Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezhet ilyen átok?

Létezhet ilyen átok?

Figyelt kérdés

Régen hívő koromban egyszer csak kaptam egy kijelentést, hogy átok van a családomon és a rokonaimon.

Majdnem minden nagybátyám és néném elpatkolt ( állítólag) és igazából azt vettem észre, hogy a rokonsággal való kapcsolat volt a kötelék.

Azt hiszem a rokonaim hívő létükre hit szempontjából megbízhatatlanok.

Létezhet olyan átok, megállapodás az ördöggel, hogy a gyerekek közül egyeseket odaadnak a gonosznak, hogy sikertelen legyen, ezérrt cserébe ők sikeresebbek vagy nem tudom, tehát ilyen értékcsere?



2016. júl. 18. 23:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

"Mert nem fog varázslás Jákóbon, sem jövendőmondás Izráelen. Idején adatik tudtára Jákóbnak és Izráelnek: mit mívelt Isten!" (4Móz 23,23)


Az újszövetségi nyelvezetben az igaz hívők is szimbolikusan izraeliták (Gal 3,29), így a fenti versnek keresztény szempontból is van értelme. A lényege az, hogy Isten népén az ilyen hókusz-pókusz [ami tulajdonképpen fake] nem fog.


"Létezhet olyan átok, megállapodás az ördöggel, hogy a gyerekek közül egyeseket odaadnak a gonosznak, hogy sikertelen legyen, ezérrt cserébe ők sikeresebbek vagy nem tudom, tehát ilyen értékcsere?"


Most erről a "Krumplirózsa" nevű Grimm mese jutott az eszembe. :D


Nem, szerintem ilyen nincs.


Dante

2016. júl. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

akkor szerinted ez mi ?

5Móz18,10 Ne legyen közöttetek olyan, aki fiát vagy leányát áldozatul elégeti, se jövendőmondó, se kuruzsló, se jelmagyarázó, se varázsló,

3Móz18,21 3Móz20,27 1Sám28,7-9 3Móz19,26


5Móz18,11 se bűbájos, se szellemidéző, se titokfejtő, se halottidéző!


5Móz18,12 Mert mindazt utálja az ÚR, aki ezeket műveli, és az ilyen utálatosságokért űzi ki őket az ÚR, a te Istened előled.

2Kir21,6 A fiát is átvitte a tűzön, és igézést és jelmagyarázást űzött, meg ördöngösöket és titokfejtőket tartott. Az ÚR szemében sok gonosz dolgot cselekedett, hogy őt haragra ingerelje.

2Kir21,7 És az Asérá-bálványt, amelyet készített, bevitte abba a házba, amelyről azt mondta az ÚR Dávidnak és fiának, Salamonnak: Ebbe a házba és Jeruzsálembe helyezem nevem mindörökké, mert ezt választottam Izráel minden nemzetsége közül.

2016. júl. 19. 00:34
 3/18 anonim ***** válasza:
Igen...
2016. júl. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

"Régen hívő koromban egyszer csak kaptam egy kijelentést..."


Megkérdezhetem, hogy milyen hívő voltál régebben?

Annyi kiderült, hogy nem keresztény.

2016. júl. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Pontosíts! "Régen, hívő koromban"? Már nem vagy az? Ha nem, az önmagában is átkot hordoz a Jeremiás 17,5 szerint, amely olyan emberre vonatkozik, aki már az Úré volt, de eltávozott Tőle az ő szíve.


Amúgy sajnos létezik olyan sátáni alku, amilyenre utalsz. Annak idején Isten többek között azért is rágott be a kánaáni nemzetekre, mert a gyerekeiket Molochnak áldozták. Egy belülről felizzított Moloch-szobor kezébe tették a csecsemőket, ahol ők elégtek. Kőműves Kelemenhez hasonlóan a saját gyerekeik hamvait beépítették a házuk falazatába, hogy áldottak legyenek. Mi lenne ez, ha nem egy ahhoz hasonló sátáni paktum, mint amire te is utaltál. De ha Nicky Cruz személyes bizonyságát meghallgatod, abból is kiderül, hogy vannak ilyen dolgok:


[link]


Más kérdés, hogy a te esetedben van-e ilyesmiről szó. Nem mindegy, hogy anno a kijelentés honnan jött, illetve az sem mindegy, hogy te azt hogyan interpretáltad. Egy biztos, az Újszövetség időszakában senkinek sem kellene átok alatt nyögnie, ugyanis Jézus Krisztus lett átokká, hogy mi mindannyian vehessük az Ábrahám áldását (Gal 3,13-14). Ennek azonban feltételei vannak, amelyeket be kell tölteni ahhoz, hogy a szabadulás működhessen. Mindjárt a legelső az, hogy ha a te hívőségedet tényleg múlt időben kell érteni, és nemcsak elírás volt a kifejezés, akkor meg kell újítanod a Jézussal való szövetséget, ha áldott akarsz lenni.

2016. júl. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Megkérdezhetem, hogy milyen hívő voltál régebben?

Annyi kiderült, hogy nem keresztény."


Megkérdezhetem, hogy ez miből derült ki számodra?

2016. júl. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Jó hagyjuk ezt a régen hívő voltam dolgot.


Az 5. hozzászólónak értékelhető válasza volt.

köszönöm!

2016. júl. 19. 10:05
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

@Kérdező


Azért, mert Isten tiltotta a varázslást a jövendőmondást, és mindenféle egyéb ilyen pogány dolgot, még nem jelenti azt, hogy ezek a dolgok működnek is. Én inkább azt látom, hogy azért tiltotta, mert ezek babonák, amiknek semmi értelme nincs, és Isten nem szerette volna, hogy ha a zsidók lesüllyednek a környező primitív népek szintjére.


Szerintem túlságosan babonás vagy, ha hiszel olyan dolgokban, amiket fentebb leírtál. A vallásos könyvek mellett érdemes lenne természettudományos könyveket is olvasnod.


Dante

2016. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Annak idején Isten többek között azért is rágott be a kánaáni nemzetekre, mert a gyerekeiket Molochnak áldozták."


Nem a kánaániták körében volt kultusza Molochak, hanem a sémi népek egy részének a körében. Maguk a zsidók is áldoztak neki gyerekeket, ezt az Ószövetség több könyvében is említi. Annak ellenére, hogy a Tóra ezt természetesen tiltja.

2016. júl. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azt hiszem már értem miért ajánlották a kés és keresztet.
2016. júl. 19. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!