Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez nagy butaság? Csak én...

Ez nagy butaság? Csak én gondolom így?

Figyelt kérdés

Szerintem, mindegy, hogy Istenben hiszek, vagy Buddhában, vagy Allahban, vagy Krisnában, vagy akárkiben, és mindegy, hogy katolikus, vagy buddhista, vagy muzulmán, vagy zsidó, vagy hindu vagyok, és tök mindegy, hogy menny-pokol, vagy Nirvana, vagy valhalla, vagy akármi.


Szerintem az összes vallásnak ugyan az az üzenete, csak másképp tálalja, és ez az üzenet a szeretet.


Hülyeség ez az elképzelés?


2010. jan. 28. 20:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
igen,igazad van,ezért kéne már egy új vallás,ami a szeretetet helyezi első helyre..mindegyik szeretetre akar tanítani,mégis hibásan..amíg ölnek,másokat erőszakkal térítenek,vagy épp leszólják a más hitűeket,addig az nem a szeretet nevében zajlik...minden esetre helyesen látod a szeretet fontosságát,csak az összes vallás távoli kissé a szeretettől..sajnos..de majdcsak rájönnek mit jelent,hogy szeress!
2010. jan. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
37%
persze, kéne már egy új vallás, mert az egy igaz út helyett kínált 29999 nem elég! kell még egy tévút! te nyílván ottó vagy . kedves ottó! ugye nem zavar, hogy eleknek hívlak? pedig tudom, hogy te ödön vagy! de szerintem mindegy, hogy valaki mária, vagy edina, azt nem zavarja, hogy zsuzsának hívom beszélgetés közben! ez csak szemléltetésként van, szerintem, ha a biblia leírja, hogy Isten neve Jehova, tudatlanságra vall budhának nevezni! te se tedd! különben más Istent fogsz segítségűl hívni, mint akiről a biblia tanít, és ez bálványimádás, hisz ez emberi tan lenne! az egyedüli igaz Istent, (zsoltárok 83:18-19-ET) IMÁDD, ÉS AZ Ő NEVÉT SZENTELD MEG, Jézus imája szerint.
2010. jan. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Nem igaz, hogy minden vallásnak ugyanaz az üzenete. A szeretet lehet közösnek hangzó üzenet, de a szeretet nem elméleti, hanem gyakorlati dolog. Istennek minden vallásban lehet őszinte keresője, követője, de ez nem a vallás miatt van így, hanem az ember miatt.


Ha egy ember önzetlenül él, és másokért él, Isten jellemátformáló hatalma megjelenik az életében, akkor valóban mindegy, hogy melyik vallásról beszélünk.


Üdv. Péter

2010. jan. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így hülyeség. Inkább olvasd el ezt:


[link]

2010. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy egyik vallásról sem tudsz semmit. Elhinni valamit, amiről semmit sem tudsz, szerintem elég nagy butaság.



A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

elvileg igen.CSAK a muzulmanok kozott vannak(nagyon kevesen)akik felreertik-tanitjak ,ezert vannak az ongyilkos merenylok.

par 100 eve volt a keresztenyeknek is egy ilyen kis "hibajuk"(keresztes haboru,inkvizicio)

2010. jan. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
nem butaság ez szerintem is igy van.csak ezt egy vallási fanatikusnak nem tudod megmagyarázni,de sztem nem is kell maradjon olyan amilyen.
2010. ápr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A vallás szívás.
2010. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
42%

Igen!

Mert aki nem az egy igaz Istent szolgálja, az más Isteneket szolgál.

A szeretet az másodlagos...

2010. máj. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Én mélyen megvetem az összes vallást, bár tudományos alapon hiszek egy túlvilági létformában, de az meg sem közelíti ezeket a tradicionális marhaságokat.

A vallások csak széthúzást okoznak emberek között, és soha nem lesz összhang, amíg ennyi van.

Az összeset be kell tiltani államhatalommal, otthon meg mindenki annak imádkozik, akinek akar. Ha ilyen ostoba.

2010. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!