Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatjuk, hogy Isten...

Honnan tudhatjuk, hogy Isten bennük van?

Figyelt kérdés
Mi Isten parancsa az embernek?

2016. jan. 13. 17:51
 1/8 A kérdező kommentje:

Erről mit gondoltok?


János Apostolnak közönséges első levele » 2. fejezet

4

Aki ezt mondja: Ismerem őt, és az ő parancsolatait nem tartja meg, hazug az, és nincs meg abban az igazság.

5

Aki pedig megtartja az ő beszédét, abban valósággal teljessé lett az Isten szeretete. Erről tudjuk meg, hogy ő benne vagyunk;

6

Aki azt mondja, hogy ő benne marad, annak úgy kell járnia, amint ő járt.

7

Atyámfiai, nem új parancsolatot írok néktek, hanem régi parancsolatot, amely előttetek volt kezdettől fogva; a régi parancsolat az íge, amelyet hallottatok kezdettől fogva.

8

Viszont új parancsolatot írok néktek, ami igaz ő benne és ti bennetek; mert a sötétség szűnni kezd, és az igaz világosság már fénylik.

9

Aki azt mondja, hogy a világosságban van, és gyűlöli az ő atyjafiát az még mindig a sötétségben van.

10

Aki szereti az ő atyjafiát, a világosságban marad, és nincs benne botránkozásra való.

11

Aki pedig gyűlöli az ő atyjafiát, a sötétségben van, és a sötétségben jár, és nem tudja hová megy, mert a sötétség megvakította az ő szemeit.



János Apostolnak közönséges első levele » 1. fejezet

6

Ha azt mondjuk, hogy közösségünk van vele, és sötétségben járunk; hazudunk és nem az igazságot cselekesszük.



János Apostolnak közönséges első levele » 2. fejezet

24

Amit azért ti kezdettől hallottatok, az maradjon meg bennetek. Ha bennetek marad az, amit kezdettől fogva hallottatok, ti is az Atyában és a Fiúban maradtok.



János Apostolnak közönséges első levele » 2. fejezet

27

És az a kenet, amelyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és így nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem amint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz is az és nem hazugság, és amiként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne.

28

És most, fiacskáim, maradjatok ő benne; hogy mikor megjelenik, bizodalmunk legyen, és meg ne szégyenüljünk előtte az ő eljövetelekor.

29

Ha tudjátok, hogy ő igaz, tudjátok, hogy aki az igazságot cselekszi, az mind tőle született.



János Apostolnak közönséges első levele » 3. fejezet

4

Valaki a bűnt cselekszi, az a törvénytelenséget is cselekszi; a bűn pedig a törvénytelenség.

7

Fiacskáim! senki el ne hitessen benneteket: aki az igazságot cselekszi, igaz az, amiként Ő is igaz:

8

Aki a bűnt cselekszi az ördögből van; mert az ördög kezdettől fogva bűnben leledzik. Azért jelent meg az Istennek Fia, hogy az ördög munkáit lerontsa.

9

Senki sem cselekszik bűnt, aki az Istentől született, mert benne marad annak magva; és nem cselekedhetik bűnt, mivelhogy Istentől született.

10

Erről ismerhetők meg az Isten gyermekei és az ördög gyermekei: aki igazságot nem cselekszik, az egy sem az Istentől való, és az sem, aki nem szereti az ő atyjafiát.

11

Mert ez az üzenet, amelyet kezdettől fogva hallottatok, hogy szeressük egymást;

15

Aki gyűlöli az ő atyjafiát, mind embergyilkos az: és tudjátok, hogy egy embergyilkosnak sincs örök élete, ami megmaradhatna ő benne.

16

Arról ismertük meg a szeretetet, hogy Ő az ő életét adta érettünk: mi is kötelesek vagyunk odaadni életünket a mi atyánkfiaiért.

17

Akinek pedig van miből élnie e világon, és elnézi, hogy az ő atyjafia szükségben van, és elzárja attól az ő szívét, miképpen marad meg abban az Isten szeretete?

18

Fiacskáim, ne szóval szeressünk, se nyelvvel; hanem cselekedettel és valósággal.



János Apostolnak közönséges első levele » 4. fejezet

12

Az Istent soha senki nem látta: Ha szeretjük egymást, az Isten bennünk marad, és az ő szeretete teljessé lett bennünk:

13

Erről ismerjük meg, hogy benne maradunk és ő mibennünk; mert a maga Lelkéből adott minékünk.



János Apostolnak közönséges első levele » 5. fejezet

2

Abból ismerjük meg, hogy szeretjük az Isten gyermekeit, hogyha az Istent szeretjük, és az ő parancsolatait megtartjuk.

3

Mert az az Isten szeretete, hogy megtartjuk az ő parancsolatait; az ő parancsolatai pedig nem nehezek.

2016. jan. 13. 18:04
 2/8 KZitus ***** válasza:

Szia


Az első kérdésedre nem tudom a választ

De a másodikról sokat ír a Biblia. Érdekes módon ez a parancs nem változott meg Krisztus halála után sem

Például:

5Mózes 6:5

5 Szeresd Jehovát, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes életerődből.

5Mózes 10:12

12 Most pedig, ó, Izrael, mit kér tőled Jehova, a te Istened? Csak azt, hogy féld Jehovát, a te Istenedet, hogy mindenben járj az ő útján, szeresd őt, és szolgáld Jehovát, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből;

Józsué 22:5

5 Csak nagyon vigyázzatok, hogy megtartsátok a parancsolatot és a törvényt, melyet Mózes, Jehova szolgája parancsolt nektek, hogy szeressétek Jehovát, a ti Isteneteket, és mindenben az ő útjain járjatok, megtartsátok a parancsolatait, ragaszkodjatok hozzá, és szolgáljátok őt teljes szívetekkel és teljes lelketekkel.”

Márk 12:30

30 és szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel, egész elméddel és egész erőddel.«

Lukács 10:27

27 Az ezt válaszolta: „»Szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel, egész erőddel és egész elméddel«, és »felebarátodat, mint önmagadat«.”

2016. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KZitus ***** válasza:

Erről például ezt:

2:9–11 Ha egy keresztény engedi, hogy bármi vagy bárki lerombolja a benne lévő testvéri szeretetet, akkor szellemi sötétségben jár, és nem tudja, hová megy. Az 1János 3:15 miatt


„Az Isten világosság, és ővele egységben nincsen semmi sötétség” (1Jn 1:5). Ő igazságos, egyenes és szent, ahogyan az 5Mó 32:4; Je 4:8 írja, és semmi köze sincs a lealacsonyító és tisztátalan szokásokhoz, melyek általában a sötétséggel vannak kapcsolatban. (amit a: Jób 24:14–16; 2Ko 6:14; 1Te 5:7, 8. is olvashatunk)

Ezért akik sötétségben járnak – ami úgy nyilvánul meg, hogy gyűlölik a testvéreiket –, és akik nem gyakorolják az igazságot, sohasem lehetnek egységben vele (1Jn 1:6)

2:9–11.

2016. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi Zitus, ment a zöld pacsi! Persze más is írhat még, érdekel, hogy ki mit gondol...
2016. jan. 13. 18:27
 5/8 A kérdező kommentje:

János Apostolnak közönséges első levele » 4. fejezet

16

És mi megismertük és elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. Az Isten szeretet; és aki a szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten is ő benne.

2016. jan. 13. 18:59
 6/8 KZitus ***** válasza:

Olyan szépet idéztél a Bibliából Isten szeretetéről, hogy egy csokrot én is küldök arról, mennyire szeret minket egyénenként Isten. Lehet, egy kicsit hosszú, a szeretetből soha nem elég :-)

Én mindent tudok rólad… Zsolt.139:1

Ismerem leülésedet és fölkelésedet… Zsolt 139:2

Minden utadat jól ismerem… Zsolt 139:3

Fejed hajszálai is mind meg vannak számlálva… Máté 10:29-30

Mert az én képmásomra vagy megteremtve… 1Móz. 1:27

Mert általam van életed, általam mozgol és létezel… Csel 17:28

Mert az én leszármazottam vagy… Csel 17:28

Mielőtt megformáltalak az anyaméhben, már ismertelek… Jer. 1:4-5

A világ megalapítása előtt kiválasztottalak… Ef. 1:11-2

Te nem véletlenül jöttél létre!

Minden meghatározott napod be volt írva a könyvembe… Zsolt 139:15-6

És kiszabtam a meghatározott időket, az emberek lakásának megállapított határait… Csel 17:26

Félelmetkeltően és csodálatosan vagy megteremtve… Zsolt. 139:14

Én takargattalak az anyád méhében… Zsolt. 139:13

Én választottalak el anyád méhétől… Zsolt. 71:6

Engem helytelenül mutattak be azok, akik nem ismernek engem… Ján. 8:41-4

Itt vagyok melletted, és nincs bennem gonoszság, hisz tele vagyok irántad érzett szeretettel… Ján. 4:16

Arra vágyom, hogy az egészet odaadjam neked, hisz a gyermekem vagy, és én az Atyád vagyok… 1Ján. 3:1

Én többet adhatok neked, mint a földi apád… Máté 7:11

Mert én tökéletes apa vagyok… Máté 5:48

és minden ajándék, amit kapsz, az én kezemből származik… Jak 1:17

Én tudom, mire van szükséged a többi csak ráadás… Máté 6:31-3

Örök szeretettel szerettelek meg téged… Jer. 31:3

Ezért a jövődben reménység van… Jer. 29:11

Az én gondolataim rólad olyanok, mint a homokszemek a tengerparton.. Zsolt 139:17-8

Terólad örvendezek a szívemben… Sof. 3:17

Sohasem fáradok jót tenni neked… Jer. 32:41

Különleges tulajdonom vagy… 2Mózes 19:5

Egész szívemmel és egész lelkemmel erősíteni foglak téged… Jer 32:41

Nagy, és felfoghatatlan dolgokat akarok neked mutatni, amelyeket nem ismersz… Jeremiás 33:3

ha teljes szívedből és lelkedből kutatsz utánam, akkor megtalálsz engemet… 5Mózes 4:29

Gyönyörködj bennem, és én megadom szíved kéréseit… Zsolt 36:7

Én adtam neked ezeket a kívánságokat… Filippi 2:13

Én jóval többet tudok megtenni, mint amit kérsz, vagy elképzelsz… Efézus .3:20

mert én vagyok a legnagyobb, örök Vigasztalód… 2Thessz. 2:16-7

és én vagyok Jehova, a gyöngéd irgalmasságok Atyja és minden vigasztalás Istene… 2Korint. 1:3-4

én közel vagyok a megtört szívűhez, és hallom a kiáltását… Zsolt. 34:18

Ahogy a pásztor viszi a bárányt, úgy veszlek a karomba, és keblemen hordozlak… Ésaiás 40:11

Eljön a nap és letörlök minden könnyet a szemedről… Jelen. 21:3-4

Én az Atyád vagyok, és úgy szeretlek, mint a Fiamat Jézust… Ján. 17:23

Benne nyilvánul meg a szeretetem irántad… Ján. 17:26

Ő, az én dicsőségemnek visszatükröződése… Héb. 1:3

Őt azért küldtem, hogy lásd, melletted vagyok, nem ellened Róma 8:31

hogy elmondja, nem számlálom bűneidet… 2Kor. 5:18-9

az ő halála tökéletes bizonyítéka annak, hogy szeretlek… 1Ján. 4:10

én mindent feláldoztam, amit szerettem, cserébe a szeretetedért… Róma 8:32

Ha elfogadod a Fiam, akkor én is ott vagyok… 1Ján. 2:23

Semmi nem tud elválasztani engem a szeretettől… Róma 8:38-9

Én mindig Atya voltam, és az is maradok… Eféz. 3:14-5

2016. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha lenne Istennek parancsa az emberek felé, akkor úgy születnénk, hogy ennek teljes tudatában lennénk. De mivel teljes tudatlanságban születünk és a körülöttünk lévő világ összes fanatikusa árasztja felénk a bődületes marhaságait, nem hibáztathat érte, hogy egyik vagy másik tévtanítás befolyása miatt rossz utat választanál.


Ezt diktálja a józan ész és a logika.

2016. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kovács S. Annamária válasza:
Érzed a lihegését a tarkódon. Akkor biztos benned van.
2016. febr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!