Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem szégyenlik magukat a...

Nem szégyenlik magukat a "hívők", akik lenéznek más vallásokat?

Figyelt kérdés

Mondjuk az ortodox zsidót, jehova tanúit meg mondjuk a sátánistákat megértem, mert ezeknél alap, hogy felsőbbrendűnek hiszik magukat a követők, hiszen a zsidóknak még parancsba is adta "isten", hogy irtsák ki a (más vallású) kánaánitákat.

Sajnos rengeteg keresztény utálja a többi felekezetet (pl protestánsokat) vagy más vallásokat. Hol van itt a jézusi szellemiség? Jézus egyetlen parancsával mennek szembe azok, akik gyűlölik a többi embert. És így várnak üdvösséget? Vagy azt hiszik, hogy minden hawaii, ha vasárnaponként eljárnak misére, adományt adnak az Egyháznak utána pedig meggyónják a bűneiket a besúgó paphálózatnak?


2014. dec. 26. 17:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, olvastad már az Bibliaírók szövegét arról, hogy ők mennyire voltak úgymond "kirekesztőek", vagy a ma divatos, de elhibázott szóval "felsőbbrendűek" a kívülállókkal szemben? Ők teljes mértékben krisztusi semlegességet tanúsítottak, és annak ellenére, hogy nem fogadtak el más "igazságot", avagy más vallásos tanítást, abszolút a békére törekedtek mindenkivel. Ők nem pusztították egymást, sem mást, mint később pár száz évvel a hitehagyott kereszténység! Nem gyűlölködtek, hanem szerették embertársaikat, fajtól, nemtől és vallástól függetlenül. Legfeljebb nem értettek velük egyet, de nem mutattak gyűlölködő, vagy destruktív szellemet. Ma Jehova Tanúi is ilyenek.


A magukat kereszténynek vallók a tapasztalat szerint többségében sajnos nem mutatnak ilyen semleges és szerető magatartást sokszor még egymás iránt sem.


Az ókori zsidókat nem lehet felhozni analógiaként a Krisztus-követő emberek életére, mert akkor ők Isten parancsát teljesítették, mint egyfajta "ítélet végrehajtói". Csak olyan nép ellen kellett ezt tenniük, mely messze eltért az isteni céltól és ellene szegültek annak. Természetesen ez a magatartásuk nagyban a vallásos tanításaik következménye, mint ahogy ma is ennek köszönhető a hívők jó, vagy rossz gyümölcse.

2014. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Kérdezö, ez a kérdés nem elöször jelenik meg. Azt nem tudom Te vagy-e a szerzöje a többinek is.


Mindenképpen miért van az az érzésem, hogy neked nem is annyira a többi "hivövel" van problémád, mint inkább azzal, hogy nem úgy hiszik a dolgokat mint TE. Tévedek?

2014. dec. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"Kérdésfelvetésedben ugyanúgy általánosítasz, mint azok, akiknek nehezményezed az általánosítását."


Szövegértés? Hol általánosítok? ...azok, akik..., rengeteg keresztény - ebben én nem látok általánosítást.


"Egyáltalán nem meglepő, hogy Isten berágott a kánaánita nemzetekre és megparancsolta Izraelnek, hogy a kánaánita nemzeteket irtsák ki."


Úgy látom más erkölcsi szinten állunk, az én Istenem megbocsájt akár 77x is. Az pedig egy másik téma, hogy a kánaánitákról pontosan tudjuk, hogy nem ilyenek voltak, csak démonizálva lettek a zsidóknak, mert kellett nekik a föld.

Egyébként olyan, hogy Izrael nem létezett még akkoriban, hiszen a föld csak azután lett az övék, hogy népet irtottak.

Nem tudom, hogy JT vagy e vagy sem, de van itt elég úgyh csak megjegyzem az Őrtorony keményen szabadkőművesek kezében van/volt, akik Molochot imádják. Hoppá!


"Ha te egyetértesz olyan tanításokkal amelyek nem Bibliaiak,akkor sajnos te is HAZUG VAGY!!!! "


Te meg úgy látom rendkívül sötét vagy. Az ausztrál aboriginek is meg vannak győződve, hogy az ő vallásuk az igazi, ha Szaud-Arábiába születsz meggyőződésem, hogy most Allahot és a Koránt imádnád.


"A keresztényeknek pedig nem adott Jézus parancsot, hogy irtsanak ki másokat, "


Nem is Jézusról beszéltem, hanem Jehováról.


"Nem gyűlölködtek, hanem szerették embertársaikat, fajtól, nemtől és vallástól függetlenül. "


Könnyű prédikálni, szépíteni, de ha egy normális ember, elolvassa az Ószövetséget egyből érzi a kiválasztott nép magatartásán a gőgöt.


"Mindenképpen miért van az az érzésem, hogy neked nem is annyira a többi "hivövel" van problémád, mint inkább azzal, hogy nem úgy hiszik a dolgokat mint TE. Tévedek?"


Nem értem a logikádat. Kiírtam EGY kérdést a vallásegyenlőség mellett és a képmutató hívők ellen és te ebből azt szűrted le, hogy én nem vagyok toleráns másokkal szemben?

2014. dec. 27. 15:33
 14/21 anonim ***** válasza:

"Úgy látom más erkölcsi szinten állunk, az én Istenem megbocsájt akár 77x is."


A hit hiánya azt eredményezte, hogy az izraelitáknak 40 évig kellett a pusztában vándorolniuk. Midőn i. e. 1473-ban végre készültek bevonulni Kánaánba, arra a földre, amelyet Istenük ígért nekik, emlékeztették őket azon kötelességükre, hogy vissza kell tükrözniük Isten dicsőségét, mint az ő szolgálatára különválasztott nemzet. Nem barátkozhattak a kánaánitákkal. Ez a magyarázata annak, amit egy erre a témára vonatkozó tanulmány felvet, hogy az izraeliták „ellenséges magatartást tanúsítottak a nem jahvisztikus nemzetek irányában és ragaszkodtak Jahveh egyedülálló voltához”.


’Pillanat! — ellenkezhet valaki. Miért ez a vallásos türelmetlenség? A kánaániták is lehettek éppenséggel rendes emberek. Egyébként is, a vallások ugyanannak az Istennek különféle megközelítési módjait jelentik, nem igaz?’ Mielőtt egyetértenénk ezzel, gondoljunk vissza azokra a szomorú következményekre, amelyeket bizonyos emberek elszenvedtek a Vízözön előtti erőszakkal telt földön, a zikkurat építésekor Nimród napjaiban és Egyiptom többistenhitű környezetében. Néhányan ezek közül valószínűleg rendes emberek voltak, de ez nem védte meg őket attól, hogy learassák az olyan vallások gyakorlásából származó következményeket, amelyek nyilvánvalóan elfogadhatatlanok voltak Teremtőjük előtt. Vajon a kánaániták vallása is olyan rossz volt mint ezek?


Kánaán vallása — igaz vagy hamis?


„A palesztinai ásatások során nagyszámú A[starte] figura került felszínre, mindenféle formájú; . . . a legtöbbjük apró, kidolgozatlan figura, ami arra utal, hogy ezt az istenséget főleg az otthoni imádatban használták. Esetleg asszonyok hordták magukon, vagy alkóvjukban tartották . . . Az érzéki beállítottságú A[starte] és Baál vallás hatással volt az egyszerű népre. Természetesen ezek elkerülhetetlenül komoly károkat okoztak; a szexuális perverzió az istenség tiszteletében, a kéjsóvár vágyak és a szenvedélyek felkorbácsolása az imádat részévé váltak és később beköltöztek az emberek otthonaiba” (Calwer Bibellexikon).


„A vallásos ünnepségek az emberi természet állatias oldalának megünneplésévé fajultak. Még a görög és a római írók is megdöbbentek azokon a dolgokon, amiket a kánaániták műveltek a vallás nevében” (The Lion Encyclopedia of the Bible).


„A kánaánita vallásos gyakorlatból itt csupán a gyermekek feláldozását említjük, amelyet az ásatások közvetlenül bizonyítanak. Mind Gézerben, mind Megiddóban a gyermekholttestek befalazásának módja . . . meggyőzően feltárja . . . ezt a gyakorlatot” (Die Alttestamentliche Wissenschaft).


„Egyetlen más országban sem találtak annyi, viszonylag nagyszámú meztelen termékenység istennő szobrocskát, amelyek kimondottan szeméremsértő ábrázolások. Sehol sem figyelhető meg a kígyók kultusza ilyen erőteljesen . . . A felszentelt kurtizánok és az eunuch papok rendkívül gyakori esetnek számítottak. Jól ismerték az emberáldozatot . . . A JHVH-Isten követőinek irtózatát, amelyet a kánaánita bálványimádattal szemben éreztek, nem nehéz megérteni” (Recent Discoveries in Bible Lands).

2014. dec. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

""A keresztényeknek pedig nem adott Jézus parancsot, hogy irtsanak ki másokat, "


Nem is Jézusról beszéltem, hanem Jehováról."


Jehova sem! Ahogy a fenti példa is mutatja, nem volt véletlen, ha a korábbi választott népe ilyen feladatot kapott. Ez nem lesz másként Armageddonkor sem. Az ókorban sem volt válogatás nélküli népirtás sohasem, bármennyire is ezt akarják egyesek elhitetni itt bután.


""Nem gyűlölködtek, hanem szerették embertársaikat, fajtól, nemtől és vallástól függetlenül. "


Könnyű prédikálni, szépíteni, de ha egy normális ember, elolvassa az Ószövetséget egyből érzi a kiválasztott nép magatartásán a gőgöt."


Én a egészen világosan a keresztény korszakról beszéltem, de az isteni törvények és alapelvek a zsidó korszakban sem voltak mások. Más kérdés, hogy gyakran váltak lázadóvá Istennel szemben, ami magával hozta a "nemzeti gőgöt".


A többi, amit a tanúkról írtál, szimplán hülyeség.

2014. dec. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Jehova Tanúja vagyok és egyáltalán nem érzem felsőbbrendűnek magam, mit ahogy Jézus sem érezte magát többnek, jobbnak másoktól. Ez már büszkeség és felfuvalkodottság lenne, ami nem helyes. Mindenkivel egyenlőnek érzem magam és nem nézek le senkit, még az ateistákat sem, mivel mindannyian emberek vagyunk.
2014. dec. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kérdezö, nem inkább neked van problémád? Nem te vagy az aki lenézed a másikat? Mond minek ezzel a témával foglalkozni? Mindenki azt hisz amit akar és úgy ahogy akarja.


Lehet eszmecserézni, azt igen, de a feleletedböl érzeni, hogy itt neked van problémád. :(

2014. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

# 14

# 15

Magyarázhatod a bizonyítványod, de ez a tényeken nem változtat (jelen esetben azon, hogy nem vagy a téma szakérője). Az univerzális Gresham törvény értelmében törvényszerű, hogy egy zárt közegben a rossz mindig kiszorítja a jót (Káin-Ábel, zsidó-kánaánita, ezért van hatalmon a Földön a sátán). Mit gondolsz? A kánaániták nem támadhattak volna vissza?

Egyébként kibújt a szög a zsákból, pont erről beszéltem, én szelíden feltettem egy kérdést erre ti már térítetek mikor senki sem kérte. Ez vallástolerancia? Mindenkire ráerőltetni a hiteteket?

Tudjátok a felsőbbrendűség érzete nem csak abban nyilvánul meg, hogy látványosan gyűlölitek a másikat, hanem ebben a magatartásban is, amit leműveltetek itt nekem a kérdésem alatt.


"A többi, amit a tanúkról írtál, szimplán hülyeség."

Azt, hogy a JT-szektát szabadkőművesek alapították pusztán TÉNY. Ezt nem lehet letagadni se. Tudod a hit nem változtat a valóságon.


https://www.youtube.com/watch?v=V136gekOA0Y

2014. dec. 28. 18:14
 19/21 A kérdező kommentje:

"Lehet eszmecserézni, azt igen, de a feleletedböl érzeni, hogy itt neked van problémád. :("


Persze, hiszen, aki nem ért veletek egyet annak csak problémái lehetnek.

2014. dec. 28. 18:15
 20/21 A kérdező kommentje:

"Mond minek ezzel a témával foglalkozni?"


Ohh, hát nem tudtam, hogy annyira rossz dolog, hogyha valakit zavar a emberek gonoszsága és próbálja megtalálni az okát, majd rávilágítani, hogy megszűnjön a probléma.

2014. dec. 28. 18:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!