Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy Jehova tanúja leírná...

Egy Jehova tanúja leírná nekem, mit gondol az eleve elrendelésről?

Figyelt kérdés
2016. márc. 21. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
13%

A Biblia nem tanítja, és Isten nem rendel eleve el mindent, mert akkor nincs szabad akarat.


Talán feltehetnéd magadnak a következő kérdéseket: „Ha tényleg nem változtathatunk azon, hogy mi fog történni velünk, és ha Isten vagy a sors már mindent előre meghatározott, akkor miért imádkozzunk? És ha a sorsunk előre meg van határozva, miért ügyeljünk a biztonságunkra? Miért kapcsoljuk be a biztonsági övet, amikor autóban utazunk? Vagy miért ne ihatnánk vezetés előtt?”

A Biblia semmiképpen sem helyesli az ilyen nemtörődöm magatartást. Nem tanítja azt, hogy a sors bármit is meghatároz. A Biblia szerint az izraeliták parancsot kaptak arra, hogy ügyeljenek a biztonságra. Például a házuk lapos tetején körbe egy alacsony falat kellett építeniük, nehogy valaki véletlenül leessen a tetőről. De miért adott Isten ilyen parancsot, ha egy személynek az volt a végzete, hogy leessen a tetőről és meghaljon?


Mit mondhatunk azokról, akik természeti katasztrófák vagy más tragikus események következtében halnak meg, melyeket nem tudnak befolyásolni? Vajon meg van határozva a haláluk napja? Nem, nincs meghatározva. A bibliaíró Salamon király azt írta, hogy ’bajokkal teljes idő jön, és előre nem látható események történnek mindannyiunkkal’

Tehát függetlenül attól, hogy mennyire furcsák vagy valószerűtlenek a körülmények, a tragikus események nincsenek előre elrendelve.

Bár a Teremtőnknek hatalma van az élet és a halál felett, mégsem határozza meg a sorsunkat. A Biblia azt tanítja, hogy Isten mindannyiunknak felkínálja az örök élet lehetőségét, de nem kényszeríti ránk, hogy elfogadjuk. A Szava ezt mondja: „aki akarja, vegye az élet vizét ingyen” (Jelenések 22:17).

2016. márc. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van a Jehova tanúinak.
2016. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ApCsel 17:26

És az egész emberi nemzetséget egy vérből teremtette, hogy lakozzanak a földnek egész színén, meghatározván eleve rendelt idejöket és lakásuknak határait;


Hogy van eleve elrendelés, az biztos, de hogy mennyire mélyen avatkozik bele Isten elrendelése a mindennapi magán életünkbe, azt szerintem ember nem tudja megmondani, de én minden esetre a Bibliának hiszek mintsem embernek.

2016. márc. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

"de én minden esetre a Bibliának hiszek mintsem embernek"


Csakhogy a Biblia írott szavait emberek értelmezik. Honnan döntöd el, hogy melyikük értelmezését fogadod el?

Ha saját magad értelmezed magadnak, te is emberből vagy, és te sem vagy tévedhetetlen. :)))

2016. márc. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

jajj ugyan már utolsó tudhatná, hogy az egyetlen szervezet ami helyen értelmezi a bibliát az őrtorony, persze nyilván felmerül a kérdés, hogy miért pont ők, noss mert ha megvizsgáljuk ,hogy ki hogy értelmezi a bibliát akkor láthatjuk ,hogy az őrtorony az egyedüli helyes értelmező, persze logikus, hogy feltegyük a kérdést, ennyi logikusnak tűnő értelmezés közül vajon melyik lehet a helyes? Az őrtoronyra kell hallgatni hiszen ők az egyetlen helyes értelmezők, hogy honnan tudjuk ,hogy ők a helyes értelmezők? Ha megvizsgáéljuk az értelmezéseket, láthatjuk hogy az őrtorony a helyes értelmező. Honnan tudhatjuk ,hogy melyik a helyes értelmezés? Onnan, hogy az őrtoronytól jön e, hiszen az őrtorony az egyedüli helyes értelmező.


szerintem kis továbbgondolással már mindenkinek világos, hogy a 29%-os és a többi tanú milyen alapon gondolja, és várja el (jogosan) hogy mindenkinek világos legyen ,hogy aki neki ellent mond az a bibliának mond ellent

2016. márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ozmium42 ***** válasza:
Azt szeretem az eleve elrendelésben, hogy ha hiszed, akkor is fontos bibliai tanoknak mondasz ellent, és ha tagadod, akkor is fontos bibliai tanoknak mondasz ellent. Első esetben szabad akarat, és ezzel együtt emberi felelősség nincs, második esetben pedig gondviselő és mindent tudó Isten nincs. Hiszen hogy valami ne legyen elrendelve, csak úgy lehet, ha valamit még Isten sem tud. Akkor viszont az ő nagy terveit is keresztülhúzhatja egy előre nem látott esemény. Szóval úgy van eleve elrendelés, hogy nincs is, úgy van emberi felelősség, hogy nincs is, és úgy tud Isten mindent, hogy nem tud mindent, meg úgy a mindenség teremtője és ura, hogy néhány dolognak nem a teremtője és az ura. Jó játék ez.
2016. márc. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Szia


Hitem szerint vannak dolgok melyeket Isten eleve elrendelt, pl próféciák beteljesedése.


A mindennapi életben viszont a szabad akarat ami vezet.


Az eleve elrendezés olyan mintha én semmiről nem tehetnék és csak sodrodnak az életben, eleve rossza teremtettem és csak ezt hajtom végre - vagy elve jóra és csak azt, de akkor mi alapján vagyok megítélve, hiszen minden tőlem függetlenül történik.


Amúgy 5! te melyik kérdésre válaszoltál?

2016. márc. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy eleve el van rendelve valakinek a sorsa, nem bibliai tanítás. Csak gondolj bele, milyen Isten lenne az, ha mindenkinek megszabná, hogy mi történjen az életében vele. Azt, hogy hova születünk nem mi döntjük el, ha valaki szegény családba születik, akkor nincs eleve elrendelve, hogy akkor ő szegényen is hal meg.


A másik pedig ha eleve elrendelés lenne, akkor a tolvajok, gyilkosokat nem zárhatnánk börtönbe, mert ha ez a sorsuk (lopjanak, hazudjanak, öljenek) akkor nem bűnösök, mert nem tehetnek róla. Ugye milyen butaságnak hangzik? :)

2016. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ozmium42 ***** válasza:
#8 Nem érted, hogy mit jelent az eleve elrendelés. Attól, hogy szegény családba születsz, meggazdagodhatsz, ha ez van eleve elrendelve. És az is el lehet eleve rendelve, hogy a bűnösöket megbüntessük.
2016. márc. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: szoval minden el van rendelve, az is hogy itt irogatsz, tehát bármit csinálsz az meg van írva ha nem csinálsz az is, szoval nem is a saját életetedet éled akkor miért élsz? huu ezzel a tudattal élve én nem bírnék élni, mert hát minek is....
2016. márc. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!