Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért a zsidók a mai napig a...

Miért a zsidók a mai napig a választott nép, ha I-ten megfosztotta őket ezen joguktól? Kik kapták utána pontosan, és velük mi lett?

Figyelt kérdés

Nem ismerem annyira a történetet, de azt tudom, hogy ez így van. Amúgy ez nem antiszemita stb. kérdés, csak teljesen reális hozzáállással tettem fel.

Nagyon érdekelne, ha valaki megválaszolná, előre is nagyon köszönöm! :)



2015. dec. 24. 11:28
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

Elozonek.

Sakkozo valoban jol fogalmaz, te viszont nem olvasol jol.

Sakkozo ezt irta:

"

Sokan ott kezdenek tévedni amikor a Bibliában leírt „szemmel nem megfigyelhető” Izraelt azonosítják a materialista jelenlegi Izraellel.

"


Magyarul ez azt jelenti, hogy a mai Izrael nem az oszovetsegi Izrael "folyomanya".

Na most errol tok mindegy, hogy mit gondolnak MASOK, a lenyeg, hogy Izrael nepe sajat nemzeti multjat latja az Oszovetsegben.

Egyebkent valoban az is.

2016. jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
34%

31 igen,ez igaz, de az utolsó mondatra írtam, ami végül is a kérdés lényeghez kapcsolódik: ma már mindenki kiválasztott (egyes úgy érzik, hogy kiválasztottabbak, a kínaiak, az ősmagyarkodók, stb.)

de ma már NEM genetikai a kiválasztottság, hanem a Logoszhoz kapcsolódóan kizárólag szellemi: ezt bizonyítja, hogy a szavakkal való beszéd, a Szóval való gondolkodás NEM genetikai/anyagi/testi. Ha egy szabolcsi gyerek pár hetesen egy japán császári udvarba kerül: Pont úgy fogja ezt a képességét kibontakoztatni, mint egy japán gyerek, és viszont. (A nevelők, a környezet feladata és felelőssége óriási!)

Szabad erők ezek. A megtestesült Logosz ezt tanította. ezét jó sakkozó utolsó mondata.

2016. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

Hazugsag, hogy nincs genetikai kivalasztottsag. Ez megint antiszemita interpretacio. Nemzeti szinten fog Izrael megterni. Egyreszt azert mert Isten igeretei es ajandekai visszavonhatatlanok, masreszt mert Pal is errol irt: "Róm 11:26 És így az egész Izrael megtartatik, amint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat"

Ezelotti mondatban pedig azt irja, hogy Isten csak "RESZLEGESEN VALT ERZEKETLENNE IZRAEL FELE". Addig amig a poganyok maradeka bemegy. Az evamgelium nem csak egyenileg szemelyes szinten, hanem etnikailag is tartalmaz aldasokat a poganyok fele es Izrael fele is.

2016. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
Az idokronologiaban az Ezekiel 36. fejezete elott all Izrael.
2016. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, hogy az ilyenek mint a 84%-os miért kötöszködnek. Én nem is vagyok keresztény de mégis ismerem annyira a Bibliát, hogy tudjam, hogy téved.


Itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..

2016. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
44%

"Hazugsag, hogy nincs genetikai kivalasztottsag. Ez megint antiszemita interpretacio. "


Tévedsz. És rágalmazol az idióta antiszemitázással. Állítsd le magad.

Felőlem hidd azt, amit akarsz. Tespedj egy fotelba, mert szuper génjeid vannak, majd az mindent megold - helyetted. Elég érthetően megmagyaráztam, mit értek azon, hogy miben és hogy NEM SZÁMÍTANAK A GÉNEK. Pont.

2016. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
Nem ragalmazok, teny, hogy ha onkenyesen megfosztod Iztaelt a neki adott isteni igeretektol akkor nem csak antiszemitan gondolkodsz, hanem hazugsagokat terjesztessz a baratoddal egyutt. (sakkos)
2016. jan. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

Neked a biblia hivatkozasi alap, vagy csak az aniszemtizmusod miatt kotyogsz bele? Akkor tamaszd ala az Ujszovetseggel az allitasod, vagy cafold meg amit most idezni fogok belole:


Róm 9:3 Mert kívánnám, hogy én magam átok legyek, [elszakasztva] a Krisztustól az én atyámfiaiért, akik rokonaim test szerint;

Róm 9:4 Akik izraeliták, akiké a fiúság és a dicsőség és a szövetségek, meg a törvényadás és az isteni tisztelet és az ígéretek;


Na? Tudod ertelmezni ami ide van irva? Leirom: Izraele a fiusag, vagyis a zsidok tovabbra is Isten gyermekei, es Izraele az igeretek, igy folyamatos jelen ideju igevel a gorog szovegben is. Karoli nem forditotta felre. A zsidok tovabbra is valasztott nep, a behelyettesitesi teologia hazugsag...

2016. jan. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

37-38 jól van öreg, leülhetsz, nem vagyok antiszemita.

Nem baj, folytasd, rágalmazz csak, hozsannázz népekért, majd ott állsz Krisztus előtt a halál pillanatában és számot adsz minden szavadért, tettedért.

A gondolkodást pedig egy genetikailag zsidó embertől tanultam, aki bölcs és hiszi Jézus Krisztust, a megtestesült Logoszt.

Te látom Németh Sanyitól tanulsz.

De ahogy a szanszkrit közmondás tartja: Oroszlánnak oroszlán, sakálnak sakál a mestere.

2016. jan. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
Ertem. Nem vagy antiszemita, elfogadom ha te igy erzed. De a helyettesitesi teologia gondolkodasa mogott az lapul. Antiszemita = Semita-ellenesseg. Messisas-hivo zsidok kozvetlen Jezus mennybemenetele utan tovabbra is megtartottak a torvenyt, majd a poganyok megteresekor azt rendeltek, hogy a poganyok ne metelkedjenek korul. Ha a zsidok akkoriban korulmetelkedtek, akkor hittek abban, hogy a szovetseg Isten es a zsido nep kozott fennall. Mert a korulmeteles a szovetseg jele a zsidok(Abraham leszarmazottai) es Isten kozott. Ugyanerrol ir Pal a fenti versekben amit ideztem. Es igen Nemeth Sandort atyamnak tekintem, o is elutasitja a helyettesitesi teologiat.
2016. jan. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!