Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem hívta még senki az...

Miért nem hívta még senki az istent, hogy jelenjen meg előtte ember alakban?

Figyelt kérdés

Mindig hallom és látom, hogy az emberek imádkoznak hozzá, vitatkoznak, hogy létezik-e?

Pedig egy egyszerű "Gyere légy szíves ide Isten!" kérést, nem tagadhatna meg.

Ha a mennyei atyánk, mi meg a földi gyermekei vagyunk, akkor miért nem manifesztálódik, vagy jelenik meg nagy tömegek előtt. Pl a Szent Péter téren. Isten a vallások alapján mindenütt jelen van és mindent tud.

Élvezi? Fölöslegesnek tartja? Szégyenlős? Nincs füle? Esetleg nemes egyszerűséggel nem létezik?


2016. aug. 14. 17:03
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
A szabad akarat az, hogy választhatsz a jó és a rossz között, az igaz és a hamis között. Nem azt jelenti, hogy nem történhetnek veled rossz dolgok.
2016. aug. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Szervusz


Istent egy ember sem láthatja.

Mózes is szerette volna látni, de a Teremtő ezt mondta neki:

(2Mózes 33:20) . . .„Nem láthatod arcomat, mert nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon.”


Ezért Isten soha nem fogja magát embereknek megmutatni abban az értelemben.

A Fiú pedig nem egyenlő az Atyával.

Jézus, Isten gondolkodás módját, érzéseit, elvárásait közvetítette az emberek felé,


Isten pedig nem halt meg, mert halhatatlan, S ha meghalt volna akkor ki az aki képes lett volna a mindenhatónak vissza adni az életet?

A mindenhatóság pedig nem azt jelenti amit az emberek értenek alatta. Mert egy halott, nem érez, nem létezik, nincsen életképes állapotban, ennél fogva nem tudja visszaadni saját magának az életet.


A Fiú halt meg, és az Atyja adta vissza neki az életet, mert az Atyja és nem a Fiú az élet forrása, mert maga a Fiúnak is az Atya adott életerőt a létezéshez, saját magától nem létezne Ő sem.

2016. aug. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! A második hozzászólásod szerint mindenhol ott van, ez igy is van, s mivel mindenhol ott van ezáltal a lélek által mindenkiben ott van! Szóval hogyha hivod ember alakba és a haverod áll eléd........ 🙂 legyen szép estéd 🙂
2016. aug. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

#11, kb 2000 évvel írt valaki valamit, nem bizonyíték. Hidd el, a tegnapot már rég meghamisították.

Nincs bizonyíték Jézusról. Ha jobban megfigyeled az Újszövetségben Jézus életének kb 3 évét dolgozza fel nagy vonalakban. Meg azt, hogy egyszer a jeruzsálemi templomban fiatalon tanított, ami már csak azért se lehetett valós, mivel csak férfiak mehettek be. A gyerekek és az asszonyok nem.

"Isten így gondolja"

Egyikünk se tudja mit gondol, mivel nem ismerjük... már ha valóban létezik.

És mint már írtam az idő múlásával egy tétel nem egyenesen arányos annak valódiságával.

#12, sajnos nem olvastad tovább a Bibliát, én olvastam 4x, plusz próbáltam elemezgetni is, de több ponton ellentéteket találtam. Mózest épp a legjobbkor hoztad fel.

Ján. 1,18 "Az Istent soha senki nem látta."

2 Móz. 33,20 "Orczámat azonban, mondá, nem láthatod; mert nem láthat engem ember, élvén."

Ján. 6,46 "Nem hogy az Atyát valaki látta, csak az, a ki Istentől van [Jézus], az látta az Atyát"

1 Ján. 4,12 "Az Istent soha senki nem látta."

ezzel szemben


1 Móz. 32,30 "mert látám az Istent színről színre"

2 Móz. 33,11 "Az Úr pedig beszéle Mózessel színről színre, a mint szokott ember szólani barátjával"

Ésa. 6,1 "A mely esztendőben meghalaUzziás király, látám az Urat ülni magas és felemeltetett székben, és palástja betölté a templomot"

Jób 42,5 "Az én fülemnek hallásával hallottam felőled, most pedig szemeimmel látlak téged."

Mózes pár bekezdéssel később teljesen mást állít, mint amit előtte. Sajnos nem tudom komolyan venni.

#13, a te állításod szerint minden lélekkel létezőben megtalálható. Egy akkor a lélekkel nem létezőben nincs meg? Teszem azt egy kavicsban? Viszont ha minden lélekben megtalálható, akkor a gonosz lelkekben is megtalálható, hisz az is magába foglalja a minden lélek fogalmát. Azt mondják istentelen, akkor isten még sincs mindenhol.

11#, ha rossz dolgok történnek velem, az miért jó istennek? Ha valaki pl halva születik, akkor annak a gyermeknek milyen oktató jellege van. Főleg a halott baba részéről?; aki talán, vagy inkább biztosan az öntudat szikrájával sem rendelkezik.

2016. aug. 14. 21:27
 15/36 A kérdező kommentje:

"Szóval hogyha hivod ember alakba és a haverod áll eléd"

Mennyi embernek nincsenek barátai és haverjai, amiről nem biztos, hogy az az illető tehet.

Nektek is legyen szép estétek!

2016. aug. 14. 21:31
 16/36 anonim ***** válasza:
"A hit szilárd bizalom abban, amit remélünk, meggyőződés arról, amit nem látunk"
2016. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
Ez csak példa volt, ezzel az emberek Isteni mivoltára gondoltam! 🙂
2016. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
16os Isten nem gondolom, hogy egy rajtunk kívüli entitás volna 🙂
2016. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

"A hit szilárd bizalom abban, amit remélünk, meggyőződés arról, amit nem látunk"

Akár ingatag bizalom, akár szilárd bizalom, az továbbra is csak a bizonytalanba vetett remény.

2016. aug. 14. 22:18
 20/36 A kérdező kommentje:

Az előző kommentre, akkor Isten magában az emberben létezik. Ám legyen. De akkor az Atya voltaképp mit is képvisel?

Mit szólnál, ha azt mondanám, hogy az én apám (Atya) saját magam vagyok (Fiú), ráadásul amivel megtermékenyítettem (Szentlélek) egy nőt az is saját magam vagyok. Hülyén hangzik, míg így leírva is, de lényegében erről szól az a történet.

2016. aug. 14. 22:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!