Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallás tiltja a...

A keresztény vallás tiltja a lopást / másnak kár okozását?

Figyelt kérdés
Nem ez a fő kérdés, de csak akkor szeretném feltenni ha a válasz igen lenne.
2014. okt. 2. 11:39
1 2 3
 11/22 Ling-ce ***** válasza:
61%

Bocsáss meg kedves előttem hozzászóló, de ne keverd ide a gyónást! Egyrészt mert, a gyóntatószékben csak a gyóntató van, meg a gyónó, tehát te nem tudhatod, hogy milyen penitenciát kap egy tolvaj. A lopás, mint minden bűn megbocsáható, ha őszinte a bánát, és készséges az illető a jóvátételre. Nekünk még úgy tanították, hogy erősfogadás is van, amiben ígéretet tesz az illető, hogy a jövőbe kerüli a bűnt. Úgyhogy légyszíves ne akard úgy bemutatni a keresztyéneket, hogy a lopást semmibe veszik.

A letöltések is lopás, sőt a Ne lopj magába foglalja azt is, hogy a keresztyén ne rongáljon, ne lopja a napot, hanem becsületesen teljesítse a kötelességét. A kérdezőnek pedig igaza van, azzal a családdal szemben. De kérlek ne hagyd magad megtéveszteni. Nem minden keresztyén olyan, mint azok.

2014. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Shai-Hulud ***** válasza:
51%

" tehát te nem tudhatod, hogy milyen penitenciát kap egy tolvaj."

Tökmindegy, milyet kap. Két lényeges különbség van:

1. Nem a (büntető)jog szerinti büntetést kapja.

2. Nagyobb baj, hogy LELKIISMERETI feloldozást kap a bűne alól.


"A lopás, mint minden bűn megbocsáható, ha őszinte a bánát, és készséges az illető a jóvátételre."

Hiába bánja meg, az elkövetett bűn attól még bűn marad.

Ha agyonütöm a fiamat, majd megbánom - bármilyen őszintén is - attól még gyerekgyilkos vagyok. (OK, tudom, ez túlzó példa volt, de remélem érted, mire célzok.)


A különbség az, hogy a jog NEM OLDOZ FEL a bűneid alól, hanem megbüntet érte, míg az egyház ELTÖRLI a bűneidet a feloldozással, azaz megnyugtatja a lelkiismeretedet, hogy jól van úgy ahogy van, neked semmi bűnöd nincs, hiszen őszinte megbánásod miatt feloldozást nyertél...


Na így lehet keresztes háborúkat indítani, és kiirtani sok ezer embert - természetesen nyugodt lelkiismerettel..........

2014. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
2014. okt. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ha Te ellopsz egy fúrógépet, és azt a gépet nekem adod, akkor én loptam, vagy Te?
2014. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Tiltja, de aki megtért keresztény, az sem tudja egyik napról a másikra minden bűnét elhagyni. Ez egy út. Először a szándékosan cselekedett bűnöket hagyjuk el, aztán a szóbelit, és fokozatosan a mulasztással elkövetetteket. Egy egész életen át, minden nap törekedni kell előre lépni.
2014. okt. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Ling-ce ***** válasza:
100%
Abban igazat adok neked, hogy a bűn bűn marad akkor is ha meggyónják, és látszólag nem változtat a dolgokon. Ha az illető nem bánja meg a lopást, és tervezi a folytatást gyónása érvénytelen. Így nem érezhet lelkiismereti feloldozást. Ha meg nincs lelkiismerete úgysem megy gyónni. Bár Isten nem a büntetőjog szerint büntet, a bűn mindig visszaüt. Isten malmai lassan, de biztosan örőlnek. A gyónás nem is arról szól, hogy megússzuk a büntetést, hanem visszahelyezi a bűnöst Isten szeretetébe. De a bűnért fizetnie kell. Nyilván nem tudhatom, és te sem tudhatot ki milyen lélekkel gyónik, ennek Isten a tudója. És igenis számít a penitencia a tolvajnál. Mert egészen más az, hogy mondj el egy Hiszekegyet, minthogy térítsd meg a kárt. A gyónásban nemcsak Istennel békül ki a bűnös, de embertársaival is.A penitencia ugyanis nemcsak imádság, hanem jóvátétel is lehet, sőt kell is hogy legyen. A gyónásban nemcsak Istennel békül ki a bűnös, de embertársaival is. semmi meg Az általad felhozott - nem is rossz - példa során sem mindegy, hogy valaki meggyónja-e a gyilkosságot, vagy sem. Az áldozat számára semmit sem jelent, de a gyilkos számára sokat. A gyilkos is Isten gyermeke, Isten pedig senkinek a kárhozatát nem akarja. Igenis megbocsátható minden bűn, mert Isten minden bűnnél nagyobb. A Szentlélek elleni bűnök nem konkrét bűnök, hanem a bűnbánat hiánya, ezért nincs rájuk bocsánat. A gyónás szentségét azért rendelte Urunk, hogy a bűnösök visszataláljanak a szent közösségbe, mert az egyházaknak nemcsak gyarló, de szent arcuk is van. A gyónás a bűn gyógyítása, nem pedig megalapozása az újabb bűnöknek.
2014. okt. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
79%

Lopas az, aminek az eredmenyekeppen az eredeti helyerol az ellopott akarmi eltunik, igy a tulajdonosa tobbe nem hasznalhatja.


Szoval ha letoltesz valamit az nem lopas, mivel az eredeti helyen is valtozatlan formaban megmarad.

2014. okt. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Ling-ce ***** válasza:
25%
De létezik szellemi tulajdon is. Az nem mozdítható. A plágium is egyfajta lopás. A letöltésekkel is lehet kárt okozni. Egy időben üzentek is énekesek, - sajnos annyira nem követem nyomon a zenevilágot, hogy emlékezzek rá kik is pontosan, - a rajongóiknak, hogy ne töltsenek le számokat tőlük, mert akkor annyi lemezt nem tudnak eladni. Így sok energiájuk kárba vész, vagy nem térül meg. Így ők is meglopottnak érezhetik magukat.
2014. okt. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
76%

A beugratós kérdésre a válasz: a vallás tiltja a lopást.

A valódi kérdésre: A lopás eredetileg azt jelentette, hogy valamit a másiktól elveszünk, ezáltal a miénk lesz a dolgot, neki pedig nem lesz meg többé. Az ún. szellemi tulajdon jogi kategória. Mivel ha letöltesz valamit a netről, a kiadónak még ugyanúgy megmarad az ő példánya, és a többi embernek is, aki eddig megvette. Tehát jogilag illegális, de nem ugyanaz, mint amit a Bibila lopásnak hív, a Biblia viszont nem jogi szakkönyv. Amit a kiadók tesznek a szellemi termékek alkotójával, az már inkább lopás. (Mivel a kiadók csillagászati összegeket keresnek egy-egy zenei CD-vel, amiből az előadó nevetségesen kis arányban részesül, így kénytelen koncertekből megélni.) De ez most nem ide tartozik. Ha én üres DVD-t/memóriakártyát/más adathordozót veszek, azzal az ARTISJUS-nak keményen fizetem a jogdíjat, mert "úgyis" illegális tartalamt fogok rajta tárolni szerintük. Akkor is, ha csak a saját műveimet, a családi képeket, az előadásaimat stb. akarom rajta tárolni. Amik az én szellemi termékeim, és ami után a kiadónak nem járna jogdíj, mivel nem kötöttem valük szerződést a fenti szellemi termékei kiadási jogáról. Az ARTISJUS és a kiadók így engem meglopnak. Magyarországon ugyanis legálisan nincs lehetőségem matrica nélküli DVD-t vásárolni. Viszont innentől kezdve az lenne a normális, ha a filmek letöltése legális lenne, ha más úgyis jogdíjat fizettetnek az üres lemezért is. Vagy legyen illegális, de akkor ne legyen ARTISJUS matrica az üres adathordozókon. A kettő együtt nem megy. És amikor a kiadók arról beszélnek, hogy az illegális letöltésekkel az emberek a kedvenc művészüket lopják meg, az bizony képmutatás.

2014. okt. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
87%

Ling-ce (18)-ra: A legismertebb talán Ákos (akinek kiadója van, ld. a következő pont). De talán Lukács László is mondott ilyet, ha jól emlékszem. Meg is van róluk a véleményem. Sosem röltöttem le tőlük semmit, nem is fogok, de ha ennyire irigylik, akkor ne zenéljenek :P

Más előadók viszont ingyenesen elérhetővé teszik az albumaikat, és ennek okát is elárulták: ha az emberek meg is veszik a CD-ket, a kiadó jár vele jól, nem ők. Így ők inkább ingyen elérhetővé teszik a műveiket (reklámnak sem rossz), és a koncertekből élnek, mert oda az emberek akkor is elmennek, ha előzőleg letöltötték a művet és mellesleg talán tetszett is nekik. Én is több előadót így ismertem meg. Így reklámnak sem rossz. A South Park is ingyenesen letölthető legálisan, és a készítőinek attól még nem az utcán kell koldulniuk. Hogy van ez?

2014. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!