Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúja szeretnék...

Jehova tanúja szeretnék lenni. Lehetnék így?

Figyelt kérdés
Tisztába vagyok a korlátokkal, elkezdtem változtatni az életemen már egy éve, semmi ellenvetésem sincs a törvények betartásával, de egy gondom van csak, nem vagyok szűz. Tudom mások véleményét a vallásról, viszont ez hidegen hagy, csak a kérdésre szeretnék választ kapni, és nem fejtágítást kértem. köszönöm

2016. márc. 19. 10:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%

Szia.


egyáltalán nincs megtiltva, hogy ismeretet szerezz Istenről, és ha ezen elvek alatt szeretnél élni, Isten szeretettel vár.


Viszont a megkeresztelkedésedtől fogva, már nem gyakorolhatsz paráznaságot, vagy is nem élhetsz szexuális életet, csak a házastársaddal, ha erre kerül sor.

2016. márc. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. márc. 19. 10:55
 3/17 anonim válasza:
32%

A Jehovaság = istenkáromlás


Szerinted miért tilos templomba menni?

Motoszka est? Szerinted emberhez méltó az orgiázás egy vallási gyülekezetben?

2016. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Molnár Sándorné ***** válasza:

Igen tisztelt 3/3-as hozzászóló.

Nem tudom honnan vetted ezt a rágalmat, hogy "motoszka estéket" tartunk. A mi hitünk nem engedi meg a paráznaságot, sem a házasságtörést. A tiszta erkölcsöt követeli meg. Ha elmennél egy gyülekezeti programra, láthatnád, hogy komoly tanulmányozás folyik, és nem 'motoszka est'. Mielőtt rágalmazol valakiket, talán jobb lenne előbb meggyőződnöd saját magadnak az ilyen állitásokról. Üdvözlettel:Judit!

2016. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Igen,lehetsz,de miután megkeresztelkedtél,nem szabad nemi kapcsolatot létesítsél csak ha megházasodsz.

A matatóest és orgia az baromság,ilyent nem csinálnak.

2016. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mijaza "matató est"? :D Oké, hogy nem csinálják, de mi az egyáltalán? Beül valahová egy rakás ember és végigtapogatják egymást mindenhol vagy mi? :D

Életemben nem hallottam ilyen b@romságot :D

2016. márc. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem számít, hogy szűz vagy vagy sem. Viszont a "korlátok" valójában védelmet jelentenek. Amíg nem gondolod így, addig nehéz lesz úgy élni. Persze lehetsz Jehova tanúja, a te döntésed és ha megkeresztelkedsz, az életed legjobb döntése lesz. :)
2016. márc. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hogy mi az a matatóest? Itt Romániába a kommunizmus idején tiltották a vallás gyakorlását,ezért egy szobába gyültek össze a Bibliát olvasni,mert folyóirat akkor itt nem volt.Elsötétítették az ablakokat,hogy kivülről ne lehessen belátni,ezért kezdték el az emberek,hogy a jehovisták tapizzák egymást.Én ennyit tudok,amit az idősebbektől hallottam
2016. márc. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jézus azt kérte, hogy ismerd meg őt, ne pedig szerezz ismeretet egy 15.században kitalált névről. A kettő között hatalmas a különbség. Te pedig a széles úton vagy jelenleg, csakis Jézus által kerülhetsz a keskeny útra. Más nem fog odavinni. Csak ő.
2016. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az egy szekta.

Óvakodj tőlük -szerintem-.

2016. márc. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!