Ellentmond, vagy igazolja a vallásokat a legújabb kutatási eredmények, amelyek szerint az egész látható világ egy hologram?
ilagtudomany.hu/index.php?data%5Bmid%5D=7&data%5Bid%5D=753&egy-hologram-mas-semmi
http://vilaghelyzete
blogspot.hu/2013/12/tudomanyos-felfedezesjapan-tudosok.html
A vallás nem arról szól, hogy tudományos elméleteknek megfeleljen minden téren.
A vallás és a hit nem ugyanaz: a vallás egy nézőpont, a hit az személyes meggyőződés.
Bármit felfedezhetnek a tudósok, az az ember hitét nem kell megingassa. A hit az az Istenbe vetett bizalom, és az sosem mond ellent a tudománynak, ugyanis csak rácsodálkozhatsz arra, hogy a Teremtő milyen összetett világot alkotott. Lehetünk egy hologram is, de akkor is Valaki létrehozta.
A vallás és a tudomány vitázhatnak, lehetnek ütközőpontok.
"Mélyebb a valóság
Bohm szerint a szubatomi részecskékkel pontosan ez
történik az Aspect-féle kísérletben. A látszólagos
fénynél is gyorsabb kommunikáció valójában arról
árulkodik, hogy a valóságnak a kézzel foghatónál
mélyebb rétegei is léteznek."
Zsid 11:3 Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy ami látható, a láthatatlanból állott elő.
Most mit mondjak? Az emberek sokfélék. Például hisznek misztikus mesékben, és azt tartják igazságnak. Lehet ez ellen védekezni? Nem. És kell ez ellen védekezni? Hogy ők mit hisznek, az ő dolguk, hogy másokat (akik nem értik annyira a mélyebb összefüggéseket) mennyire paliznak be, az már kényesebb kérdés. Ha ez zavarja a társadalmak működését, akkor szükséges a korlátozás. De ez is viszonylagos. Minden történésnek vannak következményei. A tudomány eddig képes volt kontrollálni a saját maga keltette eseményeket. Legalábbis annyira, hogy nem menjen az emberiség rovására. De elképzelhető, hogy magukat zseniknek kikiáltó őrültek kerülnek többségbe, és emiatt az emberiség kipusztul Ez esetben megérdemelte.
A tudomány és a hit (itt vallás) két külön dolog, más az értelmezési tartománya. Ezért sohasem fogja egyik a másikat cáfolni, vagy igazolni. A tudomány tudja ezt, ezért ilyesmivel nem is kísérletezik. A többi meg... - tegye mindenki a dolgát, és viselje következményét.
Csak egy olyan tudomány van, amelyik arra hivatott, hogy az összes tudományt összefogva értelmezze az eredményeket, mert a többi csak a saját területét, vagy annak is csak egy részét látja át és nem ismeri, mivel nem foglalkozik a többivel. A tudományok nem kommunikálnak egymással, vagy ha mégis nagyon kevés van ilyen és nagyon ritkán. Még a tudósok sem tájékoztatják egymást minden eredményükről, sőt a kutatóintézeteknek ki van kötve, hogy mely területeket vizsgálhatják, publikálhatják. Amikkel a kutatók Intézményi szinten nem foglalkozhatnak azokat kikiáltják áltudományosnak, amit rendszerint a politikusok határoznak meg.
Amelyik tudomány viszont mindent átfogva képes értelmezni, az a Filozófia tudománya, aminek egyik területe pont az Isten léte. Ebből következik, hogy egyáltalán nem esik távol egymástól a vallás és a tudomány. Arról nem is beszélve, hogy majd minden vallási felekezetnek vannak tudományos munkái.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!