Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel töltötte Jézus azt a 3...

Mivel töltötte Jézus azt a 3 és fél évet, amit messiásként a földön töltött?

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 15:03
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
45%
és amit Péterről fentebb írtak, az is teljesen helytálló
2010. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:
ebben egyetértünk. vajon Jézus kire szavazna napjainkban magyarországon? szerintem nem menne el a választásokra, mert tudja, hogy nem emberekben, hanem Istenben kell megbízni.
2010. febr. 23. 15:50
 23/51 anonim ***** válasza:
"de ha mi hűtlenné válunk, ő hű marad, mert önmagát nem tagadhatja meg." (2Tim 2,13)
2010. febr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

Az, hogy végső soron Istenbe helyezzük a bizalmat, az nem zárja ki azt, hogy amíg Jézus eljövetelével meg nem valósul Isten országa, addig a magunk részéről törekedjünk arra, hogy a világi hatalom minél inkább jobb legyen, az érdekeinket szolgálja, stb.


Persze tökéletes sose lesz, de ez nem érv amelett, hogy ne is törekedjünk. Vajon ha van egy beteg ember, aki tudja, hogy betegsége teljes felgyógyulására egyelőre nincs megfelelő orvosság, nem törekszik arra teljes szívéből, hogy azért a kellemetlen tüneteket a lehető legkisebbre mérsékelje, és valemennyit javítson az állapotán?

2010. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:
természetesen a katolikus szó nincs benne a bibliában. természetesen nem péter vezette az első századi gyülekezeteket, hisz péter is instrukciókat kapott Jézustól, hogy kiknek, és hogyan prédikáljon. Jézus változtatta meg pál gondolkodását is, és Ő látta el tanácsokkal és parancsokkal később is, és nem péter.
2010. febr. 23. 15:53
 26/51 A kérdező kommentje:
15:52 törekszik, hogy javítson az állapotán, de olyan szert nem vesz be, ami tartalmazza azt az összetevőt, amit kifejezetten megtiltott az orvos. a biblia kijelenti: ember uralkodik emberen a saját kárára" vak vezet világtalant. Isten akaratából, de nem Isten helyeslésével állnak fenn a jelenlegi hatalmak. ez szerintem egyértelmű.
2010. febr. 23. 15:56
 27/51 anonim ***** válasza:

senki nem állítja, h Péter a saját feje után menve vezette volna az Egyházat, ez semmiben nem zárja ki, hogy ő volt a látható, földi egyház feje


Jézus nyilván elment volna szavazni, ha Istentől származott volna a demokratikus rendszer

de ő uralkodókat rendelt a népek élére

2010. febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
tehát Jehova tanúi szerint Isten anarchista?
2010. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:
erre nem tudok válaszolni, arra viszont igen, hogy ha én Isten országában hiszek, nem fogok elmenni arra szavazni, hogy o.országában, vagy m. országában szeretnék élni, mert én Isten országában szeretnék élni, az pedig nem emberek által jön el.
2010. febr. 23. 16:01
 30/51 anonim ***** válasza:

"Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia" - mondja Péter. És Jézus erre a hitvallásra alapítja egyházát, nem Péter személyére! Jézus az Egyház feje, nem Péter. Elhívott szolgái ma is vannak, ahogy akkor a tanítványok.

Hogy Jézus elmenne-e szavazni, nem tudom. De azt igen, hogy nekem felelősségem, hogy beleszóljak az ország ügyeibe a választás útján, ha másként nem is nagyon lehet, és keressem azt a pártot, amelyik leginkább a krisztusi értékeket képviseli, és annak a népek javát, ahova Isten elhelyezett.

2010. febr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!