Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tönkre lehet tenni egy kereszt...

Tönkre lehet tenni egy keresztényt átokkal?

Figyelt kérdés

ha egy hívő közösséget megátkoznak , vagy egy átkozott személy átviszi valahogy rájuk az átkot, akkor tönkre lehet tenni őket a kívánságaikkal?

Például az, aki fösvény volt, az még jobban megszereti a pénzt, vagy aki egoista az még jobban magába szeret és így tovább?


Bálám is így fertőztette meg Izraelt nem ? -kísértések révén. a bűnük tapasztotta az átkot hozzájuk és az adott érvényt annak.



2016. júl. 5. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia !


A kérdésed mögött mi a motivációd ?


Tény, hogy az a személy vagy gyülekezet aki vagy amely Krisztus engesztelő áldozatának-Vérének védélme alatt van nem fog hani az átok.

Az átok egy olyan állapot következmény amelyet sötét erők és démonok uralnak, ott tartozkodásuk jogalapja a bűn és az Isten elleni lázadás.

Átkot csak olyan személy tud ráhelyezni valakire vagy valamire aki szellemi hatalommal rendelkezik, viszont legnagyobb hatalommal a jó oldal képviselője Krisztus és képviselői (keresztények) rendelkeznek.

Ezen kívűl fontos tudni nincsen átok ok nélkül ahogy a Biblia mondja az ok nélkül való átok nem száll az emberre.

Ajánlom figyelmedbe alapos tanulmányozásra Bálám és Bálák történetét nézd meg alapossan és aprolékossan mi miért történt úgy.

2016. júl. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt akartam mondani. az átok a bűn révén érvényes. a gond csak az, hogy pl a félelem mióta bűn? vagy a gondolatolvasás is bűn és nem én csinálom, hogyan védekezzek ellene ?
2016. júl. 6. 08:35
 3/9 anonim ***** válasza:

"Szia !


A kérdésed mögött mi a motivációd ?


Tény, hogy az a személy vagy gyülekezet aki vagy amely Krisztus engesztelő áldozatának-Vérének védélme alatt van nem fog hani az átok.

Az átok egy olyan állapot következmény amelyet sötét erők és démonok uralnak, ott tartozkodásuk jogalapja a bűn és az Isten elleni lázadás.

Átkot csak olyan személy tud ráhelyezni valakire vagy valamire aki szellemi hatalommal rendelkezik, viszont legnagyobb hatalommal a jó oldal képviselője Krisztus és képviselői (keresztények) rendelkeznek.

Ezen kívűl fontos tudni nincsen átok ok nélkül ahogy a Biblia mondja az ok nélkül való átok nem száll az emberre.

Ajánlom figyelmedbe alapos tanulmányozásra Bálám és Bálák történetét nézd meg alapossan és aprolékossan mi miért történt úgy."


Szia, én nem vagyok Isten hívő, mégis átkoztak már meg számtalanszor, akkor rajtam vajon miért nem hat, ha nem állok az általad leírt védelem alatt?

2016. júl. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 pelgrim ***** válasza:

Igen, az átok a bűn révén érvényes, és mindjárt hozzá tenném, hogy az átok is a bűn vagy gyengeség egy bizonyos formája, mert rossz indulatból, rossz szándékból, a megtorlás szándékából származik. És végeredményben minden bűn gyengeségből a szeretet hiányából, a tudat gyengeségéből származik. A félelem a klasszikus értelemben nem bűn csak gyengeség a szeretet hiánya, ugyanis a szeretet és a félelem nem fér össze.


A gondolatolvasás nem bűn feltéve ha nem szándékosan tesszük, ha nem furakodunk szándékosan mások lelkébe és nem ártunk nekik, vagy nem akarunk valamilyen előnyt szerezni magunknak.


Szerintem a szeretet, a bizalom saját isteni kilétünk sérthetetlen szentségében a leghatékonyabb védekezés, nem csak a gondolatolvasás, hanem minden irántunk célzott rosszindulat ellen.

2016. júl. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Az átoknak nincs semmi ereje.
2016. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2016. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én keresztényként csak nevezték az ilyenen. Az élet nem úgy működik, hogy csinálunk ráolvasást, meg "átkot", aztán majd az is lesz...
2016. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*nevetnék
2016. júl. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 pelgrim ***** válasza:

Én pedig azt állítom, hogy a kimondott szónak van ereje, és mi más lenne az átok mint kimondott szó ? De mint ahogy előző válaszomban már írtam a szeretet, a bizalom saját isteni kilétünk sérthetetlen szentségében a leghatékonyabb védekezés, nem csak a gondolatolvasás, hanem minden irántunk célzott rosszindulat, tehát az átok ellen is.


És amiről eddig még nem esett szó az a kimondott szó tehát az átok alattomos ereje, hatása is. Sőt nem csak a kimondott szó, hanem a gondolatnak is lehet kényszerítő ereje embertársainkra. Szó szerint igaz az, hogy csupán a gondolatainkkal, olyan dolgokra kényszeríthetünk valakit, amit egy ilyen titkolt késztetés nélkül nem volna hajlandó végbe vinni.


Gyakran halvány fogalmunk sincs arról mit indíthatnak el, vagy hozhatnak létre meggondolatlan kimondott vagy éppen még ki nem mondott szavaink.

2016. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!