Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátánisták, ti megtámadnátok...

Sátánisták, ti megtámadnátok egy keresztényt?

Figyelt kérdés

Mielőtt azt mondanátok, hogy nem vagyok tisztában a fogalmakkal, leszögezném, hogy a kérdésem nem a LaVey-fél sátánizmus követőire vonatkozik, hanem elsősorban azokra, akik valóban imádják az Ördögöt.

Ha olyan helyzetbe* kerülnétek, bántanátok egy keresztényt kizárólag a hite miatt?

(* = nem büntetné a törvény, nem tudná meg senki, védtelen lenne a másik fél, stb.)

Csak azért kérdezem, mert már sokszor belegondoltam egy-egy ilyen szituáció lehetséges végkimenetelébe.


2014. júl. 12. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, hogy ez esetben az ördögimádók szó használatával elkerülhetnéd a félreéréseket...
2014. júl. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet. :)
2014. júl. 12. 19:02
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Egy keresztény soha nem támadna meg egy sátánistát... hiszen ők alapvetően jók.
2014. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%

Részleteznéd ezt a feltételes élethelyzetet?

Ha lehet így mondani a győztes oldalon vagyok.

Nem vagyok vallásos,hívő,félő,vagy imádó leginkább tudatos követő,tanítvány az Egy Igaz Élő Isten Igazságát,Rend-szerét ismerő. Én ismerem az Ige erejét és merem is használni.


Ha erős hited van a ( Szent Szellem betakar ) Jézus védelme alatt vagy ,tudatosan használod az igét esélyük sincs,hogy akár egy szál hajad is meggörbüljön.


SZELLEMI HADVISELÉS

Az Efézus 6:10–12 írja:

“Végül pedig erősödjetek meg az Úrban és az Ő hatalmas erejében. Öltsétek magatokra az Isten fegyverzetét, hogy megállhassatok az ördög mesterkedéseivel szemben. Mert a mi harcunk nem test és vér ellen folyik, hanem erők és hatalmak ellen, a sötétség világának urai és a gonoszság lelkei ellen, amelyek a mennyei magasságban vannak.” Ez a rész alapvető igazságokra tanít: csak Isten hatalma által lehetünk erősek, Isten fegyverzete védhet csak meg bennünket, és a mi harcunk az ördög szellemi fejedelmei ellen folyik a világon.


(Márk 16:17,18)


’’Azokat pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak. Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak,,


( Máté 19:6 )

„Neked fogom adni a mennyek királyságának kulcsait, és minden, amit megkötsz a földön, meg lesz kötve a mennyekben, s minden, amit feloldasz a földön, fel lesz oldva a mennyekben!”


Jézus hatalmat adott nekem arra, hogy használjam az Ő nevét. És amit megkötök a

földön, az a mennyekben is meg lesz kötve. És amit feloldok a földön, a mennyekben

is fel lesz oldva. Ezért az Úr Jézus Krisztus nevében megkötözöm a fejedelemségeket,

a hatalmasságokat, a jelenvaló világkorszak sötétségének uralkodóit. Megkötözöm és

lerontom a gonoszság szellemeinek hatalmát a magasságban, és nem árthatnak

nekem semmilyen módon,semmikor sem a Jézus nevében.

Google-ból letölthetőek:

Peter J. Horrobin – gyógyulás és szabadulás DÉMONI BELÉPÉSI PONTOk

BILL SUBRITZKY- SZABADULÁS A DÉMONOKTÓL

Charles Capps - A Teremtő ereje veled van

2014. júl. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok se ördögimádó, se sátánista, de mint gondolatkísérlet, egész érdekes a kérdés. Ha pl. háború lenne, és éhezne a családom, valamint a csillagos OLYAN helyzet is létezne, akkor úgy fogalmaznék, hogy a családomnak hiányzó ételt INKÁBB venném el erővel egy kereszténytől, mint egy panteistától vagy ateistától.
2014. júl. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 5

Bármelyik vallást is nézzük bizonyára nem egyformán jók, vagy rosszak a hívőik, de tudom

van sok jó ember.


Egy valódi kereszténytől( aki nem csak álszenteskedik,hanem a tetteiben is az) nem kéne semmit sem elvenned, mert megosztaná veled, még mielőtt kérnéd !


’’Aki pedig világi javakkal rendelkezik, de elnézi, hogy a testvére szükséget szenved, és bezárja előtte a szívét, abban hogyan lehetne az Isten szeretete,, ? (1Jn 3,17)


’’Oszd meg kenyeredet az éhezővel, vidd be házadba a szegény bujdosókat, ha mezítelent látsz, ruházd fel, és ne zárkózz el ,, (Ézsaiás 58:7)


’’ Ha kenyeret adsz az éhezőnek, és jól tartod a nyomorultat, akkor fölragyog a sötétben világosságod, és homályod olyan lesz, mint a déli napfény,, (Ézsaiás 58:10)

2014. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes hozzászólásokat! :)
2014. júl. 17. 20:41

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!