Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi, mi a...

Tisztelt Jehova Tanúi, mi a lényege az "Emlékünnepnek/Úrvacsorának"?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt kaptam egy meghívást az emlékünnepre, ahova el is mentem. Most a tegnapelőtt újra meghívtak de most már nem fogok elmenni,nem fogok elmenni mert nem értem azt az egész rituálét ami ott lefolyik.

Mielőtt válaszolnátok a kérdésre nagyon megkérlek olvassátok végig figyelmesen amit én tapasztaltam.


-Ha meghív valaki vacsorára, vajon miért hív meg?-azért, hogy együtt fogyassza el veled a vacsoráját, mert barátod, mert szeret, mert tisztel meg stb.

Jézus mit tett azon az estén?-meghívta azokat a személyeket akik a legközelebb álltak hozzá, a barátait a szeretteit és megosztotta velük vacsoráját.

-Na szóval a Jehova Tanúi meghívják az embereket "vacsorára" de a meghívottaknak nem szabad enniük. Ez volt az első ami "kiakasztott", és nem azért mert én nem vehettem, hisz nem is vagyok Jehova Tanúja nem vagyok megkeresztelve, hanem azért mert azok sem fogyaszthattak a "vacsorából" akik évtizedek óta tanúk.

-De akkor még nem is igazán figyeltem fel a lényegre, hanem most, hogy újra kaptam meghívást előidéztem magamba azt az egész estét és hát egy kis segítséggel rá kellett jönnöm arra, hogy az az egész ceremónia nem más mint egy elutasító rituálé.


Jézus ezt mondta;


"Mikor pedig evének, vevé Jézus a kenyeret és hálákat adván, megtöré és adá a tanítványoknak, és monda: Vegyétek, egyétek; ez az én testem.

És vevén a poharat és hálákat adván, adá azoknak, ezt mondván: Igyatok ebből mindnyájan;

Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, a mely sokakért kiontatik bűnöknek bocsánatára.

Mondom pedig néktek, hogy: Mostantól fogva nem iszom a szőlőtőkének ebből a terméséből mind ama napig, a mikor újan iszom azt veletek az én Atyámnak országában."

(Mt.26:26-28)


"VEGYÉTEK ÉS EGYÉTEK"!- erre a meghívottak az emlékünnepre mit csinálnak!?-Elveszik az emlékjegyeket és egy mozdulattal tovább adják.

Ez semmi más mint egy elutasítás, Jézus felkínálja de a tanúk vissza utasítják.

-Miért van szükség végig adni az ott lévők között az emlékjegyeket, mikor azt is meg lehetne tenni, hogy felszólítják azokat akik esetleg "kiválasztottak", hogy fáradjanak ki a vének elé és vegyenek az emlékjegyekből;-de nem nem ezt teszik hanem végig adják az ott levők között és kötelezik őket, hogy jelképesen is utasítsák vissza Jézus meghívását az örök életre.

-Tehát az ami ott történik tulajdonképpen nem más mint Jézus Krisztus megtagadása, és nem meg emlékezése.

Pál mit mond;


"És hálákat adván, megtörte és ezt mondotta: Vegyétek, egyétek! Ez az én testem, mely ti érettetek megtöretik; ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.

Hasonlatosképen a pohárt is vette, minekutána vacsorált volna, ezt mondván: E pohár amaz új testamentom az én vérem által; ezt cselekedjétek, valamennyiszer isszátok az én emlékezetemre.

Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret és isszátok e pohárt, az Úrnak halálát hirdessétek, a míg eljövend."

(1Kor.11:24-26)


De még egyszerűbben Jézus saját maga mondja el;


(Mt 26:28)

"Mert ez az én vérem, az új szövetségnek vére, a mely sokakért kiontatik bűnöknek bocsánatára."


Na szóval kedves Tanúk nem gondoljátok, hogy azt amit tesztek hova vezet?

Kérlek nyissátok meg szíveteket Jézus fele és fogadjátok el amit fel ajánl és ne utasítsátok vissza becses meghívását.



2016. márc. 22. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Ezek szerint, akkor nem magyarázták el neked, hogy kik vehetik magukhoz az emlék jegyeket.

Jézus nem mindenkivel kötött szövetséget a királyságra,, csak azokkal akik meghívást kapnak, hogy legyenek Krisztus társkirályai és papjai, az égben.

Velük fog az ezer éves uralom alatt vezetést nyújtani a Földön maradottak felett.


(Lukács 22:28–30) 28 De ti vagytok azok, akik kitartottatok mellettem próbáimban; 29 és szövetséget kötök veletek, mint ahogy az én Atyám szövetséget kötött velem, egy királyságra, 30 hogy egyetek és igyatok az én asztalomnál a királyságomban, és trónokon üljetek, hogy ítéljétek Izrael tizenkét törzsét.


A megdicsőített Jézus megjelent János apostolnak egy látomásban, és ezt mondta: „Aki győz, annak meg fogom engedni, hogy leüljön velem a trónomra, ahogy én is győztem, és leültem az én Atyámmal a trónjára” (Jel 3:21). Jézus tehát a Királyság-szövetséget az összes felkent kereszténnyel kötötte meg, akiknek a száma 144 000 (Jel 5:9, 10; 7:4).

Jézus valójában azt vállalta szerződésben, hogy ez a „kicsiny nyáj” Ábrahám magvának másodlagos részeként uralkodni fog vele az égben (Lukács 12:32).


A Többiek nem ennek a szövetségnek a részesei, ezért Pál ezt mondja:

(1Korintusz 11:27–29) 27 Következésképpen, aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr poharát, vétkes lesz az Úr testét és vérét illetően. 28 Az ember először is tartson önvizsgálatot, hogy alkalmas-e rá, és úgy egyen a kenyérből és igyon a pohárból. 29 Mert aki eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik önmaga ellen, ha nem látja tisztán a testet.


A nagy sokaság tagjai, nem táplálják magukban ezt a reménységet, és nem is hívták őket el erre a tisztségre, ezért nem fogyasztanak belőle. az ő jogos reménységük az, hogy örökké élnek a földön.

2016. márc. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az hogy részt vesznek az azt jelenti, hogy Ők is értékelik Jézus halálát, sőt hálásak érte, de Ők Jézus királyságának nem égi hanem földi várományosai.
2016. márc. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus nem mindenkivel kötött szövetséget a királyságra"


De, mindenkivel és aki hisz az ő nevében az Isten gyermeke. Ellent mersz mondani a Bibliának, hogy tetsszél az őrtoronynak??? Örömmel utasítod el a kegyelmét?

2016. márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, hagyd, nem érdemes ezekkel próbálkozni, hogy hirdesd nekik a kegyelmet, mert amilyen a szívük olyan a hitük.

Isten látja, hogy kit érdemes kiragadni onnan, bízd rá. Ezek örömmel tocsognak a hazugságban és lelkiismeret furdalás nélkül terjesztik azt. Meg fogják kapni "méltó" jutalmukat.

2016. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Üdv!

Nem vacsorázni hívjuk meg az embereket, hanem arra, hogy megemlékezzenek velünk Jézus haláláról, amivel lehetővé tette számunkra, hogy örökké élhessünk.

2016. márc. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szia!



"Ezek szerint, akkor nem magyarázták el neked, hogy kik vehetik magukhoz az emlék jegyeket. "


Úgy látom még sem fogadtad meg tanácsomat és nem is figyeltél oda arra amit írtam,mert én ezt írtam;


"hogy felszólítják azokat akik esetleg "kiválasztottak", hogy fáradjanak ki a vének elé és vegyenek az emlékjegyekből;"


Szóval,de igen elmagyarázták, hogy ki vehet és ki nem,igaz ezt csak akkor értettem meg amikor már túl voltunk mindenen, de most már tudom, hogy mi a helyzet.



"Jézus nem mindenkivel kötött szövetséget a királyságra,, csak azokkal akik meghívást kapnak, hogy legyenek Krisztus társkirályai és papjai, az égben."


Te azt mondod, hogy "JÉZUS NEM MINDENKIVEL KÖTÖTT SZÖVETSÉGET A KIRÁLYSÁGÁRA...", de tudod, hogy a te szavad a Biblia szava ellen szól?-mert Jézus pont az ellenkezőjét mondja;


(Mt 26:28)

"Mert ez >AZ ÉN VÉREM, AZ ÚJ SZÖVETSÉGNEK VÉRE, A MELY SOKAKÉRT KIONTATIK< bűnöknek bocsánatára."


Tehát Jézus nem csak azokkal kötött szövetséget akik vele fognak uralkodni, hanem mindenkivel aki elfogadja azt a "vérét".


"Velük fog az ezer éves uralom alatt vezetést nyújtani a Földön maradottak felett.

(Lukács 22:28–30) 28 De ti vagytok azok, akik kitartottatok mellettem próbáimban; 29 és szövetséget kötök veletek, mint ahogy az én Atyám szövetséget kötött velem, egy királyságra, 30 hogy egyetek és igyatok az én asztalomnál a királyságomban, és trónokon üljetek, hogy ítéljétek Izrael tizenkét törzsét."


Felhozod Lukács evangéliumát, hogy alátámaszthasd azt ami valótlan, de nagyon megkérlek vesd össze a Luk.22:28-30 at a Zsid.8:8-10-el ami így szól;


"Mert dorgálván őket, így szól: Ímé napok jőnek, ezt mondja az Úr, és az Izráel házával és Júdának házával új szövetséget kötök.

Nem azon szövetség szerint, a melyet kötöttem az ő atyáikkal ama napon, mikor kézen fogtam őket, hogy kivezessem Égyiptomból, mert ők nem maradtak meg abban az én szövetségemben, azért én sem gondoltam velök, mondja az Úr.

Mert ez az a SZÖVETSÉG, melyet kötök az Izráel házával, ama napok multán, mond az Úr: Adom az én törvényemet az ő elméjökbe, és az ő szívökbe írom azokat, és leszek nekik Istenök és ŐK LESZNEK NEKEM NÉPEM."

(Zsid.8:8-10)

Mint látod az Úr itt nem királyokról és társuralkodókról beszél akikkel szövetséget köt hanem egy "NÉPRŐL" arról a népről akit ma kereszténységnek nevezünk.


-Mond csak tisztelt első válaszoló milyen nevezetes napon történt meg az Úr vacsorája?-mint tudjuk az a Pászka ünnepén volt;-de vajon azt tudod, hogy mit ünnepeltek a zsidók a Pászka estéjén,mert nem csak az Egyiptomi felszabadulást ünnepelték hanem az Istennel kötött szeövetségüket is.



"Mert ha a bakoknak és bikáknak a vére, meg a tehén hamva, a tisztátalanokra hintetvén, megszentel a testnek tisztaságára:

Mennyivel inkább Krisztusnak a vére, a ki örökké való Lélek által önmagát áldozta fel ártatlanul Istennek: megtisztítja a ti lelkiismereteteket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljatok az élő Istennek.

És ezért új szövetségnek a közbenjárója ő, hogy meghalván az első szövetségbeli bűnök váltságáért, a hivatottak elnyerjék az örökkévaló örökségnek ígéretét.

Mert a hol végrendelet van, szükséges, hogy a végrendelkező halála bekövetkezzék.

Mivel a végrendelet holtak után jogerős, különben pedig, ha él a végrendelkező, épen nem érvényes.

Innét van, hogy az első sem szenteltetett meg vér nélkül.

Mert mikor Mózes a törvény szerint minden parancsolatot elmondott az egész népnek, vevén a borjúknak és a bakoknak vérét, vízzel és vörös gyapjúval meg izsóppal együtt, magát a könyvet is és az egész népet meghintette,

Mondván: Ez azon szövetség vére, a melyet Isten számotokra rendelt."

(Zsid.9:13:20)


Akár az egész Bibliát bemásolhatom, de sehol nem beszél két szövetségről mint ahogyan azt veletek elhitették.



-De visszatérve egy kicsit a Lukács evangéliumára;-mit is mond tulajdonképpen Jézus?-hogy"EGYETEK ÉS IGYATOK AZ ÉN ASZTALOMNÁL A KIRÁLYSÁGOMBAN", sajnos azt kell mondanom (és ne vedd rossz néven)de te az Úr vacsoráját összetéveszted egy lakomával.

A szövetséget Jézus egyszer kötötte meg, és mindenkivel aki befogadja Őt és nem fogja a mennyben is mindig megismételgetni ezt a szövetséget mert akkor annyiszor kellene meghalljon és ez nonszensz.


-Tehát "egyetek és igyatok az én asztalomnál a KIRÁLYSÁGOMBAN.."-vesd össze ezzel;

"Romolhatatlan, szeplőtelen és hervadhatatlan örökségre, a mely a mennyekben van fenntartva számunkra,

A kiket Isten hatalma őriz hit által az idvességre, a mely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen.

(1Pét.1:4-5)


"A megdicsőített Jézus megjelent János apostolnak egy látomásban, és ezt mondta: „Aki győz, annak meg fogom engedni, hogy leüljön velem a trónomra, ahogy én is győztem, és leültem az én Atyámmal a trónjára” (Jel 3:21)."

Igen ez így is van ezt én is aláírom csakhogy János mást is mondott;


"De tudjuk azt is, hogy az Isten Fia eljött, és értelmet adott nékünk arra, hogy megismerjük az igazat, és hogy mi az igazban, az ő Fiában, a Jézus Krisztusban vagyunk. Ez az igaz Isten és az örök élet."

(1Ján.5:20)



"Jézus tehát a Királyság-szövetséget az összes felkent kereszténnyel kötötte meg, akiknek a száma 144 000 (Jel 5:9, 10; 7:4).

Jézus valójában azt vállalta szerződésben, hogy ez a „kicsiny nyáj” Ábrahám magvának másodlagos részeként uralkodni fog vele az égben (Lukács 12:32)."


Itt újra felhozod a "Királyság szövetségét" ami a Bibliában nem létezik, a Bibliában egyetlen szövetség van ami minden kereszténynek egyformán szól.


"A Többiek nem ennek a szövetségnek a részesei, ezért Pál ezt mondja:

(1Korintusz 11:27–29) 27 Következésképpen, aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr poharát, vétkes lesz az Úr testét és vérét illetően. 28 Az ember először is tartson önvizsgálatot, hogy alkalmas-e rá, és úgy egyen a kenyérből és igyon a pohárból. 29 Mert aki eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik önmaga ellen, ha nem látja tisztán a testet.

A nagy sokaság tagjai, nem táplálják magukban ezt a reménységet, és nem is hívták őket el erre a tisztségre, ezért nem fogyasztanak belőle. az ő jogos reménységük az, hogy örökké élnek a földön."


Itt újra elválasztod félre magyarázod azt ami tulajdonképpen mindannyiunknak szól.

Minden egyes keresztény aki Úrvacsorát készül venni az előbb meg kell tisztuljon lelkileg,bűn bánást kell mutasson és igen önvizsgálatot kell tartson mert az Úr elé nem lehet szennyezett gondolatokkal és bűnbánás nélkül oda állni és Úrvacsorát venni. De Pál nem azt mondja, hogy csak 144000 emberre érvényes ez, hanem azt írj, hogy "AKI" tehát mindenki aki kereszténynek vallja magát ezt cselekedje mert másképp saját magára hoz ítéletet.

A Biblia egyetlen egyszer említi meg azt a 144000 megpecsételt személyt, de azok mind Izrael fiainak nemzetségéből valók, tehát zsidók; Júda, Ruben,Gád, Ásher,Nafthali,Manassé,Simeon, Lévi, Izshakár,Zebulon ,József és Benjámin. Vajon hány Jehova Tanúja hordja valamelyik nemzetségnek a vérvonalát? Nem azt mondom, hogy ez lehetetlen, hanem azt mondom, hogy az Úrvacsora minden keresztény számára elérhető,sőt nélkülözhetetlen az örök élet elnyeréséhez.


"Én vagyok amaz élő kenyér, a mely a mennyből szállott alá; ha valaki eszik e kenyérből, él örökké. És az a kenyér pedig, a melyet én adok, az én testem, a melyet én adok a világ életéért.

Tusakodának azért a zsidók egymás között, mondván: Mimódon adhatja ez nékünk a testét, hogy azt együk?

Monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem iszszátok az ő vérét, nincs élet bennetek.

A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon."

(Jn.6:51-54)


Ez nem csak a 144000 szól tisztelt tanúk, hanem nektek is, könyörgöm éljetek vele!

2016. márc. 22. 22:27
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves #4 válaszoló, igen én is azon voltam, hogy nem reagálok a válaszokra de aztán mégis úgy döntöttem, hogy még egy utolsót megírok mert valahogy úgy éreztem, hogy adnom kell magamnak még egy esélyt mert eszembe jutott;


(Lk 15:7)

"Mondom néktek, hogy ily módon nagyobb öröm lesz a mennyben egy megtérő bűnösön, hogynem kilenczvenkilencz igaz emberen, a kinek nincs szüksége megtérésre."


De azt hiszem ez volt az utolsó kommentem, ami tőlem telt úgy érzem, hogy azt megtettem ezután már az Úrra bízom és az Ő kegyelmére.


Üdv

2016. márc. 22. 22:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előadáson tisztázva van, hogy kik veszik magukhoz az emlékjegyeket. Senkire nincs ráparancsolva, hogy nem vehet belőle. De van egy fontos dolog:

"Következésképpen, aki méltatlanul eszi a kenyeret vagy issza az Úr poharát, vétkes lesz az Úr testét és vérét illetően." - mondja az Írás. Nos, ezek után a kérdés, hogy méltónak tartod magad arra, hogy fogyassz belőle? Biztos vagy benne, hogy Krisztussal együtt égi elhívásban részesültél és uralkodni fogsz vele az egekben?

2016. márc. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolso hozzaszolo...nem ertem...

A biblia azt mondja hogy Jezus a tanitvanyai jelenleteben kototte meg az uj szovetseget...

Azt is irja meg hogy "tegyetek tanitvanya minden nepet..." tehat azok akiket a tanitvanyok majd Krisztus kovetove tesznek ugyanolyanok mint ok azaz tanitvanyok....

Es mivel a tanitvanyok ettek a kenyerbol es borbol kovetkezik hogy mindenki aki tanitvanya lett teve a tanitvanyok altal hasonlokeppen kell cselekedjen....

Na persze....ez csak a Biblia szerint van igy....:)

2016. márc. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"Biztos vagy-e benne,hogy uralkodni fogsz Vele az Egekben?" Ez számomra kicsit talán furcsa,lehet,hogy azért,mert katolikus vagyok,de én nem uralkodni akarok Krisztussal,hanem az Ő boldogító színelátására,az Ő örök mennyei hazájába eljutni. Vajon esendő emberként,gyarló emberként URALKODHATOK-e? Egy szentéletű ember azt mondta egyszer: " Méltó vagyok a kárhozatra,de Isten kegyelme megment engem"
2016. márc. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!