Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelentnek a Jelenések.6:1-8?

Mit jelentnek a Jelenések.6:1-8?

Figyelt kérdés

Tudhatjuk,hogy egyenként a lovak és a lovasok,próféciákat jelentenek be az ők cselekményükben.

Kíváncsiak vagyunk, mik azok?



2016. máj. 12. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:

"És kiáltának nagy szóval, mondván: Uram, te szent és igaz, meddig nem ítélsz még, és nem állasz bosszút a mi vérünkért azokon, akik a földön laknak?"


Kik kiáltanak nagy szóval a jelenések könyvében, hol és mikor?


Gondolom, nem a halottak a koporsóban.

2016. máj. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%

igen.

a versben benne vannak a válaszok.

mindegyik lovashoz ott van, mit jelent.

Pl Fehér Ló Jézus királyi győzelmét.

2016. máj. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudod biztosan? Megírta az őrtorony? És az már tuti biztos, ugye?
2016. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nagyon egyszerű a magyarázat csak el kell olvasni az előzményeket: János ismét meghívást kap, hogy legyen szemlélő tanúja a pecsétek felbontásának. Ez a lepecsételt könyv az Isten titkát, a megváltási tervnek a jövőben kibontakozó eseményeit rejtette magába. Az Isten végtelen kegyelme az, hogy a próféták közvetítése által velünk is megismerteti a jövő titkát, folyamatosan és a szükségnek megfelelően. Ez az esemény a legszemléletesebb példája annak, hogy miként valósítja meg ezt Isten.


A bemutatott eseményekben a világi történelem csak egy keret, amelybe beleillesztve láthatjuk Isten egyházának történelmét. Az események középpontjában nem a világi események állnak, hanem az Egyház sorsa, és az Egyházon keresztül az Isten megváltási terve, annak teljesedése.


Az első pecsét (2. vers) az Efézusi levéllel párhuzamos. Róma fénykorában a győztes hadvezérek fehér lovakkal vontatott kocsikon vonultak be a városba. Ezt a jelképet használja Isten az evangélium diadalmas útjának szemléltetésére. A fehér ló és lovas a keresztény egyház apostoli állapotát szimbolizálja. A fehér szín az egyház, és az általa képviselt evangélium tisztaságát jelöli. A lovas kezében lévő íj (egy távolba is elható fegyver) és az a szándék ahogy kijött, ("kijőve győzve, hogy győzzön") azt akarja szemléltetni, hogy az evangélium az apostoli gyülekezet lelkesedésével egyesülve, minden ellenálláson keresztül győzelemre tör. A korona, amely adatott a lovasnak, a diadalmas haladás győzelmét szemlélteti. Szebben és találóbban nem is lehetett volna szemléltetni az első század kereszténységének az egész Római Birodalmat elárasztó győzelmes előretörését. Az evangélium olyan gyorsan terjedt abban az időben, hogy Pál apostol szerint minden teremtménynek hirdettetett. (Lásd. Kol. 1,23/b.)


A második pecsét (3-4. vers) a szmirnai levéllel párhuzamos. Érdemes végig követni a pecsétek felbontását olyan szempontból, hogy a lelkes lények is mint Isten szolgái részt vállalnak a közvetítés szolgálatában. Ez az időszak a római császárok heves keresztényüldözéseiről nevezetes. A lovassal kapcsolatban adott ismertetés is megerősíti ezt. A ló veres színe az evangélium tisztaságának az elszíneződésére utal, amely a hamis tanítások eredményes tevékenységéből adódik. Nikolaiták előtérbe kerülnek. (v.ö: Jel.2,6. 14-15.) Az üldöztetés és szenvedés jelképeként is elfogadható a mártírok vérére utaló szín. A lovas fegyverzete már nem az evangélium diadalmas vonulását hívatott segíteni, hanem egy nagy kardot hordoz. A kard, a közvetlen környezet számára ható fegyver. Amit tesz ezzel a fegyverrel, az azt bizonyítja, hogy nem az Ige kardjáról van szó. Ezzel a fegyverrel elveszi a békességet a földről. Az üldözöttek létbizonytalanságára utal. Azt munkálja, hogy "az emberek egymást öljék". A mártírok millióira utal.


A harmadik pecsét (5-6. vers) a pergamumi levéllel párhuzamos. A fekete szín a fehér ellentéteként jelenik meg, ebből adódóan azt a szellemi sötétséget és lelki nyomort jelképezi, amelyet ez a lovas hozott magával. A tévtanok és a pogány eszmék ebben az időben már teljes uralomra jutottak a keresztény egyházon belül. A lélek halhatatlanságának tana, új platoni filozófia. A szentek imádása. Képek, szobrok és ereklyék tisztelete. A Tízparancsolat megváltoztatása. Pogány ünnepek átvétele. A búza és az árpa az alapvető emberi tápláléknak, a kenyérnek az alkotó eleme. Ebben az esetben azonban ezt jelképesen kell érteni, az Istentől származó élő Igét Jézus Krisztust, és az írott Igét, a Szentírást szemléltetve, mint a hívő ember lelki életét biztosító táplálékot. (Lásd pl. Ján. 6,51. Máté 4,4. vagy a Ján. 6,63). A bemutatás szerint, ebben az időben az egyház a hívő ember lelki szükségleteit pénzért árulta. Egy "mérce" megközelítően egy liternek felel meg. A római "dénárius" váltópénz volt, és egy munkás napi keresetét jelentette. Az alapvető emberi táplálék ilyen kezelése mellett az emberiség az éhenhalás határára jutott. Mindezt jelképesen kell érteni: lelki táplálék, lelki éhség, lelki halál. A lélek táplálékát pénzért árulta az egyház. A búza a gazdagabb réteg kenyere volt, az árpa pedig a szegényebb osztályé. Ki melyiket tudta megfizetni. Az isteni szózat a leghatározottabban megtiltja, hogy a borhoz és az olajhoz is ilyen lelkülettel közelítsen az egyház. A "bor" Jézus Krisztus vérének, az isteni szeretetnek, és a bűnbocsánat kegyelmi ajándékának a jelképe, az "olaj" pedig a Szentlélek jelképe. Ezek a kegyelmi adományok közvetlen Isten trónjától származnak, tehát ember nem befolyásolhatja annak mértékét.


Végül a negyedik pecsét (7-8. vers), mely a thiatirai levéllel párhuzamos. A sárga, vagy fakó szín a hervadó virág, a haldokló ember, vagyis az elmúló élet színe. Ez a szín azonban összefüggésben van a nyomorral, a félelemmel és a rettegéssel is. Ez az időszak a pápaság érintetlen, korlátlan kényuralmát jelöli, 538-1517-ig, a Reformáció kezdetéig. A "föld negyedrésze" azt a területet jelöli, amely fölött hatalmat gyakorolhatott a pápaság. "Adatott azoknak hatalom" Ez az 1260 éves időszakra utal, mely 538-1798-ig a pápaság hatalmának megszűnéséig tert. Ezt az időt az Isten adta ennek a hatalomnak. A választottakért azonban megrövidíttetett ennek a nyomorúságnak az ideje. (Máté 24,22). "Miközben elhullanak, megsegíttetnek kicsiny segítséggel". (Dán. 11,34). Erről az időszakról beszél a következő pecsét. Ez az egyház minden eszközt igénybe vett, hogy a saját szuverén hatalmát elismertesse és fenntartsa: fegyverrel - hódító háborúk, éhséggel - a szegények kizsákmányolása halállal - a milliók kivégzése, a föld fenevadai által - az inkvizíció kínzókamráinak kegyetlen hóhérai. Ezeket a fenevadakat azonosítani lehet azokkal a politikai hatalmakkal, amiket Dániel állatképei jelképeznek.


Üdv. Péter

2016. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
szörnyű...
2016. máj. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16%

Sajnos most nem értek egyet Péterrel.


Az apokalipszis lovasai történéseket jelent, amik az utolsó napokban teljesednek.

S a Biblia versek jól mutatják ezeket.


„tűzszínű „a rajta ülő hatalmat kapott, hogy elvegye a békét a földről, hogy egymást öljék az emberek, és egy nagy kardot kapott” (Jelenések 6:4).

a hadviselést szemlélteti. 1914 óta a két világháborúban közel 69 millió ember halt meg.


A fekete ló

és a rajta ülőnek mérleg volt a kezében. És hangot hallottam, amely mintha a négy élő teremtmény közül szólt volna: ’Egy liter búza egy dénár, és három liter árpa egy dénár; az olivaolajat és a bort ne bántsd! ’ ”


Milliók éheznek. A fekete ló, az éhínség lovasa közvetlenül kihatással van milliók életére. Minden 30 percben gyermekek halnak éhen megfelelő táplálék és gyógyszer híján — évente több mint 15 millióan.


A fakó ló

rajta ülőnek neve Halál, és nyomon követte őt a Hádesz. És hatalmat kaptak a föld negyedrésze felett, hogy öljenek karddal, élelmiszerhiánnyal, döghalállal és a föld vadállatai által” (Jelenések 6:8).

A „döghalál” egyike annak a sokféle módnak, ahogyan e ló vágtájának következtében az élet kioltódik.

Az orvostudomány jelenlegi fejlődése ellenére, a világ kénytelen minden fronton szembenézni a betegségekkel.

a rák- és szívbetegségek könyörtelenül szedik áldozataikat, és meghökkentő új betegségek bukkannak fel.


fehér ló

A fehér ló lovasa Jézus Krisztus

A mennyei háború eredményeként az Ördög és angyalai kivettettek a mennyből, le a földre. Utána egy mennyei hang bejelentette: „Jaj a földnek és a tengernek, mert az Ördög lejött hozzátok, nagy haraggal, tudva, hogy rövid ideje van.” Ez jelezte a lovasok vágtájának a kezdetét


a versek magukért beszélnek.

2016. máj. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!