Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem szégyenlik magukat a...

Nem szégyenlik magukat a "hívők", akik lenéznek más vallásokat?

Figyelt kérdés

Mondjuk az ortodox zsidót, jehova tanúit meg mondjuk a sátánistákat megértem, mert ezeknél alap, hogy felsőbbrendűnek hiszik magukat a követők, hiszen a zsidóknak még parancsba is adta "isten", hogy irtsák ki a (más vallású) kánaánitákat.

Sajnos rengeteg keresztény utálja a többi felekezetet (pl protestánsokat) vagy más vallásokat. Hol van itt a jézusi szellemiség? Jézus egyetlen parancsával mennek szembe azok, akik gyűlölik a többi embert. És így várnak üdvösséget? Vagy azt hiszik, hogy minden hawaii, ha vasárnaponként eljárnak misére, adományt adnak az Egyháznak utána pedig meggyónják a bűneiket a besúgó paphálózatnak?


2014. dec. 26. 17:36
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"törvényszerű, hogy egy zárt közegben a rossz mindig kiszorítja a jót"


Ez nem igaz! Ez csak akkor igaz, ha a hamis, a rossz, a torz gondolkozás jelen van. Ahol nincs, mert ragaszkodnak Isten igazságaihoz, ott már számtalanszor bizonyosodott be, hogy Sátán nem tudta kikezdeni az isteni egységet.


"én szelíden feltettem egy kérdést erre ti már térítetek mikor senki sem kérte. Ez vallástolerancia? Mindenkire ráerőltetni a hiteteket?"


Ha helyre tennéd magadban a szavak jelentését, nagyon más lenne a véleményed. Beszélsz valamiről, amiről torz képed van, félrevezető kifejezéseket használsz. egyrészt a "szelídség" fogalma enyhén szólva nem azt jelenti, amit csinálsz. Másrészt pedig a "térítés" (gyakran pejoratívan értelmezett) fogalma sem azt jelenti, amit Jehova Tanúi tesznek, nézd meg egy pontosabb lexikonban. Jehova Tanúi CSAK ÉS KIZÁRÓLAG megmutatják, elmondják az embereknek azt, amit Isten Szavából, mint igazságot megismertek, ez nagyban különbözik sok más, népesebb egyház tanaitól és filozófiáitól. De SENKIRE sem "erőltetik" rá az álláspontjukat.


"Tudjátok a felsőbbrendűség érzete nem csak abban nyilvánul meg, hogy látványosan gyűlölitek a másikat"


Saját magad jellemzed magad ezzel a szöveggel, nyilván a "szelídség" nevében rágalmazol egy világméretű és békés csoportot azzal, hogy "gyűlölnek" másokat, igaz? Ha így lenne, nem menne egyetlen Tanú sem Isten Királyságáról prédikálni embertársaikhoz fajra, nemre, vallásra való tekintet nélkül, hanem maradna a seggén, mint a magát kereszténynek nevezők többsége!


Szóval, ami a neten elhangzik, az minden tény? Akkor ezek szerint az is, amit eddig leírtam rólad. :-)

2014. dec. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!