Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel töltötte Jézus azt a 3...

Mivel töltötte Jézus azt a 3 és fél évet, amit messiásként a földön töltött?

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 15:03
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
83%
Isten országáról tanított, utazgatott, beszélt az emberekkel, csodákat tett, hitvitázott a zsidókkal, megalapította az Újszövetséget és az Egyházat, stb.
2010. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
94%
Erről szól a 4 evangélium. Olvass bele.
2010. febr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
megalapította az egyházat? melyik egyházat alapította meg? erről semmit nem tudok, bár olvasom a Bibliát.
2010. febr. 23. 15:13
 4/51 anonim ***** válasza:
77%

Tanított

vizet borrá változtatott

stb

2010. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
83%

Jézus azt felelte neki: »Boldog vagy, Simon, Jónás fia! Mert nem a test és vér nyilatkoztatta ki ezt neked, hanem az én Atyám, aki a mennyekben van. Én pedig mondom neked: Te Péter vagy, és én erre a kősziklára építem Egyházamat, s a pokol kapui sem vesznek rajta erőt. Neked adom a mennyek országának kulcsait. Amit megkötsz a földön, meg lesz kötve a mennyekben is, és amit feloldasz a földön, föl lesz oldva a mennyekben is.«


Itt van szó az egyházalapításról: "..építem Egyházamat..."

2010. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
pontosítanék. ideje java részét mivel töltötte? tanított, vagy a víz borrá változtatásával?
2010. febr. 23. 15:21
 7/51 A kérdező kommentje:
aha köszi. megalapította egyházát... de melyiket? erről miért nem ír vajon a biblia? vajon ha tudnánk, melyik vallás az igaz vallás, érdekből csatlakoznánk ahhoz?
2010. febr. 23. 15:22
 8/51 anonim válasza:

Jézus a kereszténységet alapította meg ha ugy tetszik. Egy vallást, nem ennyit amennyi most van a világban. De mivel egyet tanított Jézus....nem lehet midnne magát kereszténynek mondó igez! Hsiz akkor elvileg midnenk ugyanazt kéne vallania ez pedig egyáltalán nem igy van. Nem a vallás számit igazán. Hanem a Biblia, onnan fogod tudni, hogy melyik az igaz vallás ami tényleg Jézust követi, ha ismered a Bibliát, és látod melyik ami egyezik vele. A Biblia pedig elég nehéz olvasmány... nekem van egy könyvem ami egy az egyben a Bibliára épül nincsenek beleszőve más elképzelések. Nem hosszú de a Binbila jelentőségét és az IGAZSÁGOT segít kideritened. Ha érdekel küldj nekem egy postai címet és én ingyen elküldöm neked. Veszteni valód nincs.

buksi.lulu@gmail.com

2010. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
69%
Valóban, Jézus nem mondott olyat, hogy ezennel megalapítom a keresztyén egyházat! De követésére hívta az embereket, és követőit, tanítványait készítette arra, hogy milyen lesz, amikor ő már csak Lélek által lesz közöttük. A tanítványok közössége megmaradt Jézus mennybemenetele után is egész máig, és egyre több tanítványi közösség lett, mert Isten Lelke munkálkodik. Az egyház tehát a tanítványok közössége. (Ami sajnos sok hibát, bűnt követett el, hiszen ott is bűnös emberek vannak. De a kérdés nem erről szólt.)
2010. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
50%
Jézus ideje nagyrészét igehirdetését töltötte, vagyis kinyilatkoztatásokat közölt. De megtestesülésének és földi pályájának csúcspontja nem is annyira a nagyszerű beszédjei, hanem a kereszthalála, amivel mintegy váltságként megváltotta a bűnbe esett emberiséget. Prédikálhatott volna Jézus bármennyit, de attól még nem engesztelődött volna ki egy bűn se.
2010. febr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!