Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség, hasonlóság a...

Mi a különbség, hasonlóság a Jehova tanúi és a keresztény vallásgyakorlók között?

Figyelt kérdés
bár úgy tudom,h. ők is keresztények

2016. jan. 15. 20:07
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
48%

Vidiripi


Ó Istenem! Ilyen teljesen fölösleges dolgon vitázni hogy szekta vagy nem szekta!

Árulja már el nekem valaki hogy ennek mi a jelentősége?

Miért lényeges ha szekta és miért lényeges ha nem az?

Nem tök mindegy! Már több mint 100 éve létezik a szervezetük szóval teljesen mind egy hogy azok vagy sem! De vitázzatok csak meghatározásokon aminek semmi értelme.


Ami viszont lényeges. És ELLENŐRIZHETŐ! Az hogy téves időpontokra várták a "világvégét". S ezt a honlapjukon is elismerik s több ilyen időpont volt.

De ezzel még nincs vége az időpont mizériának! Hiszen "úgy gondolták" s ez az egyik Őrtorony újságban van megfogalmazva!

Hogy Jézus 1918 megvizsgálta a felkenteket! Nos hogy honnét vették hogy ez pont 1918-ban történt az el sem tudom képzelni. Biztos ezt is valahogy ki lehet számolni a Bibliából. Aztán meg 1919-ben kinevezte a rabszolgát mindene fölé. Na hogy ezt is hogyan számolták ki. Vagy mi utalt erre azt megint csak nem tudom hogy a Bibliából hogyan támasztják alá mert ige az nincs írva.

Aztán érdekes megfogalmazásban van egy olyan mondat is az egyik Őrtorony cikkben ami így hangzik: "A Bibliakutatók Krisztus váltságáldozatának valódi jelentését tanították..."

Valódi? Miért van nekei hamis jelentése is?

De van itt még jobb is. A szervezet történetében volt egy olyan időszak hogy a 7 igazgatóból 4-en is fellázadtak. 4 igazgatótanácsbeki tag is fellázadt. Na persze lázadásuk pontos részletei nem ismertek csak annyi hogy fellázadtak az ellen hogy Rutherford legyen az elnök.

Vajon mire alapozták a lázadásukat? Megjegyzem Sátánról lehet tudni hogy miért lázadt fel!

De 4 igazgatóságbeli tag?!!! Ez azért jelzésértékű. Ennyire nem értettek egyett. Pedig a tanúknál az egység az nagyon fontos!

Jehova tanúi sokszor azt hangoztatják hogy a házról-házr végzett prédikálásról váltak ismerté. Az őrtorony cikkben meg az van írva hogy az igaz keresztények azok erről ismertek. Csak a helyzet az hogy a Biblia mást ír ebben a kérdésben!

Aztán ott van még a keresztelkedési kérdés. A 2. kérdés!

"...Isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"

Oké de ezt megint csak mivel támasztja alá a Bibliából? Mirt szervezeti tagként azonosítja őt? Miért nem Isten gyermekeként vagy keresztényként vagy Atyafiként stb.?

Nem ünneplik a karácsonyt! /Ami lényegében nem is probléma mert az nem egy Biblia által alátámasztható vallási ünnep. Ez tény és vitán felül áll./

Nem ünneplik a szülinapot. De lényegében ez sem egy vallási ünnep. Viszont nem is keresztény ellenes bár az első századi keresztények valóban nem ünnepelték. De szerintem ennek lelkiismerei kérdésnek kellene lennie!

Jézus helyett egy honlapot népszerűsítenek!

A Biblia helyett egy folyóiratot népszerűsítenek!

Az állítólagos Biblia tanulmányozás alkalmával egy sárga könyvet tanulmányoznak a Biblia helyett.

A prédikálásról óraszámot kell leadni. (melyik ige támasztja alá?)

Sok különbség van még. A teljesség igénye nélkül említettem meg néhányat.

Mindenki döntse el maga hogy mit mondanak neki ezek azinformációk és hogy mihez kezd velük. De ellenőrizzétek hogy így van e!!!!!!! Erre határozottan felhívom a figyelmeteket!

2016. febr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%

5-nek:Clark Kent egyedül önmagában egy szekta.Amiota követem az oldalt leírta a Baptistákat,Jehova Tanúit,egyrendbe a pápát is,az Ortodoxokat stb.

Neki senki es semmi nem tetszik.

2016. ápr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%
Klark kent: Kimerült.
2020. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!