Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jól gondolom, hogy a tudósok...

Jól gondolom, hogy a tudósok mind ateisták?

Figyelt kérdés

Legalábbis szerintem így logikus. Tudomány meg vallás nálam valahogy összeférhetetlennek tűnik.

Meg tudja cáfolni valaki?


2010. okt. 8. 18:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem meg úgy logikus, hogy mind hisznek. Ugyanis a Biblia szerint a bölcsességnek kezdete az Úrnak félelme...
2010. okt. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%
Pl. Einstein vallásos volt...meg még akad egy jópár vallásos tudós, nézz utána.
2010. okt. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Nem gondolod jol. Van olyan vallasos konyv is, amiben tudosok irjak le, h nagyon is jol megfer a ketto egyutt. A legtobb tudos vallasos.
2010. okt. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Nem egy tudóst ismerek, aki közben vallásos. Egyszerűen nem keveri a kettőt, mintha adott pillanatban a másik nem is létezne.
2010. okt. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%

Rosszul gondolod.


"Tudomány meg vallás nálam valahogy összeférhetetlennek tűnik."

Ezt a marhaságot meg honnan akasztottad le?

A középkorban például a muzulmán világban rengeteg tudós volt, akik pont a vallásuk miatt foglalkoztak annyit a tudománnyal.

De a más említett Einstein is hívő volt.

De ha napjainkra gondolsz, akkor is, én több mélyen hívő részecskefizikust, pszichológust, vegyészt és bölcsészt ismerek.

A kettő egyáltalán nem zárja ki egymást. Sőt

2010. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Einstein nem volt vallásos....
2010. okt. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
42%

Most erre mit tudok mondani?

De igen, az volt.

2010. okt. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%

Nem, teljesen vegyes. Mindkét oldalon sokan vannak, és ez így jó; több nézőpontból kutatnak.

Einstein pedig vallásos volt! :)

Íme néhány idézete:

# Isten nem kockázik!

# Isten titokzatos ugyan, de semmiképpen nem rosszindulatú!

2010. okt. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen hazugság az, amit vallásos meggyőződésemről egyesek írnak, s ezt a hazugságot újra meg újra megismétlik. Nem hiszek a személyes Istenben, s ezt a felfogásomat sohasem titkoltam el, hanem mindig világosan kifejezésre juttattam. Ha van valami bennem, ami vallásosnak nevezhető, az az a határtalan csodálat, amelyet világunk szerkezete ébreszt bennem, világunké, amennyire azt tudományunk feltárni képes."


Einstein az univerzumban és annak törvényeiben hitt. Elég messze áll az általános istenképtől ,aminek van személyisége és univerzális erkölcsi rendszere.

2010. okt. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A magasabb iskolázottságúak (így a tudósok) körében is nagyobb az Istenben nem hívők száma, mint azok között,akik nem rendelkeznek ilyan magas fokú képesítéssel. Azt hiszem a neten is van valahol egy felmérés erről.
2010. okt. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!