Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elméletben Isten fiai lehetnek...

Elméletben Isten fiai lehetnek-e betegek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 3. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. márc. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
14%
Isten nem létezik ìgy fiai se lehetnek. De ha lennének fiai ahogy a biblia ìrja jézusròl hog létezett de mivel ember elvileg szerintem lehet beteg mondjuk jézus kibìrta 40 napig kaja nélkül hogy ivott e azt nem tudom de elvileg fény evéssel kellet életben maradnia de mivel ember lényegében mégis megkellet volna hallnia szòval szerintem lehet beteg isten fia.
2016. márc. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pontosíts a kérdéseden, így nem egyértelmű, hogy mire vagy kíváncsi. Te kiket nevezel Isten fiainak? Azokat, akik befogadták Őt - azaz Jézust - és hatalmat kaptak, hogy Isten fiaivá legyenek (Jn 1,12)?


Nincs olyan ember, aki elméletileg nem lehet beteg, még az újjászületett keresztények sem. Jobb kérdés lenne, hogy van-e olyan ember, aki elméletileg soha nem kellene, hogy beteg legyen? A válasz igen, de a gyakorlatban mégis megbetegszenek. A betegség mindenkit megtámad, de a keresztények között vannak olyanok, akik harcba szállnak vele és legyőzik. Sajnos sokan nem képesek legyőzni a betegségeket közülünk sem, mert nincs világosságunk. Így, bár elméletileg nem kellene, hogy betegek legyünk, a tudatlanságunk és hitetlenségünk megrabol minket. "Elvész az én népem, mivelhogy tudomány nélkül való." (Hós 4,6)

2016. márc. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Isten fiai lehetnek az angyalok, akik sosem betegek. De mi is Isten fiai, gyermekei vagyunk, Mivel mi tökéletlenek vagyunk, megbetegszünk.
2016. márc. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pietrosol ***** válasza:
54%

Szia!


Az anyag folyton változik. Ezeket a változásokat az ember a betegségnek nevezett átalakulásokon keresztül éli meg. Mindenki így van ezzel.

2016. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:

Érdekes a kérdésed:-)

Ha az angyalokra gondoltál, akkor igen. Azok az "angyalok" akik engedetlenekké váltak, ők már démonok, és halálos "szellemi" betegek, mert mindannyian belehalnak a "szellemi" betegségükbe.

2016. márc. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!