Erre csak dodonai válasz adható jó lelkiismerettel: egyik sem és tulajdonképpen mindegyik.
A sokat emlegetett görög Pantheon "főnökére", Zeuszra sem úgy tekintett egy értelmes antik ember, mint "mindennek a Forrására", vagy magára a Teljességre. Arra volt egy külön kifejezésük a TO HEN. Ugyanaz, mint a kínai TAO, vagy a hindu SADASAT. A "sokistenek" tulajdonképpen ennek a TAO-nak, TO HEN-nek a Kozmoszban megnyilvánuló és alászálló részeleges kifejeződései. A tevékenyek, a harcolók, a nyüzsgők. Angyalok és démonok, dévák és aszurák. Egy buddhista elegánsan azt mondaná rájuk, hogy tudati térben megnyilvánuló erőhatások. De minden vallás tételezett egy ezeken messze túlmutató oszthatatlan Egységet, sőt Nemkettősséget is, amely mindennek a Forrása és végső célja is.
2014. dec. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
Például az ateizmus. Legfőbb istene a Nincs-Isten, szimbiózisban él az Evolúció főistenével, az Ősrobbanással. Aztán egy másik főistene az Ősleves. További istenei a Redukáló és az Oxidáló Légkör - mikor melyikre van szükségük, annak a nevét hívják segítségül -, a Jégkorszak, az Entrópia - alias Halál, egyben ez az egyetlen, amelyik bibliai fogalom -,a Természetes Szelekció, a Mutáció, az evolúció egyik főpapjának jóvoltából az Önző Gén, az Előember, az Ősember, az Ősközösség. Biztos van több istene is. De ezek közös tulajdonsága, hogy mindegyik egy-egy abszolútum, azaz megkérdőjelezhetetlen dogma, mindez olyan emberek között, akik azt mondják, hogy nincsenek abszolútumok.
2014. dec. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 viator válasza:
Én még kiegészíteném Asperrimus nagyszerű megjegyzését a modern világ szentségeivel. Mindenek előtt (és fölött) a kamat, sőt a kamatos kamat. Továbbá a haszon, a finanszírozhatóság, az árfolyam, a fenntartható fejlődés, a "három százalék alatti hiánycél", a másság tisztelete, a nemek egyenlősége (sőt felcserélhetősége). Kihagytam valamit?
2014. dec. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 viator válasza:
Kihagytam valamit. A "humán erőforrást", aki a hajdan volt alkotó ember modern változata. Azé az alkotó emberé, aki a szellemtől vezérelve kifejezte magát a világban, és örömét lelte alkotásában. Ehhez képest a "humán erőforrás" egy beszélő gép, aki többnyire homályos tulajdonosi hátterű nemzetközi cégeknek végez a rabszolgamunkát. Mivel ezt nem jó szívvel teszi, ezért operatív programokkal terelik a futószalag mellé (lásd: HEFOP). Ennyit a modern humanista emberi "méltóságról".
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!