Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezhet ilyen átok?

Létezhet ilyen átok?

Figyelt kérdés

Régen hívő koromban egyszer csak kaptam egy kijelentést, hogy átok van a családomon és a rokonaimon.

Majdnem minden nagybátyám és néném elpatkolt ( állítólag) és igazából azt vettem észre, hogy a rokonsággal való kapcsolat volt a kötelék.

Azt hiszem a rokonaim hívő létükre hit szempontjából megbízhatatlanok.

Létezhet olyan átok, megállapodás az ördöggel, hogy a gyerekek közül egyeseket odaadnak a gonosznak, hogy sikertelen legyen, ezérrt cserébe ők sikeresebbek vagy nem tudom, tehát ilyen értékcsere?



2016. júl. 18. 23:06
1 2
 11/18 Roland G. ***** válasza:

Ajánlom Derek Prince:Áldás és átok című könyvét!

Azt hiszem pdf formátumban is le tudod tölteni a netről ingyen.

2016. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
olvastam, köszi!
2016. júl. 19. 13:53
 13/18 anonim ***** válasza:
Nincs olyan átok ,ahogy te értelmezed!
2016. júl. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Nem a kánaániták körében volt kultusza Molochak, hanem a sémi népek egy részének a körében. Maguk a zsidók is áldoztak neki gyerekeket, ezt az Ószövetség több könyvében is említi. Annak ellenére, hogy a Tóra ezt természetesen tiltja."


Köszönjük, Emese! Az ne zavarjon, hogy a kánaánita nemzetektől vették át a zsidók is a Molochnak való áldozást. Nem tudok olyan feljegyzésről, hogy Egyiptomban is gyakorolták volna ezt az istentelen szokást, a zsidók pedig négyszáz évig ott éltek. Mivel Jákob nem hurcolt magával ilyen kultuszokat, amikor Egyiptomba költözött, logikus, hogy Kánaánban vették fel a Moloch kultuszát, miután bevonultak oda. Ott pedig nem sémi, hanem kámi népek, azon belül kánaániták éltek.


"Amikor máglyára küldött gyerekekkel áldoztak a kánaáni isteneknek – Molochnak szolgáltatták ki őket. Jahve Mózes szavain keresztül tiltotta meg ezt az áldozási formát a zsidóknak:


'Magzatodat ne add oda, hogy elégessék a Moloknak. Meg ne gyalázd istened nevét. Én vagyok az Úr!' (Mózes III, 18: 21) "


Amikor a zsidók elkezdték ugyanazokat gyakorolni, amit korábban a kánaáni nemzetek, akkor Isten odaadta őket az ellenségeik kezébe, illetve a vége Izrael szétszóratása lett. Később csak Júda lett helyreállítva, hogy a Messiás bölcsője legyen, de K. u. 70-ben Júda is ment a diaszpórába. Csak a huszadik században kezdtek a zsidók visszaszállingózni Izraelbe. Ha Izrael engedelmeskedett volna Istennek, és kiirtotta volna a kánaánitákat, és nem vette volna át az istentelen szokásaikat, akkor nem is került volna sor Izrael szétszórására.

2016. júl. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem egészen a Kés és keresztet ajánlottam, hanem egy élő szóban elhangzott, letölthető bizonyságot, amit Nicky Cruz mondott el Budapesten a Lisieux-i Szent Teréz Templomban, 1985-ben. A könyv is jó, de az élő beszéd természeténél fogva élőbb.
2016. júl. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

olyan fura ez a kérdés, hogy rákerestem, h miket írtál eddig ki a gyakorikérdésekre...

május 7- saját halálát látó médium miért nem kerüli el?

május 19 - kockás hasat szeretnél

május 26 - tulajdonrész ajándékozásának költségei

június 1 - biztonságos zárbetét

július 5 - nem segítenek a keresztények

július 9 - szerelmi kötés elleni védekezés

július 10 - Dinamó mágus praktikái elleni védekezés

július 16 - boszorkányságok ellen véd-e Jézus

július 18 - tulajdonilap kltsg

július 19- elerőtlenedik-e a démoni befolyás, ha nem táplálod?

július 19 - gyerekeket érintő átok


Úgy érzem nagyon sokat foglalkozol az ezoterikus és okkult kérdésekkel.

Egyszerűsítve annyit mondanék, ha érintett vagy, fordulj Jézushoz, és Ő segít neked szakítani az okkult világgal és foglalkozz egyre többet a józan hivő élettel, és Jézussal. Így békességre és védelemre találsz.


Ajánlom Morneau Játék a tűzzel könyvét (Adent kiadó) a bookline-on is kapható. 600 Ft [link]


Spiritiszta tapasztalatok, és szabadulás.

2016. júl. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16: Így ki keresni valakinek a kérdéseit...LIKE A BOSS.
2016. júl. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Elnézést, remélem nem bántottalak meg, kedves Kérdező, a kikeresésekkel. Csak azért tettem, mert érdekelt, milyen összefüggés van (időben, témában) a kérdéseid között és az alapján igyekeztem figyelmesen válaszolni.

Amúgy ez volt az első, hogy ilyen eszembe jutott, de nem tudtam eldönteni, hogy komolyan kérdezed-e? De aztán láttam, hogy több ilyen jellegű kérdésed van, tehát komolyan foglalkoztat valami régebb óta... Ezért írtam, hogy ne az ezoterikus dolgokkal foglalkozz, mert könnyű belezavarodni, hanem a józan élettel és Istennel, aki segíthet Neked megnyugodni és biztonságban érezni magad.

Üdv.

2016. júl. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!