Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Volt már valláso...

Ozmium42 kérdése:

Jehova tanúi! Volt már vallásos tartalmú álmotok? Hogyan értékeltétek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 20. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Neked volt már vallási tartalmú álmod? Hogyan értékelted?
2016. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt régebben kettő is. De a mai napig nem tudom eldönteni, hogy én álmodtam-e vagy csak olvastam valakitől.
2016. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Volt.

Az ember általában azzal szokott álmodni, amivel a minden napokban foglalkozik.

Nem tulajdonítok neki jelentőséget, mert a Teremtő és Jézus a Biblián keresztül oktat és vezet minket.

2016. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 KZitus ***** válasza:

Szia


Volt. Nincsen különösebb jelentősége. És valóban az ember többnyire arról álmodik, ami napközben foglalkoztatja, illetve amivel napközzben le vannak kötve a gondolatai.

Hosszú évekkel ezekőtt meghalt egy hozzám nagyon közel álló személy, és gyakran álmodtam azt, hogy hív, miért nem emgyek hozzá. Soha nem gondoltam, és gondolom azt, hogy a halálomat akarná, illetve oda hív, ahol most van, hiszen amikor élt, akkor is mindig hívott, miért megyek "ennyire" ritkán, szerette volna, ha gyakrabban láthat.

2016. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kzitus! :)

Nekem nagyon furcsa tőled olvasni ezeket a sorokat;


"Hosszú évekkel ezekőtt meghalt egy hozzám nagyon közel álló személy, és gyakran álmodtam azt, hogy hív, miért nem emgyek hozzá. Soha nem gondoltam, és gondolom azt, hogy a halálomat akarná, illetve oda hív, ahol most van,"


Főleg azt a részt ahol azt írod, hogy "ODA HÍV AHOL MOST VAN.." miért ő most hol van?-mert tudtommal ti Jehova Tanúi elvettek minden olyan gondolatot, hogy létezik "VALAHOL" a halál után.

Őszinte részvétem, de azért nekem elég új volt olvasni ezeket a sorokat Tőled, hisz az ismerősöd csak alvásba merült és nincs "sehova" sem elmenve.

Vagy mégis!?

2016. márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 KZitus ***** válasza:

Kedves 5-ös


Nem értem mi az, ami érthetetlen a számodra!!

Leírtam egy álmomat, és elmondtam, semmi jelentősége számomra nincsen, és nem "olvasok" ki belőle semmit, amit viszont Te megteszel.


mert "ODA HÍV AHOL MOST VAN.."- ez mit jelent? azt, hogy meghal az ember, és a földben van(egy ideig, ameddig porrá nem lesz)!!


"mert tudtommal ti Jehova Tanúi elvettek minden olyan gondolatot, hogy létezik "VALAHOL" a halál után." - mi azt hissszük, amit a Biblia ír: "valahol" a halál után feljebb írtam mi történik, és ott van - egy ideig(már nehogy ezt is tovább ragozd, kérlek:-)


"Őszinte részvétem, de azért nekem elég új volt olvasni ezeket a sorokat Tőled, hisz az ismerősöd csak alvásba merült és nincs "sehova" sem elmenve." - köszi a részvéted, de még élek:-) és a kedves ismerősöm tényleg "csak alvásba merült", és valóban nem "elmenve", inkább vitték.:-)

2016. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kzitus! :)


Látom elég viccesen fogtad fel megjegyzésemet, és ennek örülök is :) de akkor engedd meg, hogy mutassam meg, hogy mégegyszer azt a "kétértelmű" mondatodat;


"Soha nem gondoltam, és gondolom azt, hogy a halálomat akarná, illetve {oda hív, ahol most van},"


Tudom, hogy azt írod, hogy "SOHA NEM GONDOLTAM" viszont mégis a mondatod végén rámutatsz egy "helyre és egy cselekményre" még akkor is ha nem nevezed meg azt.



"feljebb írtam mi történik, és ott van - egy ideig(már nehogy ezt is tovább ragozd, kérlek:-)"


OK ezt nem fogom tovább ragozni :D habár, ha nagyon szőrszálhasogató akarnék lenni akkor megtehetném.


"- köszi a részvéted, de még élek:-)"

Hát ez igazán szellemes megjegyzés volt a részedről, de én inkább azért kívántam részvétet mert olvastam, hogy egy nagyon közel álló volt az ismerősöd...lehet akár etikettnek is nevezni, de semmiképpen nem támadó célból írtam..dehát te tudod, hogy mire és hogyan reagálsz. :)


"és a kedves ismerősöm tényleg "csak alvásba merült", és valóban nem "elmenve", inkább vitték.:-)"


Jaj de agyatlan vagyok!!! :D Hogy is gondolhatok olyant, hogy "elment"..

Persze, hisz mindenkit elkísérnek a sírig, de attól tovább már nem.

2016. márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy Jézus megpróbálja őket is valahogy magához vonzani, de ők, amint látod, nem engednek. Szerintük minden, ami őrtornyon kívül van, az a sátántól ered. Nem fognak engedni neki, nélküle halnak meg, pedig nagyon közel vannak a megváltáshoz és mégis elutasítják.
2016. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem anyának (aki Jehova tanúja) voltak halotakkal álmai. Beszélt velük, látta őket stb. Tudtuk, hogy ez nem Itentől jön, így nem tulajdonítottunk ezeknek semmit. Sátán beakar minket csapni, de nem hagyjuk magunkat. :)
2016. márc. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!