Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallás szerint Jézus...

A zsidó vallás szerint Jézus Isten vagy ember?

Figyelt kérdés
2016. jan. 12. 19:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
A zsidó vallás Jézust semmilyen minőségében nem ismeri el, legfeljebb ácsként.
2016. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%

Ha zsidó vallású vagy, akkor tudod a választ.

Ha nem vagy az, akkor ne foglalkozz mások vallásával, hanem kövesd a sajátod ( ha van)!

2016. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
És ha bunko válaszra van szükséged, fordulj #2-höz!
2016. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

#3.

Ha szerinted ez bunkóság, akkor vállalom: bunkó vagyok.

Szerintem azonban a kérdés bunkó és provokatív, mert ha tényleg érdekelné a kérdezőt, és nem csak egy kis burkolt zsidózásra van szüksége a jó alváshoz, akkor pillanatok alatt utána tudna nézni a válasznak.

2016. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 t_GaRami_a ***** válasza:
Hagyjátok már abba ezt "nézz utána, a google a barátod, vagy ha nem akkor hülye, vagy provokatív vagy" dolgot... Ez az oldal azért jött létre, hogy az ember érdeklödjön, kérdezősködjön stb. De nem, a kérdező biztos mindjárt antiszemita vigyázz :)
2016. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

" Ez az oldal azért jött létre, hogy az ember érdeklödjön, kérdezősködjön stb."

De olyan kérdésekben, amikre máshol nem találja a választ, vagy ahol személyes tapasztalat segít egy kérdésben.

De egy olyan kérdésben, amire a választ egy keresővel könnyebben és gyorsabban megkapja mint itt, gyanús, hogy a kérdés célja nem a tudás megszerzése.

Ha a kérdező tud annyit a témáról, hogy ezt a kérdést feltegye, akkor ez kamu kérdés.


"a kérdező biztos mindjárt antiszemita vigyázz" - Nincs mire vigyáznom.

Csupán felhívtam a figyelmet a kérdés álságos voltára.

2016. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%

"csak egy kis burkolt zsidózásra van szüksége a jó alváshoz"


Én ezt szeretem a zsidókban, rögtön minden burkolt zsidózás. Akár a mákos bejgli receptje is.

2016. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ember.
2016. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%

az itt olvasott válaszokból "igazán tombol az emberi és a keresztényi szeretet."


Nem zsidó vallás, Hanem Judaizmus.


Az eredeti Judaizmusban, Pl. Ábrahám, örvendezett volna ha találkozhatott volna Jézussal, de ide sorolhatnánk akár Mózest vagy azokat akik őszinte Istennek járó módon mutattak be imádatot, és éltek.


Ők bár nem igazán értették, vagy tudták hogyan fog végbe menni a megváltás, nagyon várták, ellentétben azokkal, akik egyéni hatalom alapján akartak "vallás" vezetők lenni.


Egyébként Jézus emberként született, és úgy is halt meg. Jézus soha nem volt Isten tehát nem is gondolhatta Ádám, hogy a megváltó maga Isten lesz.

2016. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#9

"Ábrahám, örvendezett volna ha találkozhatott volna Jézussal,"

Ezt meg mibol feltetelezed ha szabad erdeklodni ?

2016. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!