Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség, hasonlóság a...

Mi a különbség, hasonlóság a Jehova tanúi és a keresztény vallásgyakorlók között?

Figyelt kérdés
bár úgy tudom,h. ők is keresztények

2016. jan. 15. 20:07
1 2 3
 11/23 KZitus ***** válasza:
29%

"Nincs olyan, hogy keresztény."??????

Ezt miért gondolod így??

2016. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%

Ez a kzita nevű tanú most nagyon jól megmutatta hogyan működnek. Bemásolt egy igét, mintha az bizonyíték lenne arra, hogy nem 1912 óta létezik a szekta szó. Hazugságból jeles ez az ember, ugyanis olyan fordítást használt, ami egyrészt nem olyan régi, tehát 1912 után készült, másrészt ez egy jehovista fordítás, amiben a szekta szót pozitívként tünteti fel, hisz látszólag a friss keresztény vallás is le lett szektzva, így akarják az őrtorony híveket megnyugtatni, hogy bizony jó dolog az, ha ezt a mocskos szervezetet leszektázzák.


Mellesleg így szól az említett ige más fordításban:

Helyesnek tartjuk tehát, hogy tőled halljuk meg, hogyan gondolkozol. Mert erről az irányzatról tudjuk, hogy mindenfelé ellenzik.


De ezt csinálják a jehova szóval is! Olyan fordításokat hoznak fel bizonyítékul, amik jóval az után születtek, hogy ki lett találva ez a szó és ez a 15. század eleje!

2016. jan. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Az előttem levő megjegyzes igaz es amint alá lett tamasztva a bibliabol az egesz első valaszt megcafolta.Jezust pedig JV.ugy fogadjak el mint Isten első es a legnagyobb szelemi teremtmenyet aki kepes volt az emberiseg megvaltasara mint Isten fia,más senki nem birt ezzel a nagy hatalommal.Ha Isten volna amikor imatkozott Önmagahoz imatkozottvolna de mivel kisebb Istennel igy Őhozza imatkozott.Igy ket szemelyről van szó Atya es Fiu lényükbe.
2016. febr. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
29%
A 12-ős nem tudom miert vagdalozol a 10-sel szembe lehet nincs igazad vagy nem vagy Jezus követője,mert egy olyantol az oldal meg elfogadja aki nem ismeri Istent de te Zitussal szembe gyalazattal beszelsz Isten neveről.Pedig Isten azt mondja aki az en nevemet(Jahovat)keri segitsegül megtartatik.Azon vegkep nincs miert Zitust vadolni,hogy az a szo szekta vagy sem mert a szövegkörnyezet magaert beszl.Mindenkepp "levalást,elszakadást,maskeppen tanitast jelent,ami a Jezus idejeben Jezus követőire utal.Zituska nemerdemes a 12-sel vitatkozni mert Ő a magaet vedi nem az Istenet latszik a nemkeresztenyi viselkedeseből.Az ilyeneket Jezus othagyta vallasznelkül.Az akkori papok is Jezust igy tamadta.Hagyjad menjen bekevel.
2016. febr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 KZitus ***** válasza:
29%

14-es

Már csak azért sem, mert egy kizárt személy, amit a stílusa is igazol. Róluk meg tudjuk mit ír a Biblia :-)

2016. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
17%
A 12-nek meg csak anyit ajalok,hogy olvasd el a 83.zsoltar 18,19 verset a Karoli G bibliaban "megtujatok,hogy kinek neved Jehova egymagad vagy felseges Isten az egesz földön" es a 2Mozes 6resz.3 verse "Abrahamnak, Jakobnak es Izsaknak ugyjelentem meg mint felseges Isten de az en Jehova nevemen nem voltam előtűk ismeretes es meg többhelyen es többszaz evvel ezelőtt.Nem helyes aki keresztenynek valja magat Isten nevet letagadni ,mert ez is ahazugsaghoz tartozik es a tizparancsolat nem meltanyolja.
2016. febr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
17%
A 12-sel szerettem volna beszelgetni de valamilyen okbol feladta pedig az oldal szerint es szerintem se sertettük meg.Ha megis elnezest kerek.
2016. febr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17%

Clark Kent.A hit alapjan levő meghatarozas ez.

-Isten amit kér és nemadunk es amit nem kér és adunk ez a szekta.Első szektas Adam és Éva volt ők leszakadtak Istentől.

Van 1200 vallás 24000szekta.Ebből nagyrészt mindenik eltér a bibliatol.A fent emlitett szabaly szerint mindenki eldöntheti,hová tartozik.

2016. febr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
20%
A külömbseg felsorolasa fejfajast okozna mindenkinek,mert a hagyomanyokon alapulo vallások a hagyomanyuk szerint magyarazzak a bibliat.Pld.a tisztito tüz.
2016. febr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
17%
A külömbsèg nagy mert a hagyomanyok es a biblia nem mindig fèr össze, külömböznek a hagyomanyok sokszor negyzeteltèrèsek vannak ugyanabban a temaban.Van amikor egymaset elfogadjak de lehet,hogy biblia elenes.Ezert kene a biblia legyen alapja a külömböző gyakorlatok egymástol valdó átvetelère.
2016. febr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!