Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg Jehova az Isten neve?

Tényleg Jehova az Isten neve?

Figyelt kérdés

Én eddig ezt nem tudtam.

Mint ember megmondom őszintén ki sem merem "ejteni" ha igaz.... :D

Csak az lenne a kérdésem,hogy eddig ezt miért nem mondta senki?



2014. nov. 20. 20:13
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Nos, ennyit a "hiteles" ellenérvekről ... :-)


Egy Tanú

2014. nov. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Semmiféle betűmisztika nincsen benne, így működnek a mássalhangzós nyelvek. Azért mert neked erről nincs tudásod arról nem én tehetek, ez a te személyes problémád.


Van még egyéb más szabálya is a mássalhangzós nyelveknek, de téged ez nyilván nem érdekel, mert ha érdekelnél, nem mondanál ekkora butaságot.


A példát pedig azért hoztam fel, mert így érzékelhető volt, hogy miért nem mindegy, hogy miként hangzósítok egy szót, olyan nyelvben, amely mássalhangzós írást alkalmaz. Attól függetlenül, hogy mekkora lángész vagy és elfogadod e a 8 diplomáddal a példát vagy sem, a példa helytálló és megfelelő szemléltető ezköz marad.


Jah bocs, nem tudtam, hogy ezen a bolygón csak a héberek tudnak beszélni, egész érdekes, hogy mi még elmakogunk valahogy...


Anonymus

2014. nov. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Ez csak értelmetlen betűmisztika még mindig, mert a nemzeti nyelvek felülírják ezt az álproblémádat, ugyanis MINDEN név és kifejezés mesterséges átalakuláson kénytelen átesni az olyan különböző nyelvekre való átültetéssel, mint pl. az ókori héberből a görögbe. És akkor még a sok évszázados természetes változások és a sok különböző nyelvi sajátosságok okozta eltérésekről nem is beszéltünk.


Minden további kritika értelmetlen szócséplés a témában. Annak, amit Anonymus mond csak akkor lenne jelentősége, ha csak egy nyelvet beszélnénk az egész flöldön, azt is változatlan formában.

2014. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

"a példa helytálló és megfelelő szemléltető ezköz marad."


Ja, tényleg! Előveszel két teljesen eltérő eredetű szót és egymás mellé helyezve bizonyitod hangtani alapokon a két szó jelentésének azonosságára utaló tényt.

Brilliáns 😊

2014. nov. 23. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
54%

"Ugyanis, az iSTeN vagy a SáTáN ugyan azon mássalhangzókkal rendelkezik..."


Hogy lehet ekkora ordító butaságot írni? A sátán egy héber eredetű kifejezés, az isten pedig magyar. A héberben nincs is ilyen szó hogy isten... Ez kb akkora butaság, mintha a Irén mássalhangzóit akarnád összevetni az Ésaiással. Olyan szó sincs a héberben, mert az csak egy magyarított áltozat.


Ekkora értelmetlen, ordító, butaságot!!!

2014. nov. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Mit mond a Biblia? „Te, akinek neve Jehova, egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett” (Zsoltárok 83:18).

Tanulság: Isten nem személytelen erő. Valóságos személy, és van neve.

2014. dec. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!