Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez nagy butaság? Csak én...

Ez nagy butaság? Csak én gondolom így?

Figyelt kérdés

Szerintem, mindegy, hogy Istenben hiszek, vagy Buddhában, vagy Allahban, vagy Krisnában, vagy akárkiben, és mindegy, hogy katolikus, vagy buddhista, vagy muzulmán, vagy zsidó, vagy hindu vagyok, és tök mindegy, hogy menny-pokol, vagy Nirvana, vagy valhalla, vagy akármi.


Szerintem az összes vallásnak ugyan az az üzenete, csak másképp tálalja, és ez az üzenet a szeretet.


Hülyeség ez az elképzelés?


2010. jan. 28. 20:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
teljesen igazad van, és azért mert világvallásokat soroltál fel. ezekben és nagy alakjaikban tényleg vannak hasonló csodás elemek.
2010. jan. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%
Egyetértek veled. Isten az isten, mindegy, hogyan hívják. Persze vannak olyan vallások, amikre ezt a sémát nem lehet ráhúzni, de ezekre a nagyobb vallásokra igaz, amit írtál, ahogy az első válaszoló is írta.
2010. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%
Igazad van, de ettől én még maradnék a katolicizmusnál.
2010. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%
A hülyeség azért erős kifejezés, de... nagyjából az.
2010. jan. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
19%
Szeretet? Azért hirdet a muzulmán szent háborút? Azért üldözik Salman Rushdit? Iránban kivégeztek két embert mert ellenzéki tüntetésen szónokoltak. Hol itt a szeretet? És megáll az ész, és visszanéz!
2010. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem meglátásod tökéletes, ha olyasmire gondolsz, amire általában és hosszú ideje várnak az emberek, tehát felismertek valamit..


Csak hát..most eljutottál egy szóhoz.

Most jön a neheze, attól függ,hogy mit értesz ez alatt.

Pontosabban: hogyan lehet elérni a szeretetet?

Mert például ha a szeretetbe bele érted azt, hogy Krisztus által, akkor már hirtelen nem mindegy, hogy melyik vallás.

2010. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem butaság. Aki képes így látni a dolgokat az bölcsebb sok papnál!
2010. jan. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
44%

nem, egyáltalán nem mindegy, hogy miben és hogyan hiszel!

szóval, igen, nagy butaság

2010. jan. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
0%

Marketingnek hívják ezt!


A vallás egy nagy üzlet... valakio azért református nem katolkis, mert nem szeret gyónni...


ez csak egy példa...

2010. jan. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez marha nagy hülyeség, ugye tudod? Én nem azért vagyok protestáns, mert nem szeretek gyónni, hanem mert erre a vallásra kereszteltek CSECSEMŐ KOROMBAN. Nyilván nem leszek azért katolikus, mert annyira szeretnék papnak gyónni, mivel nem is tudom, hogy azt hogyan kell, de amúgy nálunk is van gyónás, csak nem ilyen "kétszemélyes", hanem az istentiszteleten gyón mindenki egyszerre és persze nem pont úgy, mint a katolikusoknál. De ez totál lényegtelen, mert a legtöbb embert gyerekkorában keresztelik meg, tehát nem az alapján választ vallást, hogy neki az tetszik-e vagy sem, hanem mert a szülei választanak neki, és vagy elfogadja azt a vallást, vagy nem. Ha valamennyire vallásosan nevelik, akkor ezt szokja meg, és ha megfelel neki, akkor miért akarna másikat?

Mondjuk én személy szerint nyitott vagyok más vallásokra is, de ettől még nekem a sajátom megfelel.

2010. jan. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!