Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallás tiltja a...

A keresztény vallás tiltja a lopást / másnak kár okozását?

Figyelt kérdés
Nem ez a fő kérdés, de csak akkor szeretném feltenni ha a válasz igen lenne.
2014. okt. 2. 11:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem a vallás tiltja, hanem Isten nem nézi jó szemmel. (2Mózes 20:15)
2014. okt. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Bonyolult vagy. Ne tedd fel a kérdésedet!!!!!
2014. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Ki kell érdemelnünk, hogy kérdést tegyél fel? :D Inkább ne kérdezz. :)))))
2014. okt. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Igen, tiltja a lopást.

Csak nem halál büntetés jár érte. Egyedül az éjszaki rablótámadás esetén önvédelemből lehet megölni a támadót.


De a lopást is több szempontból kell értékelni.

Miért lopsz/milyen szándékkal és kinek, kitől lopsz, mennyit, ill. lett volna-e más lehetőséged.

Ha egy embernek van 5000 kukoriácja, te meg éhezel és senki nem ad neked semmit, akkor ha elveszel egy kukoráciát, az nem lopás.

(mellesleg a Biblia nem csak azt írja, hogy maradékot hagyni kell a rászorulóknak, hanem segíteni kell egymást).

2014. okt. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Persze, lasd tizparancsolat.
2014. okt. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A válasz egyértelműen igen. A Tizparancsoltban így olvassuk: "ne lopj", Jézus Krisztus pedig így tanított: "és a mint akarjátok, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is akképen cselekedjetek azokkal."


Üdv. Péter

2014. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Tényleg nem a vallás tiltja a lopást és egyébb bünt, hanem a Teremtö Isten....
2014. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Először is elnézést kérek attól, aki támadásnak vette a kérdést, nem annak szántam és azért tenném fel csak akkor a másik kérdést ha igen a válasz, mert nem szerettem volna hülyeséget kérdezni. Köszönöm akik csak simán megválaszolták első kérdésem.


Van egy keresztény ismerős család. Minden vasárnap mise [nemtudom pontos megnevezését bocsánat], a házban falra kitéve minden méteren egy bölcs idézet a bibliából és kicsit lekezelik azokat akik nem hisznek benne, gyülekezetekre járnak, vallásosan élik az életüket stb. Ők mégis lopnak és számukra ez természetes. Filmet töltenek le internetről, játékot, zenét , könyvet. Mikor erre rákérdeztem(nem voltam benne biztos hogy a lopás bűn náluk, de a törvény is tiltja szóval a vallásuk miért ne) le lettem támadva hogy semmi közöm hozzá, ez nem számít bele és ki lettem zavarva a házból. Ez tényleg nem számít nálatok bele? Végülis lopás és a szerzőt/készítőket károsítja meg. Vagy lehet ők csak ilyen habi keresztények?

Persze tisztelet a kivételnek. Választ előre is köszönöm.

2014. okt. 2. 13:18
 9/22 anonim ***** válasza:
41%
Lopás, bizony. Az ismerőseid tipikus álszentek.
2014. okt. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Shai-Hulud ***** válasza:
27%

Bizony lopás ez is.


De nézd a dolog másik oldalát is. Ezután elmennek a templomba, meggyónják, hogy "előző gyónásom óta 3 új filmet töltöttem le", mire megkapják a penitenciát "jól van fiam, mondj el két Miatyánkot és három Üdvözlégyet", és - hipp-hopp - a bűnök máris meg vannak bocsátva.


Jó, mi? :-D

2014. okt. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!