Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt a bibliai ellentmondást...

Ezt a bibliai ellentmondást meg tudnátok magyarázni?

Figyelt kérdés

Mózes azt mondta: "Láttam az Istent."

János első levele pedig: "Istent soha senki nem látta."

Most akkor mi van???


2016. jan. 3. 17:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az Atyát nem látta még senki, de a Háromságból a Fiút igen és Jézus az, akit a zsidók a Jhwh néven ismernek.
2016. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

"Jehovás rohamot"


Istenem, milyen beszéd ez? szörnyű

2016. jan. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
A rengeteg ocsmány hazugság a szörnyű, amit nap mint nap ontotok magatokból. Ahogy az is, hogy egy kitalált nevet imádtok, Jézus Krisztust ledegradáljátok egy angyallá, hogy családok mennek széjjel mert Biblia helyett az őrtornyot követitek. A szeretetlenség, a képmutatás a szörnyű, amiket itt is bemutattok.
2016. jan. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Na akkor Mozes kit latott?

Isten kepmasat, az akkor meg preegzisztens Logoszt, a Krisztust.

Jezus ugy magyarazta az Emmausi tanitvanyoknak, hogy rola irt Mozes es a profetak.

2016. jan. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Lk 13,34

Jeruzsálem! Jeruzsálem! ki megölöd a prófétákat, és megkövezed azokat, a kik te hozzád küldettek, hányszor akartam egybegyűjteni a te fiaidat, miképen a tyúk az ő kis csirkéit az ő szárnyai alá, és ti nem akarátok!


Ezt Jézus mondta. A JHVH! :)

2016. jan. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Istent soha senki nem látta a maga teljességében, viszont azt tudjuk, hogy már Jézus előtt is szólt Isten az emberekhez, pl. Mózeshez a csipkebokor által, vagy pl. angyalok által. Szent János a prológusában ezt a részt úgy folytatja, hogy Istent soha senki nem látta, Jézus nyilatkoztatta ki nekünk. Tehát az ószövetségi személyek többször is tapasztalhatták Isten jelenlétét és üzenetét, viszont Isten teljesen Jézusban mutatta meg magát nekünk.
2016. jan. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Minden embernek van neve. Nem lenne hát ésszerű, hogy Istennek is legyen neve? Az emberek közötti barátságokban fontosak a nevek, és hogy használjuk őket. Miért lenne más a helyzet az Istenhez fűződő barátságunkkal?


Isten a Biblia lapjain kijelenti: „Én vagyok Jehova. Ez a nevem” (Ézsaiás 42:8). Bár számos címe is van – köztük a „mindenható Isten”, „legfőbb Úr” és „Teremtő” –, azzal tiszteli meg az imádóit, hogy arra kéri őket, hogy szólítsák a nevén (1Mózes 17:1; Cselekedetek 4:24; 1Péter 4:19).


Isten neve sok bibliafordításban megjelenik a 2Mózes 6:3-ban, mely így szól: „Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de Jehova nevemen nem ismertettem meg magam velük.”


A Jehova név évszázadok óta használatos a magyar nyelvben. Igaz, sok tudós a „Jahve” alak mellett teszi le a voksát, a legszélesebb körben elismert forma mégis a Jehova. A Biblia első felét héberül írták, melyet jobbról balra olvasnak. Ezen a nyelven Isten neve négy mássalhangzó formájában jelenik meg: יהוה. Ezt a négy héber betűt – melyeket a JHVH betűkapcsolattal lehet átírni – tetragramnak szokták nevezni.

2016. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Látta már valaki Istent?


Istent a szó szoros értelmében még egyetlen ember sem látta (2Mózes 33:20; János 1:18; 1János 4:12). A Biblia azt írja, hogy „Isten Szellem”, vagyis olyan teste van, mely az emberi szem számára láthatatlan (János 4:24; 1Timóteusz 1:17).


Viszont az angyalok láthatják Istent, hiszen ők is szellemi lények (Máté 18:10). Néhány ember, miután meghal, és szellemi testben feltámad az égben, szintén láthatja Istent (Filippi 3:20, 21; 1János 3:2).


Hogyan „láthatjuk” Istent?

A Biblia a látással gyakran valaminek a megértésére utal (Ézsaiás 6:10; Jeremiás 5:21; János 9:39–41). Ebben az értelemben az ember „a szíve szemével” láthatja Istent, méghozzá azáltal, hogy hisz benne, ismeri őt, és értékeli a tulajdonságait (Efézus 1:18). A Biblia leírja, hogy milyen lépések vezetnek a hit kifejlesztéséhez.


A teremtett világ által megismerhetjük Isten tulajdonságait, például a szeretetét, a nagylelkűségét, a bölcsességét és a hatalmát (Róma 1:20). Miután a hűséges férfi, Jób elgondolkodott Isten teremtésművén, úgy érezte, hogy szinte látja Istent (Jób 42:5).

A Biblia tanulmányozása segít megismernünk Istent. A Szentírás erről biztosít minket: „Ha keresed őt, engedi, hogy megtaláld” (1Krónikák 28:9; Zsoltárok 119:2; János 17:3).

Jézus életéből is sokat tanulhatunk Istenről. Mivel Jézus tökéletesen visszatükrözte az Atyja, Jehova Isten személyiségét, joggal mondhatta: „Aki engem látott, látta az Atyát is” (János 14:9).

Ha Istennek tetszően élünk, láthatjuk majd, hogy mi mindent tesz értünk. Jézus kijelentette: „Boldogok a tiszta szívűek, mivel látni fogják az Istent.” Ahogyan már korábban utaltunk rá, néhányan, akik elnyerik Isten helyeslését, az égben fognak feltámadni, és így ők valóban „látni fogják az Istent” (Máté 5:8; Zsoltárok 11:7).

Mózes, Ábrahám és mások nem szó szerint látták Istent?

Azokban a bibliai beszámolókban, ahol úgy tűnik, hogy az emberek valóban látták Istent, a szövegkörnyezet rámutat, hogy Istent angyalok képviselték, vagy pedig látomásban jelent meg az embereknek.


Angyalok.

Az ókorban Isten angyalokat küldött el, hogy megjelenjenek az embereknek, és az ő nevében szóljanak (Zsoltárok 103:20). Egyszer például egy égő bokorból beszélt Mózeshez. A Bibliából megtudjuk, hogy „Mózes ekkor eltakarta arcát, mert félt az igaz Istenre nézni” (2Mózes 3:4, 6). Mózes nem látta a szó szoros értelmében Istent. Ha elolvassuk a teljes történetet, nyilvánvaló, hogy valójában Jehova angyalát látta (2Mózes 3:2).


Ehhez hasonlóan, amikor a Biblia azt írja, hogy Isten „szemtől szemben beszélt Mózessel”, arra utal, hogy bensőséges beszélgetést folytatattak egymással (2Mózes 4:10, 11; 33:11). Mózes igazából nem látta Isten arcát, hiszen Isten „angyalok közvetítésével” közölte vele a gondolatait (Galácia 3:19; Cselekedetek 7:53). Ennek ellenére Mózes olyan szilárdan hitt Istenben, hogy a Biblia szerint úgy élt, „mintha látná a Láthatatlant” (Héberek 11:27).


Isten Ábrahámmal is angyalok által kommunikált, akárcsak Mózessel. Persze első olvasásra úgy tűnhet, hogy Ábrahám szó szerint látta Istent (1Mózes 18:1, 33). De a szövegkörnyezet rámutat, hogy az Ábrahámot felkereső „három férfi” igazából angyal volt, akiket Isten küldött. Ábrahám felismerte, hogy Istent képviselik, és úgy beszélt hozzájuk, mintha közvetlenül Jehovához szólna (1Mózes 18:2, 3, 22, 32; 19:1).


Látomások.

Isten látomásokban is megjelent embereknek. Például amikor a Biblia arról ír, hogy Mózes és más izraeliták „meglátták Izrael Istenét”, valójában „látomásuk volt az igaz Istenről” (2Mózes 24:9–11). A Biblia arról is ír, hogy némelyik próféta látta Jehovát (Ézsaiás 6:1; Dániel 7:9; Ámós 9:1). A szövegkörnyezetből minden esetben kiderül, hogy látomásban látták Istent, nem pedig szó szerint (Ézsaiás 1:1; Dániel 7:2; Ámós 1:1).

2016. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

17-es!


A név megkülönböztetésre szolgál. Istent nem kell megkülönböztetni.

"A zsidók Istent a mai napig úgy is hívják: “a Név” (ha Sém). A bibliai héberben ugyanis nincs szó a “személy”-re, ezért használja a “név” szót: pl. “Isten nevét segítségül hívni” = magát Istent segítségül hívni; “Isten nevét magasztalni” = magát Istent magasztalni azért, aki Ő. Ez a számunkra furcsa szóhasználat átment az Újszövetségbe is, pl. Apostolok Cselekedetei 1:15 “százhúsz név sokasága” = százhúsz főnyi sokaság, vagy Apostolok Cselekedetei 4:12 “nem is adatott az embereknek az ég alatt más név” = nem adatott senki más."


Érted már, vagy ez nem passzol az őrtornyodhoz, ezért a szemellenzőt felveszed, és még mindig a hazugságnak kecsegteted a füleidet?

Ott nem az van, hogy Jehova, hanem az, hogy JHVH, mely a létezőre utal, ahogy Mózesnek be is mutatkozott. Vagyok, aki vagyok, és még csak véletlenül sem a félrefordított azzá válok, amivé válni akarok, mert ez hamis tanítás. De ez héber nyelvtudás nélkül is kiderül a szövegkörnyezetből. A héber nyelvben nem a szó alakja határozta meg a nevet, hanem a jelentése. Azzal, hogy egy szóalakot kajtattok, még nem Isten nevét mormogjátok.

2016. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha a Bibliát alázatos szivvel olvasod nem találsz benne ellentmondást.
2016. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!