveltek lennének, mint ők, akkor nem itt tartana az ország.

Egyébként én keresztény vagyok.

2016. szept. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
32%

Az embernek romantikus elképzelései vannak az iszlámról, de meg kell ismerni a másik oldalt is. Nem egyeznék bele abba, hogy felvedd az iszlámot.


Ha férjhez mész egy muszlimhoz, akkor szót kell fogadnod neki jobban, mint a szüleidnek. Nem fog számítani az, hogy te mit akarsz. Ő mondja meg azt is, hogy hogyan kell öltöznöd. És ha azt mondja, csadort kell hordanod, akkor neked csadorban kell járnod. Aztán előfordulhat becsületgyilkosság is, és ha véded a lányodat, mert túl közelről megismert egy fiút, akkor a férjed akár fel is pofozhat.


Ha nem akarsz naponta ötször imádkozni, Ramadán idején reggeltől estig éhezni és szomjazni, akkor nem lehetsz muszlim.

2016. szept. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked ezeket az iszlám tanulmányozásához:

Germanus Gyula: Allah Akbar

a Korán és a hadíszok

2016. szept. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Ajánlom neked ezeket az iszlám tanulmányozásához:

Germanus Gyula: Allah Akbar "


Nem egy keletkutató könyvét kellene ajánlgatnod, főleg úgy hogy te nem vagy muszlim.

2016. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
63%

Draga kerdezo, hat tenyleg vegyes valaszokat kaptal h. mi is legyen, hogy mondd el szuleidnek. En par eve vagyok muszlim, es most muszlim fefihoz mentem, de sokkal boldogabb eletem van mint muszlimma valas elott. Parom szinte tenyeren hord, imadjuk egymast, en nagyon drukkolok h. te is ha muszlim leszel, ugyanezeket eld meg., boldog legyel.

sZERINTEM NEM IS KELLENE EGYENLORE SZOLNI SZULEIDNEK, CSAK NE TITOKBAN OLVASS KONYVEKET, HANEM ELOTTUK IS. eS IDOVEL MAJD CSAK RAJONNEK MIERT TESZED. bocsi nagybeture kattintottam. Irj mi van veled, en szeretnem tudni h. is alakul, mi lesz .

2016. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!