Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, szerintetek...

Jehova tanúi, szerintetek Isten tudta, hogy az ember bűnbe fog esni?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mivel tudom, hogy ti úgy vélitek, hogy Isten csak néha használja a mindentudás képességét.


És kérlek ha válaszoltok, akkor figyeljétek a kérdést, mivel szeretnék majd rá reagálni.


2014. nov. 6. 18:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha tudod a válaszunkat, mert ezek szerint tisztában vagy vele, akkor mi a kérdés? Szerintem rögtön tedd is fel a másik kérdést. :-)
2014. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
üdv, szerintem már voltak jelei, hogy a sátánná vált angyallal valami baj lesz. szerintem ebben az esetben is sátán kérte, hogy legyen a kertben egy fa, dez csak feltételezés.
2014. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
"Szerintem, szerintem, sátán KÉRTE, hogy legyen a kertben EGY fa, dez szerintem." -Grat.
2014. nov. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Az ilyen emberek miért nem vállalják a nevüket? Olyan kár, komolyan mondom.
2014. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Na, na, na, kérem szépen nem veszekedjünk, a kérdésre válaszoljunk ... ha már én nem tettem :-)
2014. nov. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát kedves első, képzeld nem tudom a válaszotokat. Ezért tettem fel a kérdést. Szerintem ez logikus.

CSak azt is hozzáírtam, hogy tudom, hogy milyen véleményen vagytok. De, hogy ebben az esetben mit válaszolnátok, azt nem tudom. Úgyhogy megkérnélek Téged is, és többieket is, hogy hogyan vélekedtek erről.


Köszönöm.

2014. nov. 6. 18:19
 7/17 anonim ***** válasza:

Isten ezt a megbízást adta Ádámnak és Évának: „Legyetek termékenyek, sokasodjatok, töltsétek be a földet és hajtsátok uralmatok alá; uralkodjatok a tenger halain, az egek repdeső teremtményein, és minden élő teremtményen, amely a földön mozog.” „Jehova Isten még ezt a parancsot is adta az embernek: »A kert minden fájáról ehetsz megelégedésig. De ami a jó és rossz tudásának a fáját illeti, arról ne egyél, mert azon a napon, amelyen eszel róla, bizony meghalsz«” (1Móz 1:28; 2:16, 17). Buzdítanád-e gyermekeidet arra, hogy egy csodálatos jövőt ígérő tervben vegyenek részt, ha kezdettől fogva tudnád, hogy a terv kudarcra van ítélve?


Az igaz Istennek nincs mindenáron szüksége arra, hogy előre tudja, egy teremtménye hogyan dönt. Ha a mindentudás képességéről nem tudna lemondani, nem lenne mindenható. Ez megmutatkozott Ábrahám és Izsák esetében is.

2014. nov. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Van egy olyan mondás, hogy pár szó is lehet fecsegés, és több ezer szó is maga a tömörség.

Hát ez nem az.


Nem tudom, miért nem lehet egyértelműen válaszolni a kérdésre.

Bár tudom, hogy mire gondolsz. De azért a félreértések elkerülése végett leírhattad volna. No mindegy.


Én azért leírom, hogy mire gondolhattál: arra, hogy nem tudta.


Nem tudom, hogy érdemes e tovább kérdeznem, mivel szerintem ellenségeskedésbe fog torkollani.

És ezt meg nem szeretném.


Majd még gondolkozok ezen, hogy kérdezzek e vagy sem.

2014. nov. 6. 18:38
 9/17 anonim ***** válasza:
a kérdéssel sohasincs gond, kifejezetten jó, ha kérdezünk.
2014. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, miért nem lehet egyértelműen válaszolni a kérdésre.

Bár tudom, hogy mire gondolsz. De azért a félreértések elkerülése végett leírhattad volna. No mindegy."


Tisztelt kérdező, bocsáss meg, ha kissé flegmán kezeltem a kérdésed, melyre ezek szerint a választ csak részben tudtad, csak a konkrét dologban nem voltál biztos. A válasz egyértelmű és te is tudod. Azért kérdéssel válaszoltam, mert a kérdés mindig gondolkozásra serkent, és ha helyes választ adsz a kérdésre, jobban rögzül.


De miért torkollna ellenségeskedésbe a kérdésed? Az előbb is normálisan válaszoltam, és általában sem a Tanúk miatt vesz rossz irányt egy eszmecsere.

2014. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!