Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért a zsidók a mai napig a...

Miért a zsidók a mai napig a választott nép, ha I-ten megfosztotta őket ezen joguktól? Kik kapták utána pontosan, és velük mi lett?

Figyelt kérdés

Nem ismerem annyira a történetet, de azt tudom, hogy ez így van. Amúgy ez nem antiszemita stb. kérdés, csak teljesen reális hozzáállással tettem fel.

Nagyon érdekelne, ha valaki megválaszolná, előre is nagyon köszönöm! :)



2015. dec. 24. 11:28
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
0%

Németh Sándor veszedelmes tanokat edukál. Alattomos tévtanító. Igaz a hitgyülibe vannak jóhiszemű rendes emberek is akik őszintén törekednek Isten követésére. Ám sajnos egyikük sem tudja, hogy alávetik magukat Német Sándor lelki terrorjának és elmemanipulációjának. Németh Sándort meg sokkal rosszindulatúbb és baljóslatúbb emberek képezték ki.


Ti pedig a legzsidógyűlölőbb emberek propagandáit nyomassátok!


A cionisták terve az, hogy a zsidóságot és a judaizmust elpusztítsák. Ezt úgy akarják kivitelezni, hogy a zsidó vallást, amely a kezdettől fogva kultúra és szellemiséghez kötött volt átalakítsák materialista fizikai földhöz kötött állampolgársággá.

Vagyis attól követi valaki a judaizmust, mert olyan vallású és olyan kultúrájú.

De a cionisták gyűlölik a vallásos zsidókat, ezért a vallásuk elpusztítása érdekében azt az aljas hazugságot terjesztették el, hogy az a zsidó, aki egy fizikai földnek az állampolgára.

Sőt ezek az emberek odáig mennek a zsidógyűlöletükkel, hogy vallásos zsidókat vernek meg:

https://www.youtube.com/watch?v=BGSVmszE41c


Ez az antijudaista eszme amit követtek alig néhány évszázados, míg a judaizmus több évezredes!


Ti mondjátok, hogy mi vagyunk az antiszemiták amikor ti akarjátok tönkretenni a judaizmust?


Az egyedüli hazugságot ti terjesztitek, miszerint az Úr szellemi ahogy Jézus mondta „szemmel nem megfigyelhető” Izraeljét egybemossátok a mai materialista judaizmustól távol álló Izraellel!


Bővebben:

https://www.youtube.com/watch?v=93a_TV6OBDM

https://www.youtube.com/watch?v=cDWZuX0V-ag


És nem elég, hogy a fél Újszövetséget figyelmen kívül hagyjátok, de még az Ószövetséget is elferdítetitek!


És ezeket hogyan magyarázzátok ki:

„Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a hit által Krisztus Jézusban.

Nincs többé zsidó, sem görög, sem szolga, sem szabad, sem férfi, sem nő; mert mindnyájan egy vagytok Krisztus Jézusban.

Ha pedig ti Krisztuséi vagytok, akkor Ábrahám utódai, s az ígéret szerint való örökösök.” (Gal 3:26,28-29)


„Mert nem az a zsidó, aki külsőleg az, és nem az a körülmetéltség, ami kívül, a testen látható,

hanem az a zsidó, aki bensejében az. Ez a szív körülmetéltsége a lélek szerint és nem a betű szerint. Az ilyen ember nem az emberektől nyer dicséretet, hanem Istentől.” (Rm 2:28-29)

2016. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
Ez sajnos paranoia.
2016. jan. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
0%

„Ez sajnos paranoia.”


Furcsa. Pedig biztosra mentem volna, hogy valamilyen versrészletet fogtok bemásolni egy tizedik dologról. Vagy egy ide nem illő Bibliai idézetet, miszerint az Úr megbünteti a bűnösöket, majd magyarázni fogjátok, hogy ez pontosan én rám vonatkozik.

Volt már dolgom hitgyülisekkel/szcientológusokkal/jehovásokkal ismerem a fajtádat.

Ha valaki elmagyarázza, hogy miért nincs igazatok egyből jöttök a pszichiátriai tünetekkel meg betegségekkel (pont azokkal a pszichiátriai dolgokkal ahova különben soha nem engeditek el hívőiteket).


Eleve milyen keresztény az aki a vele egyet nem értőket lelelkibetegezi?

2016. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
0%

Ellenérv persze nincs.


A köntörfalazásotokra meg nem vagyok egyáltalán kíváncsi.

2016. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
88%

Sakkozo, a hajmereszto allitasaidat megalmodod? Vagy Mohamed uzeni neked?

Tenyleg paranoias vagy.

2016. jan. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent azert nem vitatkoznak az allitasaiddal, mert te azt mondod: "ott van kelet, ahol a nap lenyugszik". Szerinted mit lehet, egy ilyen embernek mondani?


De EGYETLEN TENYT azert megis megemlitek: Izraelben a vallasos zsidok kb 80%-a az un. vallasos cionizmushoz kotodik (ציונות הדתית)ץ

2016. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Ez szomorú dolog.

Ahogyan ez is szomorú dolog:

[link]

[link]

[link]


Láttad az utolsó képen a bekeretezett embert?

Őt itt láthatod újból:

[link]


Nem tudom értitek-e. De itt van:

[link]

2016. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

A sakkozónak:


A képen látható ultra-ortodox (חרדי) zsidó nem az az ember aki a képen van.

2016. jan. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
0%

# 48


Tudom. :)

Csak „átvitt értelemben” mondtam.

2016. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

"Hazugsag, hogy nincs genetikai kivalasztottsag. Ez megint antiszemita interpretacio. "


Bocsika, de ez valóban tévedés, a választottság valóban NEM FELTÉTLENÜL genetikai.


A betért zsidót, miután a folyamt befejezõdött, úgy tekinjük, mint a született zsidót. A rabbik ugy mondják, a betéréssel újjá szültett.


Konkrét péla: Ruth moabita volt ( ráadásul a Tóra azt parancsolja, hogy moabita ( férfi ) csak a tizedik nemzdék után térhet be, Ruth mégis betérhetett, az izraelita Boáz felesége lett és õ lett Dávidnak, Izrael legnagyobb királyának egyik dédanyja.


( Abban az idõben még a "zsidó" anakronizmus lenne, bár Boáz tényleg Júda törzséhez tartozott. )

2016. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!