Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallás szerint Jézus...

A zsidó vallás szerint Jézus Isten vagy ember?

Figyelt kérdés
2016. jan. 12. 19:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Elég bugyuta kérdésnek tűnik, de mi mégis mi a fene ebben a zsidózás?

De ha jobban belegondolsz nem lehet hogy a kérdező tényleg nem járatos a vallásokban? Aki nem olyan környezetben nőtt fel, és nem érdeklődött a téma iránt, mégis honnan tudna?


A válasz: A zsidók embernek tekintik Jézust, keresztyének Istennek is ÉS embernek is. Bár a zsidók közt van egy pár ezer fős "tagozat", akik hisznek Jézus isteni mivoltában.

2016. jan. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Roland G. ***** válasza:
96%
A zsidó vallás szerint ember,viszont vannak zsidó messianisztikus közösségek,ahol elfogadják,hogy Jézus a Messiás és Isten!
2016. jan. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Jézus szolgája ***** válasza:

ez változó,én pld már beszéltem erről zsidókkal.

volt aki Jézust Istennek és a megváltónak tartotta.

de volt aki nem.

ép úgy mint Jézus idejében.


én is itt tudtam meg azt hogy mit is gondolnak Jézus ról a zsidók.

és azelőtt azt hittem hogy a mai zsidók mind elfogadják Jézust.

tehát ha nem beszéltem volna erről itt zsidókkal,még mindég ezt gondolnám.

szerintem nincs abban semmi rossz ha kérdezünk arról amit nem tudunk.

2016. jan. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A zsidó vallás szerint ember.


Azok a "zsidók", akik I-tennek tekintik, azok lehetnek etnikailag zsidók, esetleg követik a zsidó vallás legtöbb elõírását, az istentisztelet szerkezetét, a vallásuk mégsem zsidó, mert a zsidó vallás szerint I-ten:


"Létezik, de létezése nincs határidôhöz kötve.

...Felfoghatatlan és egysége is határtalan.

Nincs fizikai formája, nem is test Ô, nincs mihez hasonlítani Szentségét. Ôsibb minden teremtménynél, elsô, de elsôségének nincs kezdete."


( Maimonides ( 1135 / 1137 / 1138 – 1204) nyomán )

2016. jan. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
én ezt a kérdést azért tettem fel mert komolyan érdekel és nem burkolt zsidózásnak szánom! ( am katolikus vagyok) csak az interneten nem találtam.
2016. jan. 14. 06:30
 16/18 Roland G. ***** válasza:
A kereszténységet nem nevezhetjük a zsidó vallás egyik irányzatának,ugyanúgy,mint anno a szadduceus,farizeus,esszénus stb irányzatokat?Hiszen az Újszövetség az Ószövetségre épül,és a Messiás,valamint a könyv többi szerzője is zsidó!
2016. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Roland,


Nem nevezhetjük, mert, mint mondtam a keresztéeny felfogás Jézusról, meg a Szentháromság nem fér bele a zsidó vallásba. A különbözõ zsidó irányzatok I-ten felfogásában megegyeztek, a maiak is megegyeznek.

2016. jan. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ember fia !

Isten küldötte.

2016. márc. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!