Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért a zsidók a mai napig a...

Miért a zsidók a mai napig a választott nép, ha I-ten megfosztotta őket ezen joguktól? Kik kapták utána pontosan, és velük mi lett?

Figyelt kérdés

Nem ismerem annyira a történetet, de azt tudom, hogy ez így van. Amúgy ez nem antiszemita stb. kérdés, csak teljesen reális hozzáállással tettem fel.

Nagyon érdekelne, ha valaki megválaszolná, előre is nagyon köszönöm! :)



2015. dec. 24. 11:28
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
90%

Bocsi, ma 10:31, attól tartok, tévedsz.


Viszont a sakkozó nevű felhasználó válaszában írt "idézetnek" jó eséllyel anyi köze van XXIII. János pápához, mint a Szíriusz csillagnak a Hûvösvölgyi Nagyrét rangidõs egeréhez.


Konkrétn egész addig kutyaközönséges hamisítványnak tekintendõ, amíg valaki meg nem adja az EREDETI idegennyelvû szöveg jelnlegi, pontosabban a jelenleginél korábbi elérhetõségét egy


KÜLFÖLDI, idegennyelvû és bizonyítottan NEM NEONÁCI oldalon, vagy a papíralapú eredeti nyelvû szöveg fellelhetõségét valamely könyvtárban, vagy üzletben ( nem feltétlenül hazaiban ).


( Nem valószínû, hogy lesz ilyen találat, mivel az állítólagos eredeti olasz szöveg is csak MAGYAR, közismerten NEONÁCI oldalakon található. Így nagyon természetes, hogy sakkozó nevű felhasználó ezt a mocskot olyankor írta be, amikor a zsidóknak Shabbat van, tehát csak legalább egy napos késéssel tudnak reagálni. Megjegyzem, tisztességes kereszténynek is kutya kötelessége lett volna fentiek közlése. Dehát úgylátszik a keresztények közül tisztességesek nem járnak erre. :(

)

2015. dec. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%

Huh, megfeledkeztem a precíz megjelölésrõl, tehát elõzõben


A sakkozó nevű felhasználónak tegnap ( 2015. dec. 25-én ) 18:54 válaszáról van szó.


( Ha esetleg idõközben törölnék, amit remélek, és emiatt késõbb valki nem látja, semmit nem veszít. )

2015. dec. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
24%

Sziasztok!


Na, lenne még némi mondanivalóm. :-)


@Tisztelt A sakkozó!


A múltkor végeztem egy kis kutatást arról az idézetről, hivatalos vatikáni dokumentumot nem találtam, így minden bizonnyal az a pápai kijelentés hamisítvány.


Tegyük hozzá, hogy azért még így is van benne valami igazság. A modern bibliatudomány nyilvánvalóvá teszi, hogy a zsidók átvettek a pogány mítoszokból különböző elemeket az Ószövetség írásakor. Elég, ha csak a Genezis 1-11-et említem, amelyben a szerző a korabeli képanyagot használja fel a tanításához. Tegyük hozzá, hogy a mitologikus nyelvezet ellenére a tartalom antimitologikus. Különben ha az ókori zsidó nép történetét kritikai szemüvegen keresztül szemléljük, akkor a történettudomány mérlegén az Ószövetség igen problematikus. A zsidó népi hősöket ugyanis a történelem nem ismeri, ám kibontakozik előttünk egy olyan államocska Júdea esetében, amely a keleti nagybirodalmak mellett teljesen jelentéktelen volt. A történettudomány nézőpontjából valóban van alapja annak a feltételezésnek, hogy a zsidók nem voltak megelégedve ezzel a szerepükkel, így az saját történeteiket kicsit kiszínezték. Nem szó szerint ezt olvastam ezen az oldalon, de ez volt a lényege, és igazat is adok ebben.


Az Újszövetség ezzel szemben sokkal reálisabb, mint az Ószövetség, már csak abból kifolyólag is, hogy kortársak, szemtanúk írták. Persze ha az Ószövetséget a hit fényében szemléljük, akkor valóban vehetjük akár történelemnek is, ám a történettudomány szemszögéből bele lehet kötni.


-------------------------------


@Tisztelt nneddudgi!


Nyilván azt gondolsz az írásomról, amit akarsz de had kérdezzem meg, hogy azért tartod zagyvaságnak amit írtam, mert nem értesz vele egyet, vagy pedig azért, mert alapból az? Gondolkodj ezen el, mert a kettő nem ugyanaz. Én nem írtam zagyvaságokat, ám - nem bántásból - rólad ugyanezt nem tudom elmondani, mert a kommentjeid eléggé erőltetettek tűnnek.


Nagyon szívesen, én megértem, hogy neked más a hited, ezért természetesen nem fogom erőltetni, hogy hidd azt, amit én. Viszont nem azt mondtam, hogy nem vagytok zsidók, csak arról beszélek, hogy szerintem a mai zsidóság nem azonos Mózessel és kortársaival akik megkapták a Tórát sem származásilag, sem pedig vallásilag. Ettől függetlenül felőlem hiheted azt, hogy a te néped a jogutódja annak, aki megkapta a Tórát, és még mindig ti vagytok a "választott nép", hidd el, engem nem zavar. :-) Csak ezt én éppenséggel kétségbe vonom. Ugyanaz a helyzet, mint a mai macedónokkal: nevezhetik maguknak macedónoknak, de ettől függetlenül semmi közük nincs Nagy Sándorhoz és kortársaihoz.


A Katolikus Egyházról:


Úgy gondolom, hogy most csak azért állsz ennyire ki a katolikusok mellett, mert olvastál tőlük olyan kijelentéseket, amelyet egyeznek a te hiteddel. Érdekes, arra továbbra sem válaszoltál, hogy mit kezd a zsidóság azzal a vatikáni félmondattal, ami emlékeim szerint valahogy úgy szól, hogy az "Egyház Isten új népe." Elismeri-e vagy sem? Mert ha nem, akkor az idézeteknek koránt sincs olyan értéke mint hiszed, hiszen önkényesen csak azokra a kijelentésekre figyelsz, amik számodra kényelmesek.


A következőt írod:


"A katolikus mégiscsak a legnagyobb, legismertebb és legpublikusabb keresztény egyház, így fejének megállapításai, kijelentései legalább megközelítõleg akkora jelentõséggel bírnak, mint a Te viláagraszóló jelentõségü kinyilatkoztaásaid."


De ugye tudod, hogy a Katolikus Egyház azt is kijelenti, hogy Jézus a Messiás? Gondolom, ebben az esetben a Nagy Egyház, már hirtelen összezsugorodik olyan apróvá, hogy a rabbik szavai a kétszeresére nőnek mellette.


+2 dolog: A Mária kultuszt is punktum kijelenti, mégis kétséges. Egyébként meg ahogy ismerkedem az ortodox kereszténységgel, nagyon úgy tűnik, hogy az tekintélyesebb, mint a Vatikán, ezért a Katolikus Egyház nálam a 2. helyen van, pedig eredetileg kiskoromban engem is katolikusnak kereszteltek.

2015. dec. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

Még valami, ha már az Ószövetség előkerült...


Az iszlámban a Korán is hasonló történet, sőt talán még durvább. Ott ugyanis Mohamed - ha létezett egyáltalán, nem csak egy kitalált személy - a régi vallásokat kavarta össze, és abból hozott létre egy teljesen újat, ez az iszlám...

2015. dec. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
77%
nneddudgi-nak nagyon jo a humora. Nem csak inteligensek es okosak a valaszai, hanem kellemes olvasmanyok is.
2015. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
Az USZ cafolja azt, hogy Isten elvetette volna a zsidosagot mint nepet. Sajnos ez antiszemita levezetese a Biblianak es az Ujszovetsegnek. Az evangelium, Krisztus ketesztaldozata nemcsak egyeni aldasokat kozol, hanem a zsido nep megmenekuleset is szolgalta, illetv szolgalni fogja. Dicsoseg Jezusnak.
2016. jan. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

"Kik kapták utána pontosan, és

velük mi lett?"


A poganyokra gondolsz? Nos a pogany Krisztusban hivok csak tarsorokosok lettek Izrael mellett, es nem Izrael helyett orokolnek. ->


Ef 3:6 Hogy [tudniillik] a pogányok örökös társak és egyugyanazon test tagjai és részesei az ő ígéretének a Krisztus Jézusban az evangélium által.


Egyuguanazon test tagjai, de ugy, hogy az elsoseg tovabbra is Izraele. A poganyok Krisztusba vetett hituk miatt egyutt orokolhetik az Izraelnek adott igereteket, es nem helyettuk orokolnek.

2016. jan. 2. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
41%

Sokan ott kezdenek tévedni amikor a Bibliában leírt „szemmel nem megfigyelhető” Izraelt azonosítják a materialista jelenlegi Izraellel.


Nem vetette el az ÚSZ a zsidóságot, csak kijelenti, hogy: „nincs többé zsidó, görög stb.”

2016. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
93%

Elozo,

hitesd el ezt a hulyeseget a 7 es fel millo izraeli zsidoval.

2016. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
36%

29 nem biztos, hogy a meglepően jó fogalmazó sakkozónak ez a dolga, elég ha 7 milliárd ember (ebből 1 milliárd 'kici kínai jót röhög' ezen az egészen) tudja, hogy nem fog senkinek a nyakába ülni semmiféle kiválasztott társaság.

Mindenki kiválasztott - potenciálisan- persze kell érte tenni, hogy az Abszolútumhoz emelkedjen, automatikusan nem fog senki sem.

2016. jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!