Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jól gondolom, hogy a tudósok...

Jól gondolom, hogy a tudósok mind ateisták?

Figyelt kérdés

Legalábbis szerintem így logikus. Tudomány meg vallás nálam valahogy összeférhetetlennek tűnik.

Meg tudja cáfolni valaki?


2010. okt. 8. 18:28
1 2 3
 11/22 hollófernyiges ***** válasza:
97%
Einstein a félreértések elkerülésére kijelentette hogy nem hisz a személyes Istenben. Hagyományos értelemben nem volt vallásos, kapott is ezért a képére az amerikai fundamentalistáktól. A természettudósok többsége sem az. Nem mind ateista, de jóval több van közöttük mint az átlag.
2010. okt. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
92%

Kiss Ferenc orvosprofesszor volt, méghozzá nemzetközileg elismert, hiszen az orvosi anatómiai atlaszt ő tökélesítette a maga korában, igen magas szinten művelte az orvostudományt. Az orvosi egyetemen nem szerették a diákok, mert igen szigorú ember volt, azt vallotta, aki orvos akar lenni, és embereket gyógyítani, az nem elégedhet meg azzal, hogy kettesekkel átbukdácsol, mert a diploma után emberéletek múlnak a tudásán nap mint nap. De a mai kisegyházak /pünkösdiek, szabad-keresztények stb/ ma nem léteznének, ha az akkori hatalommal szemben nem lépett volna fel igen határozottan. Ti vagytok a föld sója címmel kapható az igehírdetés-gyűjteménye, hiszen rendszeresen szolgált igehírdetéssel vasárnapról vasárnapra a gyülekezetében.


A hívő emberek alapvetően nem hülyék, csak ha a hitkérdések kerülnek szóba, az ateisták joggal gondolják a fundamentalistákat fafejűeknek, /magam is az vagyok/ ezt az ellentétet nem lehet feloldani.


Az, hogy valaki vallásos, valóban kevés önmagában, Jézust is vallásos emberek ítélték halálra, maga a zsidó főpap, és a teljes zsidó főtanács, és Isten nevében! De Jézus halálát még sem lehet a zsidókra kenni, mert Jézus Isten akaratából önként vállalta a halált értem és érted. Ha Jézus ma születne, a mai kor embere éppen úgy kivégezné mint akkor tették. A mai kor egyházi és politikai vezetői ugyan úgy halálra ítélnék, és a nép ma is feszítsd meg-et kiáltana. Semmivel nem vagyunk különbek náluk.


A határvonal hívő és hitetlen közt nem ott húzódik, hogy ki okos és ki buta, ki gazdag és ki szegény, ki művelt és ki nem. Mid két oldalon állnak nagyon okos és nagyon buta emberek, nagyon gazdagok és nagyon szegények, nagyon műveltek, és igen primitívek. Ha meg akarod tudni a különbséget hívő és hitetlen ember között, azt máshol kell keresned.


Persze azt mondani, hogy aki mást gondol mint én az hülye, mert én okos vagyok, igen kényelmes álláspont.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. okt. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én hívő ember vagyok, és tudom hogy bár Einstein nem volt vallásos, de alapvetően a teremtő intelligencia fogalma nem állt messze tőle. Viszont rengeteg tudós van a mai napig, akik hívő keresztények, zsidók stb. Aki tud angolul, rengeteg vitát nézhet meg a youtube-on, ahol két tudós vitatkozik arról, mennyire elfogadható az intelligens tervezés. A tudósok fele biztosan hívő ember.
2010. okt. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
64%

[link]

a tudomány egyáltalán nem összeegyeztethetetlen az istenhittel.Sőt,azok az intelligens emberek akik komoly kutatásokat végeznek,az élővilágot és sok egyéb dolgot tanulmányoznak szinte megszálottan,ők hisznek igazán istenben,hiszen magas szinten átlátják az élet legtöbb területét,és az Isten álltal teremtett világ bonyolultságát és csodálatosságát.


az,hogy tudomány és vallás összeegyeztethetetlen,meglehetősen sarkított,és korlátolt nézőpont.

az istenhit nem egyenlő azzal,hogy valaki rendszeresen bibliát olvas,minden nap imádkozik,vagy minden vasárnap templomba jár,feltétel nélkül elhiszi azt amit egy adott vallás/egyház tanít stb...az istent meg lehet találni a természetben,a másik emberben,a szívünkben,az egész életben.nem kell hozzá sem megrögzött ateistának,sem buzgó vallásosnak lenni.

2010. okt. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"az istenhit nem egyenlő azzal,hogy valaki rendszeresen bibliát olvas,minden nap imádkozik,vagy minden vasárnap templomba jár,feltétel nélkül elhiszi azt amit egy adott vallás/egyház tanít stb..."


Pontosítanám mondandómat:az istenhit NEM FELTÉTLEN egyenlő azzal...

2010. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%

sosem értettem, hogy miért összeférhetetlen a tudomány és a vallás - maximum azoknál, akik szószerint értelmeznek mindent.

Viszont nem csak a Biblia létezik, erről tudnod kell, több ezer vallás van a kereszténységen kívül. És ha létezik valamilyen Istenség ( minden vallás felett álló), aki a világot teremtette, miért ne ő alkothatta volna a protonokat, az evolúciót, a kémiai folyamatokat, a többi bolygót...?

2010. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

"Einstein vallásos volt...meg még akad egy jópár vallásos tudós, nézz utána."


Igen, vallásos volt, az iskolában. Utána már nem.


-------------


A tudós pedig nem hisz, hanem tud. Istenben csak hinni lehet, és amíg nincs semmi bizonyíték a létezésére (és nincs) addig nem létezőnek tekintjük, mert nem is létezik.


Nagyon kevés tudós vallásos, csak ugye sok tudós van, és így ők is úgy tűnik, hogy sokan vannak, de nem. A legtöbb tudós kiámbrándul a vallásból, szerencsére.

2010. okt. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
55%

Szerencsére? Nos, a nem vallásos Einstein azt mondta: a vallás tudomány nélkül vak, a tudomány vallás nélkül sánta. (gyatra és béna még a megfelelő fordítás) és ezt nem gyermekkorában mondta.

Vannak tudósok, akik a tudomány hatására válnak hívőkké. Hála Istennek.

2010. okt. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Szerintem nem jól gondolod. A tudósokat az Istenben való hithez és vallásossághoz fűződő viszonyuk szerint én három csoportba osztanám:

1. Ateista tudósok. Ők azok akik tagadják Isten létét. Fontos hangsúlyozni, hogy korunk ateizmusa a XVIII. század második felétől a Felvilágosodás korától eredeztethető. Előtte szinte minden tudós hitt Istenben (leszámítva persze a görög ateistékat), talán a legismertebb hívő tudósok: Newton, aki több kiváló Bibliamagyarázatot írt, és híres próféciamagyarázó is volt, és Pascal, aki Gondolatok című munkájában olyan logikai Istenérveket hoz fel, melyek mind a mai napig megállják helyüket!

2. Isten létét nem tagadó vallásos tudósok, akik hisznek ugyan Istenben, de nem mint Teremtőt imádják, vallásosságuk csupán formai jellegű, és teljesen jól összeegyeztetik ezt a hitüket és a tudományos munkájukat. Véleményem szerint ők alkotják a többséget. Ez a szemlélet egyébként az átlagemberre is igaz, gondolom kedves kérdező te is meg vagy keresztelve, vagyis a szüleid is hasonlóan gondolkodhatnak (bocsi ha tévedtem).

3. Istenben mint Teremtőben hívő tudósok. Elmondhatjuk, hogy ők az abszolút kisebbség, de létező csoport. A létét mi sem bizonyítja jobban, mint maga a kreacionizmus, hiszen az intelligens tervezés maga egy tudományos alternatíva. Persze Amerikában azért sokkal jobb az arány mint hazánkban, de ez betudható annak a politikai rendszernek, ami több mint 40 éven keresztül az ateizmust tette kötelező ideológiává. Ha érdekel ezeknek a tudósoknak a munkássága, magyar nyelven a [link] weboldalon tudsz tájékozódni.


Üdv. Péter

2010. okt. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én például fizikusnak tanulok, és hiszek Istenben.


A tudomány és vallás összeférhetetlenségéről:


Egyáltalán nem azok, mivel teljesen más dologgal foglalkoznak. Ez olyan, mintha a tudomány és a művészet között keresnél ellentmondást.

2010. okt. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!