Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki jártas a Keresztény...

Aki jártas a Keresztény vallásban mesélne nekem Rafael arkangyalról?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy ha Szerdai napon születtem akkor elvileg az én őrangyalom Rafael arkangyal.Ő segít a betegségek leküzdésében és ha eltérek Istentől segít megtalálni a hozzá visszavezető utat.


Szeretnék Istenben hinni.Mármint hiszek benne csak úgy gondolom,hogy az a sok rossz ami velem történik abban benne van az ő keze is.Nem tudom,hogy miért.Lehet pikkel rám vagy az előző életemben voltam olyan rossz ember,hogy ebben az életemben büntet érte.Ezzel nem is lenne gond csak akkor szóljon,hogy azért szenvedek,mert hülye voltam.


2016. aug. 2. 04:30
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Most akkor kinek higgyek?

Létezik Rafael?Ha igen képes segíteni?

2016. aug. 3. 04:34
 22/33 anonim ***** válasza:
0%

A Bibliának higgy. Az Isten szava.

A Tóbiás könyve pedig nem Istentől ihletett írás, és nincs benne az ihletett iratokban.

2016. aug. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Valóban az a legjobb megoldás, ha a Bibliának hiszel. Abba pedig beletartozik Tóbiás könyve (elárulom neked, aki itt bőszen hirdeti előttem, hogy nem jehovista, ami inkább tekinthető szektának, mint keresztény felekezetnek). Abban biztos lehetsz, hogy Rafael létezik, hiszen a Biblián keresztül maga Isten jelentette ki nekünk. Képes segíteni, mégpedig úgy, hogy közbenjár érted Istennél, ha imádkozol érte.

Ha van még kérdésed írhatsz privátban is nyugodtan :)

2016. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%

Az előttem szóló, nem vette figyelembe, hogy más valláshoz tartozók sem fogadják el Tóbiás könyvét, hitelesnek.


Sajnálatos ez az előre eltervezett gyűlölet, csak velünk szemben, attól függetlenül, hogy nem csak a Tanúk gondolják így.

Nagy baj lehet a szellemiségével, mert szűrőt használ és szelektálást folytat.

/csak a tanuknak nem lehet, amit mindenki másnak/

Ez vezérli, a nagy szeretetében....

2016. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Roxy333 ***** válasza:
Én csak írtam,hogy nem vagyok tanú,mert az előttem szóló/k az/ok volt/ak,így akartam elkerülni,hogy összekeverd a kommentelőket,én össz-vissz 3 kommentet írtam,a többi utána lévő már nem én voltam :) Nem vettem észre,hogy az az egy darab mondatom arról,hogy nem vagyok tanú,bősz lett volna,ha igen,akkor elnézést,nem annak szántam :)
2016. aug. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

62: Nem neked szólt, a "nem" és a "jehovista" közül kimaradt az "az", így már kicsit más értelmet nyert valóban.

És itt nem egy szeretetről vagy gyűlöletről van szó, hanem hitelességről.

2016. aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Szerintem a hitelesség mércéje nem mennyiség, hanem a minőség. Az az egyház, aki kanonizálta 1546-ban Tóbiás könyvét nem igazán nevezhető hitelesnek.


Soroljam miért?


- Amilyen rövid ideig töltötte be a legmagasabb egyházi hivatalt (896-897), olyannyira nagy nyomot hagyott a pápaság történetében a VI. Bonifácot követő VI. István. A szentatya megválasztása után nem elégedett meg egyik legfőbb ellenlábasának, Formosius halálával: kiásatta elődje kilenc hónapos tetemét, papi ruhát adott rá, trónra ültette, s bíróság (Synodus Horrenda) elé citálta. Mivel Formosius érthetően nem tudott mit felhozni mentségére, koholt vádak alapján elítélték, majd három, áldásosztó ujját levágták, földi maradványait pedig a Tiberiusba dobták, a damnatio memoriae értelmében ráadásul az összes rendelkezését annulálták és törölték a pápák sorából. A kegyetlen VI. Istvánt végül utolérte a népharag, a spoletoi párt túlerejétől megriadt rómaiak börtönbe vetették az egyházfőt, majd még ugyanabban az évben, 897-ben megfojtották.


- III. Sergius (904-911) volt az első olyan egyházfő a pápák történetében, akinek a nevéhez gyilkosság elrendelése fűződik: 904-ben ugyanis az ő parancsára fojtották meg a börtönben a pápai palliumot mindössze harminc napon át viselő V. Leót és a 20. századig még legitimnek tartott, de az Annuario Pontificóban már ellenpápaként szereplő Kristófot. III. Sergius uralkodása a pápaság történetének legsötétebb korszakára esett (latinul saeculum obscurum, azaz sötét kor), egyes történészek ezt az időszakot egyenesen ’pornokráciának’ (a szajhák uralma) nevezik. Ekkor a háttérben a Tusculani bárók mozgatták a szálakat, akik kényük-kedvük szerint tették le székükből és nevezték ki köreikből a pápákat – köztük a tisztséget tizenhat éven megtartó IX. Benedeket. A befolyásos család nőtagjai is komoly hatalomra tettek szert, elsősorban Theodora és leánya, Marozia aki III. Sergius ágyasa volt: kettejük kapcsolatából egy gyermek is született, a későbbi XI. János.


- A saeculum obscurum másik nevezetes alakja, a híres-hírhedt Tusculani bárók egyik képviselője, a Theophylactus néven született IX. Benedek (1032-1044) példátlan módon, háromszor is felülhetett Szent Péter trónjára, s az egyik legfiatalabb (tizennyolc vagy húsz éves lehetett, amikor a palliumot először magára ölthette) szentatya volt, aki betöltötte a legmagasabb egyházi hivatalt. III. Viktor (1086-1087) pápa írja róla: „pápaként aljas, gonosz és utálatos volt, beleborzongok, ha csak rá kell gondolnom”. Politikai ellenfelei a Szent Péter bazilikában életére törtek, hatalmába II. Konrád császár segítette vissza. Benedek 1045-ben mondott le tisztségéről, nem hétköznapi körülmények között: el akarta venni unokahúgát, majd eladta a pápai címet keresztapjának, Johannes Gratianusnak, aki VI. Gergelyként lett a katolikus egyház 149. pápája.


- III. Miklós (1277-1280) pápát is Dante poklában találhatjuk – talán nem véletlenül. A nagyhatalmú Orsini családból származó, politikusként nyolc pápát is kiszolgáló szentatya egy hathónapos interregnum után került – XXI. Jánost követve – Szent Péter trónjára. Pontifikátusa alatt megszilárdította a pápai hatalmat, I. Habsburg Rudolf (1273-1291) császárral pedig konkordátumban mondatta ki, hogy Romagna és Ravenna vidéke a Pápai Állam elidegeníthetetlen részét képezi. A kiváló politikusi erényeket azonban beárnyékolta III. Miklós féktelen nepotizmusa és az egyházpolitikai primátussá emelt szimónia (szentségárulás); az egyházfő négy legközelebbi rokona közül hármat is bíborosi rangra emelt, két kézzel osztotta a különböző pozíciókat és az értékes földeket. III. Miklós volt az első olyan pápa, aki szándékosan fosztotta meg az Egyházat annak értékes tulajdonaitól, amelyet később családtagjainak juttatott – állítja Pompeo Litta olasz történész.


- VIII. Bonifác (1294-1303) pápa pontifikátusa az európai nemzetállamok megerősödésének és féktelen expanziójának idejére esett. Bonifác a világi hatalmaknak – különösen Franciaországnak – az egyházra kivetett adóiban a hagyományos klerikális jogok csorbítását vélte felfedezni, amelyeket a Clericis Laiocos kezdetű bullájában előzetes pápai jóváhagyáshoz kötötte volna. Ez IV. Fülöp francia király nemtetszésével találkozott, majd ezt követően hosszú, több felvonásos dráma bontakozott ki közöttük. Kettejük párviadala vezetett a katolikus egyház egyik legfontosabb pápai bullájának kiadásához; az Unam Sanctam kezdetű pápai oklevél deklarálta, hogy mind a spirituális, mind pedig a világi hatalom a szentatya iurisdictiója alá tartozik. VIII. Bonifác kiközösítette az egyházból Fülöpöt, de összetűzésbe került Dantéval is, akinek Isteni Színjátéka még a pápa életében került kiadásra, amelyben a firenzei költő a katolikus egyházfőt szintén a Pokolba száműzte.


- A francia származású V. Kelemen (1305-1314) pontifikátusa élesen szemben állt elődje, VIII. Bonifác frankofób magatartásával. A szentatya huszonhárom francia bíborost nevezett ki, majd a IV. Fülöp király iránti hódolatának jeléül udvarát átköltöztette a franciaországi Avignon városába, s ezzel megkezdődött a „pápaság babiloni fogsága”. Az elkövetkező közel hét évtizedben innen igazgattak Szent Péter apostol utódai, összesen hét egyházfő, mindannyian francia származásúak. (1377-ben XI. Gergely vetett véget az avignoni pápák időszakának.) V. Kelemen uralkodása alatt igyekezte kijátszani egymás ellen az európai országokat, a muzulmánok elleni francia-mongol szövetség megálmodásával diplomáciai erényeket csillogtatott, magas adókat vezetett be, támogatóinak és családtagjainak pedig bőkezűen osztogatta a pápai birtokokat. IV. Fülöp sugallatára feloszlatta a francia király által eretnekeknek tartott templomosok rendjét, több száz tagjukat letartóztatta, majd közülük többeket is kivégeztetett.


- A befolyásos Borgia családból került ki a reneszánsz pápák egyik legellentmondásosabb alakja, VI. Sándor (1492-1503), aki miután pénzért minden tisztséget megvett, pápasága alatt igyekezte meghálálni az érte tett szívességet: szeretője, Vannozza Catanei rokonait a legmagasabb pozíciókba juttatta. Ha az általa elrendelt gyilkosságok és a pápai rezidencián rendezett orgiákról szóló pletykák nem is volnának igazak, VI. Sándornak akkor is sok vaj van a füle mögött. Cataneitől négy gyermeke is származott, sőt, állítólag egyik leányuk, Lucrezia is megajándékozta egy utóddal. A műkincsek iránt érzett olthatatlan vágya miatt viszont a legnagyobb művészetpártolók között emlegetik VI. Sándort: felkérte Michelangelót, hogy készítsen terveket a Szent Péter bazilika átépítésére, de az ő nevéhez fűződik a vatikáni paloták felújítása és az Angyalvár helyreállítása is.


- Giovanni de’Medici reneszánsz pápaként óriási összegeket fordított Róma felvirágoztatására, felépítette a Vatikáni Könyvtárat, meggyorsította a Szent Péter székesegyház építését, de mecénásként komoly érdemei voltak a művészetek előmozdításában is. Két év alatt azonban már az ürességtől kongott a pápai kincstár, s látván az aggasztó jeleket, X. Leó (1513-1521) szinte mindent pénzzé tett, amely a vatikáni palotában csak mozdítható volt: bútort, ékszereket és apostoli szobrokat adott el. Az egyházi körökben a legnagyobb felzúdulást a búcsúcédulák kiárusítása váltotta ki, amellyel a hívők bűnbocsánatot nyertek, a pápa pedig ezzel pluszforrásokhoz jutott, így be tudta fejezni a monstre építkezéseket. X. Leó egyházpolitikája földrengésszerű változásokat idézett elő, nevezetesen a Luther Márton vezetésével indult reformációt.


Ezen a történelmi háttéren történt meg a kanonizálás...


Szerinted?


Üdv. Péter

2016. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Az a vicces, hogy az előző felsorolt most egy féltucat eseményt, aminek semmi a témához. Majd mindjárt nekiállok én is szidni a németeket a 2. világháború alatt elkövetett rémtettek miatt. Vagy a magyarokat a kalandozásokért.:)


Tóbiás könyvét már a 4. században is kanonikusnak ítéli több forrás is, a 16. században csupán a kanonikusság megerősítése történt meg. Nyilván neked kell végső soron eldönteni, hogy mit hiszel igaznak, de ezt azért jobb, ha tudod.

2016. aug. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Ahogyan említettem már valóban voltak az ősegyházban néhányan, mint például Augustinus (Ágoston), (i. sz. 354-430-ig élt nagy befolyású egyházi tanító) akik elfogadtak egyeseket az apokrifok közül, de a többség, köztük Hieronymus (Jeromos), (i. sz. 340-420-ig élt, ugyancsak nagy egyházi tanító, a Vulgata fordítója) hevesen tiltakoztak a héber kánonhoz kapcsolásuk ellen. Hieronymus "apokripha" és "fabulae" (= mesék) névvel illette az apokrif iratokat. A Vulgatába, az Ószövetség latin fordításába csak Jeromos halála után, szinte szó szerint csak a holttestén át lehetett belevenni őket...


Üdv. Péter

2016. aug. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Az igazság az (amit ilyenkor szeretnek elhallgatni a deuterokanonikus könyvek cáfolói), hogy a Kr.e 3-2. században készült Septuaginta már magába foglalja többek között Tóbiás könyvét is, mint a Biblia részét. Erre a forrásra hagyatkoztak az 1-2. század "őskeresztényei" is, tehát Tóbiás könyve és RAFAEL ARKANGYAL LÉTEZÉSE A KERESZTÉNYSÉG TÖRTÉNETÉNEK KEZDETÉTŐL ELFOGADOTT. A 4-5. század környékén a zsidókkal való viták miatt terjedt el bizonyos körökben az a szokás, hogy kihagyják a deuterokanonikus iratokat, lerövidítik a Bibliát. Tóbiás könyve és a többi irat viszont szerencsére továbbélt, és a 16. században megerősítették azok kanonikusságát.
2016. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!