Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg Jehova az Isten neve?

Tényleg Jehova az Isten neve?

Figyelt kérdés

Én eddig ezt nem tudtam.

Mint ember megmondom őszintén ki sem merem "ejteni" ha igaz.... :D

Csak az lenne a kérdésem,hogy eddig ezt miért nem mondta senki?



2014. nov. 20. 20:13
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

"Isten nevének a kiejtésén vitatkoztok és ezzel érveltek a Tanúk ellen, pedig ők SOHASEM lovagoltak azon, hogy mely kiejtés a helyes. "


Egyrészt az egész tanításuk alapja erre épül, és már az egyházuk neve is ez, tehát ez nem igaz!

Viszont nagyon helyes! Akkor fogadd el, hogy Isten nevének semmi köze a Jehova szóhoz, mivel bizonyíthatóan ez egy néhány évszázaddal ezelőtt mesterségesen alkotott szó. Én nem követek egy hazugságot. Ha nem az a neve, akkor nem nevezem így. Sokkal valószínűbb a Jahveh szó, de mivel ez sem teljesen alátámasztott, ezért szintén nem fogok követni egy feltételezett hamisságot.


Ha Te István vagy, biztos nem esne jól a fülednek, ha kislánynak, vagy hitványnak hívnának, csak azért, mert ez hasonlít ahhoz a névhez, aminek valójában hívnak.


Szerintem meg Te folytatsz szalmabáb érvelést, mivel nem veszed figyelembe, hogy a név mit jelent a héberben, sem azt, hogy a Tanúk nagyon is a Jehova szón lovagolnak.

Már annyiszor bemásoltam, de megismétlem:


"A zsidók Istent a mai napig úgy is hívják: “a Név” (ha Sém). A bibliai héberben ugyanis nincs szó a “személy”-re, ezért használja a “név” szót: pl. “Isten nevét segítségül hívni” = magát Istent segítségül hívni; “Isten nevét magasztalni” = magát Istent magasztalni azért, aki Ő. Ez a számunkra furcsa szóhasználat átment az Újszövetségbe is, pl. Apostolok Cselekedetei 1:15 “százhúsz név sokasága” = százhúsz főnyi sokaság, vagy Apostolok Cselekedetei 4:12 “nem is adatott az embereknek az ég alatt más név” = nem adatott senki más."

2014. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Kedves 21-es válaszoló, ugye nem akarod jobban tudni, hogy mit hiszünk mi az isteni név használatáról. A Jehova szóalakot CSAK azért használjuk, mert ez a leismertebb kiejtési forma a világon. Ne akarj már meghazudtolni légy szíves.


A nevek eredeti jelentésétől függetlenül MINDEN más nevet is úgy használunk a saját nyelvünkön, ahogy az idők során kialakult, akár mesterséges formöban is. Tehát teljességgel következetlen az efajta kritika Isten neve ellen.

2014. nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Vagy ha ilyen bigott módon nem akarsz követni ilyen "hazugságot", akkor ne használj egyetlen ókori nevet sem, mert mindegyik pont olyan jellemzőkkel bír, amit felsoroltál. Itt nem azon kell lovagolni, hogy milyen hiba vagy tévedés által alakult ki, hanem a végeredmény számít, hiszen mindegyik magyarban és más nyelven használt héber név jelentősen, sőt gyakran felismerhetetlenségig eltér az eredetitől. A zsidó fül számára mind éppoly furcsa, vagy éppen bizarr jelentést hordoz.
2014. nov. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Szia!


A magyar nyelvben legtöbbször valóban így ejtik.

Nem a JT találták ki, csak kevés embernek van legalább minimális irodalmi ismerete.


Pár - talán - ismert név akik használták:


Zrinyi Miklós

Verseghy Ferenc

Kisfaludi Sándor

Csokonai Vitéz Mihály

Tompa Mihály

Arany

Petőfi

Ady

Madách

József A

Móricz Zs


A teljesség igénye nélkül.


A magyar nyelv részét képezi ez a kiejtés mód már évszázadok óta és szerintem részét is fogja képezni - pontosságától és tartalmától függetlenül.


"Csak az lenne a kérdésem,hogy eddig ezt miért nem mondta senki?"


Pont az ilyen parttalan viták miatt amilyent a kérdésed is szült itt a fórumon.

2014. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

22-23-as!


Ha az úgy lenne, ahogy Te állítod, akkor az utcán beszélgetve a tanúkkal nem az lenne a beszélgetés centruma, hogy mi Isten neve.


Nekem is van ezzel kapcsolatba olyan bizonyságom, ami engem támaszt alá. Becsöngetett anno két tanú hozzánk. Beengedtük, beszélgettünk. Szóba került sok minden, de 15-20 perc után elmentek, hogy a kérdéseinknek utána néznek, és pár nap múlva visszajönnek. Ez meg is történt, becsengettek, kimentem, és mondtam, hogy ne haragudjanak, de most nem aktuális, mert a gyerekei lázasak, betegek. Erre a következő reakció volt a részükről: Utána néztem-e már, hogy mi Isten neve?

Nekem Te ne állítsd, hogy a tanúk elsődleges tanaik és tanításaik között nem szerepel a Jehova név terjesztése, mert ahogy leállok egy tanúval beszélgetni 5 percen belül nyílik a Biblia a Zsolt 83,19-nél, mint sziklaszilárd bizonyíték a Jehova név mellett.


Lehet erről órákig csépelni a szánkat, de vedd az eszedbe, hogy számomra a héber szerinti név annyit jelent, hogy személy, ahogy írtam is már, vagy Te hogyan értelmezed, hogy 120 név sokasága? A Jehova név egy mesterséges szóösszetétel, és köze nincs ahhoz, amit a név jelentése takar. Mert főleg itt nem is a fonetikáról, hanem a jelentéséről van szó. Márpedig a Jahveh például egy létezést takaró ige, valami olyan, mintha azt mondanám, hogy létező, örökkévaló, ahogy Mózesnek is bemutatkozott, hogy "Vagyok".

Amúgy nőnemű alakkal kiejteni Isten nevét, mint Jehova, és ezen rugóznotok...?

2014. nov. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Isten nevének a használata a fontos, nem pedig a kiejtése, mely koronként és nyelvenként változik, de nem csak Isten neve estében, hanem más neveknél is, melyekről szintén el lehet mondani, hogy mesterséges szóalakok. Jehova a nevének, a KONKRÉT nevének az ismeretét és használatát örök időkre szánta a Biblia szerint, és ehhez nem férhet kétség. Mint minden nyelvi kifejezés és név, az idők során változáson megy keresztül, természetesen a héberből a görögbe, majd onnan számtalan más nyelvbe való átmenet jelentős váktozásokat okozott, mely változásokat a nyelvi sajátosságok miatt "mesterségesnek" nevezhetünk.
2014. nov. 22. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Ezen kívül persze közben Isten neve más nevekkel ellentétben mostohább sorsra jutott, mivel Sátán mindent elkövetett annak érdekében, hogy a Név feledésbe merüljön. A zsidók babonája formájában ez részben sikerült is neki. A háromság hamis tana által pedig filozófiai alátámasztást is kapott
2014. nov. 22. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%

"13. Mózes pedig monda az Istennek: Ímé én elmegyek az Izráel fiaihoz és ezt mondom nékik: A ti atyáitok

Istene küldött engem ti hozzátok; ha azt mondják nékem: Mi a neve? mit mondjak nékik?

14. És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGY OK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK

küldött engem ti hozzátok. "


Az egyetlen rész a bibliában, amely csupa nagybetűvel van írva.


Egyébként a JHVH kiejtésének a módja nem olyan elbagatelizálható dolog. Mivel a Magyar nyelv is mássalhangzós nyelv, csak mi kiírjuk és használjuk a magánhangzókat, így nem annyira feltűnő. Így egy példán keresztül megérthető, hogy mi a gond a JaHVeH vagy JeHoVaH elnevezéssel.


Ugyanis, az iSTeN vagy a SáTáN ugyan azon mássalhangzókkal rendelkezik, mégis két teljesen különböző minőséget takar. Így aztán egyáltalán nem mindegy, hogy kit vagy mit imádok. Ugyan ez a helyzet a fentebb már hangzósított két formával is. Az egyik semmiképpen nem iSTeN -t jelöli, így nem azt fogod imádni, amit vagy akit szeretnél.


Egyébként ez csak a zsidók Istenének a neve, szóval nem tom mit kell ezen ennyit izgulni. Jézus mindig is egy égi királyról az Atyáról beszélt. A nevét pedig a keresztfán ejti ki először: 'ÉL'


Erről aztán mindenki azt gondolja amit akar -.-


Anonymus

2014. nov. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
84%

"Ugyanis, az iSTeN vagy a SáTáN ugyan azon mássalhangzókkal rendelkezik..."


Elkezdesz beszélni a magyar nyelv mássalhagzósságáról, majd példaként felhozol egy héber sátán kifejezést, meg egy eredetét NEM ismerő, de kifejezetten nem héber eredetű Isten kifejezést párhuzamba hozva egymással.

Ritka sz@r példa...

2014. nov. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy betűmisztika. Pont akkora kamu, mint a számmisztika. Csiribí, csiribá...
2014. nov. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!