Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus apostol volt?

Jézus apostol volt?

Figyelt kérdés

Ezt találtam egy kiírt kérdésnél a válaszok között;


A görög a·po ʹszto·losz szó a hétköznapi a·po·sztelʹló igéből származik, amelynek a jelentése egyszerűen az, hogy ’elküld’ (Mt 10:5; Cs 7:35). Az a·po ʹszto·losz szó alapjelentését jól mutatja az, amit Jézus mondott: „nem nagyobb a rabszolga az uránál, és a küldött [a·po ʹszto·losz] sem nagyobb annál, aki küldte őt” (Jn 13:16). Ebben az értelemben a szó Krisztus Jézusra is alkalmazható, „az apostolra és főpapra, akit mi megvallunk”


A kérdés már csak az, hogy Jézus küldött-e egyáltalán, vagy Ő döntött úgy, hogy megoldja az emberiség legnagyobb gondját?



2016. márc. 14. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem. Bővebben: nagyon nem. Még bővebben:

Canterbury Szent Anzelm: Miért lett Isten emberré?

[link]

2016. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem.


Bár igazából maga is küldött volt.

Hiszen kijelenti, magáról, hogy az Atya küldte, és azt teszi ami az Atyja kedvére van, és amit az Atyja tanított neki.

Viszont önként vállalta azt hogy az emberiség gondjainak a megoldásában szerepet vállal.

De nem maga oldja meg egyedül.

Ugyan is bármelyik angyal jelentkezhetett volna arra a feladatra, hogy emberként megszülessen, és elvégezze az Atyától származó megoldást.

Jézus abban volt előnyösebb helyzetben, hogy elsőként jött életre az Atya jóvoltjából, így bárkinél is jobban ismerte, hiszen korszakokat töltött vele, és az Atya bevonta a teremtés többi munkájába is.


Jézus örömét lelte az emberek létrehozásában, s számtalanszor ment el Isten küldöttjeként a népének segíteni, vagy ítéletet végre hajtani, az angyalokkal együtt.


az emberiség problémájának megoldását az atya találta ki jogilag, a kivitelezője pedig a fiú, akinek súlyos felelőssége volt, hogy mindent úgy tegyen hogy jogilag elfogadható legyen

2016. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem az atyja, hanem az Atya. Ráadásul jehovista kitaláció, hogy ő angyal lenne csak, a Biblia ennek az ellenkezőjét állítja.

Jézus pedig nem apostol, hisz nekünk Jézus tanúinak kell lennünk.

2016. márc. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 munyamunya ***** válasza:
Bocsánat, lehetne kérnem igehelyeket arra vonatkozóan, hogy a Krisztus maga magától jelentkezett a feladatára, nem pedig az Örökkévaló hívta el és kente fel?
2016. márc. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 munyamunya ***** válasza:

Jézus bizony apostol:


""Annakokáért szent atyafiak, mennyei elhívásnak részesei, figyelmezzetek, a mi vallásunknak apostolára és főpapjára, Krisztus Jézusra,"" (Zsid.3.1)

2016. márc. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# munyamunya


"Bocsánat, lehetne kérnem igehelyeket arra vonatkozóan, hogy a Krisztus maga magától jelentkezett a feladatára, nem pedig az Örökkévaló hívta el és kente fel?"


Ez így teljesen értelmetlen kérdés, hiszen Jézus maga is Örökkévaló. :D


Lásd: Jn 1,1; Jn 10,30; Jn 17,24; Kol 1,17; stb...

2016. márc. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-5! a jól ismert hely Szent Jánosnál, ami felülírja azt (a JT, zsidó és muszlim véleményt, hogy egy, csak egy a sok közt, hogy egy apostol:

Én és az Atya Egy vagyunk.


A továbbiakban az összes evangélium, a levelek,az egyébként gyakran a dialektikába eső Szt. Pál is, mert ő azt is mondta: mert pap vagy te MINDÖRÖKKÉ, Melkishedek rendje szerint (ez sem egy küldönc,apostol a sok között)

2016. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

Szia


"A kérdés már csak az, hogy Jézus küldött-e egyáltalán, vagy Ő döntött úgy, hogy megoldja az emberiség legnagyobb gondját?"


Igen, Krisztust az Atyja küldte a földre, azért is,hogy megváltsa az emberiséget.

János 17:1–6

17 Ezeket mondta Jézus, és szemét az égre emelve+ ezt mondta: „Atyám, eljött az óra; dicsőítsd meg fiadat, hogy fiad is megdicsőítsen téged, 2 mint ahogy hatalmat adtál neki minden test fölött, hogy örök életet adjon mindazoknak, akiket neki adtál. 3 Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról. 4 Én megdicsőítettelek a földön, és elvégeztem a munkát, melyet nekem adtál, hogy végezzem. 5 Most tehát, Atyám, dicsőíts meg magad mellett azzal a dicsőséggel, amely megvolt nekem melletted, mielőtt a világ lett.

6 Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, te pedig nekem adtad őket, és megtartották a szavadat.


de érdemes az egész imát elolvasni a kérdésed érdekében.

2016. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

talán még annyit, hogy ahogyan Isten elkűldte a Fiát,:

János 4:34

34 Jézus ezt mondta nekik: „Az én eledelem az, hogy cselekedjem annak akaratát, aki KÜLDÖTT engem, és elvégezzem a munkáját.

- éppen úgy Krisztus is elküldte az aposolait egy munka elvégzésére: Isten Kilrályságának a hírdetésére, amelybe Krisztust nevezte ki királynak.

Ezt akkor is, most is meg kell tudnia minden embernek. Hogy tudjanak választani.


Kedves 7-es

Mint feljebb írtam tényleg érdemes elolvasni az egész Főpapi imát a János 17-et, ott ezt is mondta Krisztus magáról, és a követőiről:

"11 És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, őrködj felettük a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is.

és

20 Nemcsak ezek miatt kérlek, hanem azok miatt is, akik az ő szavukra hisznek bennem; 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem.


" hogy mindnyájan egyek legyenek," - hogy ez mit jelent, Pál apostol beszélt róla:

Róma 12:5

5 úgy mi, noha sokan vagyunk, e g y test vagyunk Krisztussal egységben, de egyénenként egymáshoz tartozó tagok.

1Korintusz 1:10

10 Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk neve által, hogy mindnyájan egyetértésben beszéljetek, és ne legyenek köztetek meghasonlások, hanem legyetek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban.

2016. márc. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!