Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúja szeretnék...

Jehova tanúja szeretnék lenni. Lehetnék így?

Figyelt kérdés
Tisztába vagyok a korlátokkal, elkezdtem változtatni az életemen már egy éve, semmi ellenvetésem sincs a törvények betartásával, de egy gondom van csak, nem vagyok szűz. Tudom mások véleményét a vallásról, viszont ez hidegen hagy, csak a kérdésre szeretnék választ kapni, és nem fejtágítást kértem. köszönöm

2016. márc. 19. 10:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ne hátrálj meg, eredj és tanúlj velük. Nem rosszak!

Énhozzám is jár egy vén pedig tudja, hogy nem értek mindenben egyet velük.

Azon van, hogy meggyőzzön, és én erre meg is adom neki a lehetőséget.

Alapjában véve békések és kedvesek.


Egy jó tanács: Olvasd a Bibliát és kérd az Urat, hogy segítsen neked megérteni a Szent Szelleme által.

2016. márc. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Szia!

Természetesen nem akadálya, viszont továbbiakban nem létesíthetsz nemi kapcsolatot házasságon kívül.

Érdekelne, hogy miért szeretnél Jehova Tanúja lenni. Azt tudd, hogy nem elég ha a Tanúk szemszögéből vizsgálod meg a dolgokat, hanem hátralépsz egy kicsit, hogy jobban lásd minek is akarsz a tagja lenni. Sok fájdalommal szegezheted át magad, ha erre nem ügyelsz.

egy JT.

2016. ápr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Azon hogy nem élhet nemi kapcsolatot pontosan mit ért?

Ha pl csak simogatás,orál szex van,és semmi több,azt sem lehet csinálni,akkor is bűnt követ el a jehova tanuja?

2016. máj. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Ha pl csak simogatás,orál szex van,és semmi több,"


A paráznaság nem onnantól kezdődik, hogy a férfi pénisze behatol a nő vaginájába. A pettingelés, az oral szex és az anális is paráznaságnak számít. A nemi vágyak bármilyen kielégítése házasságon kívül paráznaság. A maszturbálás egy másik téma, abba most nem mennék bele.


(Egy nem Jehova Tanúja.)

2016. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Csak azért kérdeztem,mert volt egy jehova tanuja pasim (igaz csak másfél hónapig voltunk együtt)(én római katolikus vagyok)

És mikor ismerkedtünk,elmondta mit kell tudni erről a hitről,és leszegezte,hogy házasságon kívül nem élhet szexuális életet,ezt vagy 2-3 szor elmondta.Viszont köztünk csak pettingelés volt.. orális szex..Akkor már meg is szegte,mivel ez a jehova tanu pasi nem házas.

2016. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Viszont köztünk csak pettingelés volt.. orális szex..Akkor már meg is szegte,mivel ez a jehova tanu pasi nem házas."


Gyakori eset. Sajnos elég későn kezdenek el szerelmi kapcsolatot kialakítani a tanúk. Ismerek olyanokat, akik jóval a 30-as évük után kezdenek kapcsolatot ápolni egymással. Ekkor már olyan nagy mértékű a szexuális vágy a sok évnyi várakozás miatt, hogy nagyon nehezen tudják megtartóztatni magukat egymástól.


A hab a tortán pedig az, hogy ha már házasok, még akkor is megszabott a szexuális viselkedés.

Egy családtagom panaszolta el (persze visszafogottan, de azért panasz volt) hogy még pózt váltani sem engedi a felesége. Semmi "feleség felül" vagy ilyesmi, mert a vének ezt mondták! De hogy a Bibliából ezt hol olvasták ki, azt ne kérdezd.

2016. máj. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Hát ez a jehova tanuja pasi 23 évesen házasodott össze a feleségével.A nő is jehova tanuja.Született egy lányuk,mikor 29 évesek voltak.De mikor a gyermek kb 4 éves volt,akkor elváltak.Most 43 éves a pasi.Kb 10 éve vált el,egyedül lakik.Ezalatt a 10 év alatt rajtam kívül 3 nője volt.És csak pár hónaposak voltak a kapcsolatok,és előttem 3 évig nem volt senkije.

Az durva,ha a vének még a szexuális szokásokba is bele avatkoznak.

2016. máj. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!