Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a jelenések.13:1 vers?

Mit jelent a jelenések.13:1 vers?

Figyelt kérdés

És megállt a tenger homokján.

És láttam egy vadállatot feljönni a tengerből,tizszarvut és hétfejűt,és a szarvain tíz diadémot,a fejein pedig káromló neveket.



2016. máj. 6. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

hétfejű, tízszarvú vadállat jön fel a tengerből, hasonló a leopárdhoz, a lába azonban olyan, mint a medvéé, a szája pedig, mint az oroszlán szája. Ez a jelképes vadállat tehát magán viseli a Dániel látomásában szereplő négy vadállatnak több jellegzetességét is. A sárkány, melyet a Jelenések 12:9 Sátánnal, az Ördöggel azonosít, erőt és hatalmat adott ennek a vadállatnak (Je 13:1, 2). Mivel a vadállatnak hét feje van (rajtuk tíz szarv), különbözik azoktól a Dániel látomásában szereplő állatoktól, melyeknek csak egy fejük van. A hét és a tíz olyan számok, melyeket a Bibliában rendszerint a teljesség szimbólumainak tartanak.

Ez alátámasztja, hogy a vadállat nem csupán egyetlen vagy néhány nemzet felett gyakorol uralmat, hanem „minden törzs, nép, nyelv és nemzet fölött” (Je 13:7, 8; vö.: Je 16:13, 14). Ezzel kapcsolatban egy szótár ezt mondja: „[A Jelenések 13. fejezetében szereplő] vadállatok közül az elsőben ötvöződnek a Dániel látomásában megjelenő négy vadállatnak a jellegzetességei. . . Az első vadállat tehát az Istennel szemben álló összes politikai uralom egyesített erőit jelképezi” (IDB. 1. köt. 369. o.).


Az, hogy a vadállatnak ’hét feje’ van (Je 13:1), azt mutatja, hogy nem lesz nyolcadik feje, vagyis nem lesz nyolcadik világhatalom.


Így a most Hetedikként uralkodó, Angol-Amerikai kettős világhatalom az utolsó

Amikor János leírta ezt, öt király már elesett, egy éppen hatalmon volt,(Róma) és egy „még nem érkezett el”. (Görög)

első hat feje Egyiptomot, Asszíriát, Babilóniát, a méd-perzsa birodalmat, Görögországot és a Római Birodalmat jelképezi. Ezek mindannyian gyűlöletet mutattak az asszony magvával szemben (1Móz 3:15). Róma, a hatodik fej maradt az uralkodó politikai hatalom évszázadokkal azután is, hogy János leírta a látomását. Végül a hetedik fej vette át Róma helyét.


A vadállat fején kinőtt szarvak, vagyis uralmak közül négyről részletesebben olvashatunk. Három szarv kihullott, amikor kinőtt egy újabb szarv, „egy kis szarv”. Ez akkor teljesedett, amikor Anglia, mely korábban a Római Birodalom része volt, hatalomra tört. A XVII. századig Anglia viszonylag jelentéktelen hatalomnak számított. Sokkal nagyobb befolyása volt az egykori Római Birodalom három másik területének: Spanyolországnak, Hollandiának és Franciaországnak. Ám Anglia sorra legyőzte ezeket az uralmakat, elmozdítva őket hatalmi pozíciójukból. A XVIII. század közepére Nagy-Britannia kezdett a világ színterén uralkodó hatalommá válni.

De ekkor még nem vált a vadállat hetedik fejévé.

Annak ellenére, hogy Nagy-Britannia hatalomra jutott, az észak-amerikai gyarmatai elszakadtak tőle. De a brit hadiflotta még ezután is védte az Egyesült Államokat, amely így egyre erősebb hatalommá vált. 1914-re – amikor elkezdődött az Úr napja – Nagy-Britannia a történelem legnagyobb birodalmát építette fel, az Egyesült Államok pedig a világ legnagyobb ipari hatalma lett. Az első világháború idején az Egyesült Államok különleges kapcsolatot alakított ki Nagy-Britanniával. Ekkor jelent meg az angol–amerikai világhatalom mint a vadállat hetedik feje.

2016. máj. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Szia!


A 13. fejezet tanulmányozásánál nagyon fontos szem előtt tartani azt, hogy ez a látomás kiegészítő részét képezi a 12. fejezetben jelzett küzdelem-sorozatnak.


Ez a látomás kinagyítottan mondja el az asszony pusztai üldöztetését. Az Egyház üldöztetéséről beszél bizonyos szempontok alapján. (Lásd Jel. 12,14-15 - 12,18. 13,1 és a 12,6. 14. - 13,5. közötti párhuzamokat)


János azt is világossá akarja tenni, hogy a Sátán nem mindig ugyanazt a hatalmat használja fel az Egyház üldözésére. Az előző fejezet azzal fejeződik be, hogy a sárkány azaz Sátán, “megállt a tenger homokján”. A 13. fejezet fenevadja viszont éppen a tengerből jön fel.

Ennek a két dolognak az összecsengése egyértelművé teszi, hogy ez a fenevad milyen erők tevékenysége folytán jött létre. Ezt a következtetést erősíti az a kijelentés is, hogy a “Sárkány adta az ő erejét annak és az ő királyiszékét, és nagy hatalmat”. (2. vers)


A “tenger” itt is a népeket, az emberei tömegek sokaságát jelenti. (lásd. Jel. 17,15. Ésa. 17,12-13 stb.) Ez a Fenevad tehát nem egy határokkal körülzárt országból támad fel, hanem az emberi tömegek közül, határokra való tekintet nélkül. Ez a kép jelentheti azt is, hogy az emberek által sűrűn lakott területen fog életre kelni.


A Fenevad ugyanazt a politikai hatalmat jelképezi, mint a sárkány, - vagyis a Római Birodalmat - csak a jelkép szerint egy döntő változás állt be a jellegében. A látomás ezt úgy érzékelteti, hogy a korona a fejekről a szarvakra került át. A korona az uralkodás szimbóluma. A szarvak viszont királyokat, illetve királyságokat, vagyis országokat jelentenek. (Lásd Dán. 8,21-22). Már Dániel próféciái is jelzik, hogy ennek a politikai hatalomnak az életében egy lényeges változás fog bekövetkezni.(Lásd Dán. 7,24.)


A próféciai bemutatás szerint az uralkodás gyakorlásában történik ez a lényeges változás. Ez az esemény két részletben teljesedett be: amikor a Római Birodalom tíz királyságra szakadt szét, és amikor a hatalmat ezeken már nem politikai, hanem vallási módon kezdték gyakorolni. Erre utalnak a káromló nevek (Jézus Krisztus földi helytartója...stb).


Üdv. Péter

2016. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KZitus ***** válasza:

elnézésedet kérem kedves kérdező:-)


Péterhez lenne kérdésem a mondata kapcsán: "János azt is világossá akarja tenni, hogy a Sátán nem mindig ugyanazt a hatalmat használja fel az Egyház üldözésére

Péter szerinted Sátán ma melyik Egyházat űldözi, és milyen módon?

Tudom, kiírhatnám a kérdést, de engem a te véleményed érdekelne - ha lennék szíves:-)

2016. máj. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KZitus ***** válasza:
bocsi a hibáért: ha lennél szíves:-)
2016. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%

A tengeri vadállat a Római Birodalmat jelképezi.


Még annyit megjegyeznék, hogy a historikus magyarázattal ellentétben a szimbólumnak nincs semmi köze a Katolikus Egyházhoz.


Dante

2016. máj. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Zitus!


Természetesen az Egyház alatt nem egy ma regnáló földi szervezetet értek, hanem az Isten gyermekeit, az un. láthatatlan Egyházat, mely a Krisztust követő emberek közössége. Mi mindig megtaláljuk egymást, és a kapocs köztünk a krisztusi szeretet.


Sátán módszerei nagyon változatosak. Ő is láthatatlanul végzi ezt a munkáját, azokon keresztül akiket befolyásol hatalmi, anyagi, erkölcsi, vagy inkább erkölcstelen motivációkkal, hogy mindinkább eltérítsen bennünket attól amiért itt élünk a Földön: hogy Isten Országa számára megnyerjünk lelkeket...


Üdv. Péter

2016. máj. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:
Köszönöm Péter, hogy válaszoltál a kérdésemre :-)
2016. máj. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!