Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi, mi a...

Tisztelt Jehova Tanúi, mi a lényege az "Emlékünnepnek/Úrvacsorának"?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt kaptam egy meghívást az emlékünnepre, ahova el is mentem. Most a tegnapelőtt újra meghívtak de most már nem fogok elmenni,nem fogok elmenni mert nem értem azt az egész rituálét ami ott lefolyik.

Mielőtt válaszolnátok a kérdésre nagyon megkérlek olvassátok végig figyelmesen amit én tapasztaltam.


-Ha meghív valaki vacsorára, vajon miért hív meg?-azért, hogy együtt fogyassza el veled a vacsoráját, mert barátod, mert szeret, mert tisztel meg stb.

Jézus mit tett azon az estén?-meghívta azokat a személyeket akik a legközelebb álltak hozzá, a barátait a szeretteit és megosztotta velük vacsoráját.

-Na szóval a Jehova Tanúi meghívják az embereket "vacsorára" de a meghívottaknak nem szabad enniük. Ez volt az első ami "kiakasztott", és nem azért mert én nem vehettem, hisz nem is vagyok Jehova Tanúja nem vagyok megkeresztelve, hanem azért mert azok sem fogyaszthattak a "vacsorából" akik évtizedek óta tanúk.

-De akkor még nem is igazán figyeltem fel a lényegre, hanem most, hogy újra kaptam meghívást előidéztem magamba azt az egész estét és hát egy kis segítséggel rá kellett jönnöm arra, hogy az az egész ceremónia nem más mint egy elutasító rituálé.


Jézus ezt mondta;


"Mikor pedig evének, vevé Jézus a kenyeret és hálákat adván, megtöré és adá a tanítványoknak, és monda: Vegyétek, egyétek; ez az én testem.

És vevén a poharat és hálákat adván, adá azoknak, ezt mondván: Igyatok ebből mindnyájan;

Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, a mely sokakért kiontatik bűnöknek bocsánatára.

Mondom pedig néktek, hogy: Mostantól fogva nem iszom a szőlőtőkének ebből a terméséből mind ama napig, a mikor újan iszom azt veletek az én Atyámnak országában."

(Mt.26:26-28)


"VEGYÉTEK ÉS EGYÉTEK"!- erre a meghívottak az emlékünnepre mit csinálnak!?-Elveszik az emlékjegyeket és egy mozdulattal tovább adják.

Ez semmi más mint egy elutasítás, Jézus felkínálja de a tanúk vissza utasítják.

-Miért van szükség végig adni az ott lévők között az emlékjegyeket, mikor azt is meg lehetne tenni, hogy felszólítják azokat akik esetleg "kiválasztottak", hogy fáradjanak ki a vének elé és vegyenek az emlékjegyekből;-de nem nem ezt teszik hanem végig adják az ott levők között és kötelezik őket, hogy jelképesen is utasítsák vissza Jézus meghívását az örök életre.

-Tehát az ami ott történik tulajdonképpen nem más mint Jézus Krisztus megtagadása, és nem meg emlékezése.

Pál mit mond;


"És hálákat adván, megtörte és ezt mondotta: Vegyétek, egyétek! Ez az én testem, mely ti érettetek megtöretik; ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.

Hasonlatosképen a pohárt is vette, minekutána vacsorált volna, ezt mondván: E pohár amaz új testamentom az én vérem által; ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre.

Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e pohárt, az Úrnak halálát hirdessétek, a míg eljövend."

(1Kor.11:24-26)


De még egyszerűbben Jézus saját maga mondja el;


(Mt 26:28)

"Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, a mely sokakért kiontatik bűnöknek bocsánatára."


Na szóval kedves Tanúk nem gondoljátok, hogy azt amit tesztek hova vezet?

Kérlek nyissátok meg szíveteket Jézus fele és fogadjátok el amit fel ajánl és ne utasítsátok vissza becses meghívását.



2016. márc. 22. 12:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Értem. Nos mi a feltámadásban hiszünk (1Korintusz 15:16,17), a földi örök életben. mivel az 1Mózes 1:28 szerint Isten a földet az emberek állandó otthonának szánta, ahol örökké élhetnek.

A Jelenések 14:1 szerint az égbe csak korlátozott számú emberek mehetnek, ők - ahogy Pál apostol mondta - az örökösök, ugyanúgy, mint Krisztus.

2016. márc. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ezzel egyet értek,de Én magam nem tarthatom MAGAMAT méltónak erre vagy arra. Isten az igazságos bíra!
2016. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!