Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt "keresztények"! Hogy...

Tisztelt "keresztények"! Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Először is, akinek nem inge...

Észrevettem, hogy folyamatosan leszóltok más vallást, pl Jehova tanúkat állandóan szidjátok. Ennek ellenére a vallásotok Krisztus mintájával szöges ellentétben áll, mégis azt tartjátok jobbnak, a másikét meg blamáljátok.

Pl. háborúkban részt vesztek, egy vallásban levő emberek ölik meg egymást (Jézus ezzel szemben a fegyver letevésére szólított fel és arra, hogy szeretet legyen a közösségben), a vallásos emberek java része vagy részeges vagy parázna vagy tolvaj vagy egyéb Isten ellenes vétkeket gyakorol. Ha valaki netán erkölcsösen szeretne élni, azt meg hülyének nézitek (pl házasság előtt nincs szex vagy nem fogadja el a melegeket a Biblia mintája szerint). Miért mondjátok mégis a rosszat jónak?


2014. szept. 1. 14:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Kedves kérdező, a Jehova tanúi is keresztények.
2014. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

1. A jehovisták nem keresztények. Jézus azt mondta, hogy aki nem veszi vállára a saját keresztjét.... ők kínoszlopban hisznek, meg abban, hogy Jézus az Mihály arkangyal. Ráadásul ezekkel a hazugságokkal még házalnak is. Egyenértékű azzal, hogy valaki azt hirdeti, hogy mindenki szexelhet mindenkivel, mert joga van hozzá.

2. Egy keresztény nem vesz részt háborúban, nézz utána a történelemnek. Azok katolikusok voltak.

3. Furcsa, hogy számon kérsz minket és relatív engem is lerészegesezel, meg leparáznázol, holott nem is ismersz és szerinted lopok is. Csak gratulálni tudok ennek az elméletnek.

4. Egy keresztény nem nézi le azt, aki erkölcsösen él. A hobbikeresztényeket ne hozd ide, akik max vasárnap mennek el mutatóba, miközben nincsenek megtérve.

5. TE miért mondasz minket rossznak, miközben süt a tudatlanság a kérdésedből?

2014. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

(Kedves 2-es!

Mert a katolikusok nem keresztények?)


Kedves Kérdező!

Egyébként pedig mindenki, aki őszintén, alázattal, Lélek szerint és nem erőszakkal gyakorolja a hitét, az lehet keresztény, vagyis Krisztust követő.


Minden vallásban és minden felekezetben lehet keresni komoly istenhívő embert és erre ellenpéldát is.

Aki nem jutott el erre az állapotra, az mondja a rosszat jónak... de az az ember nem is mondható hívőnek. Semmilyen vallásban, semmilyen felekezetben. Az az ember ostoba, önző, vagy megvezetett.

2014. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Teljesen jogos a felháborodásod. Nem tudom, te mennyire vagy hívő, vagy mennyire ismered a Bibliát, de pont rátapintottál a Biblia, és Jézus tanításainak a lényegére: fegyver letevése (sőt, az ellenség szeretete), megbocsátás, szeretet , stb.


A "keresztény" szó eredetileg azt jelenti: Krisztusi, Krisztushoz hasonló. És valóban, akik ma kereszténynek mondják magukat, gyakran nem is méltók erre az elnevezésre.

Én magamat jobban szeretem egyszerűen csak hívőnek nevezni, ezzel is kifejezem, hogy én nem egy korrupt intézményhez tartozom, hanem az igazi Jézushoz, Megváltóhoz, aki a szeretet hirdette és gyakorolta.


Igazad van amiatt is, hogy a Biblia a Galata levélben említ 9 darab olyan tulajdonságot, amit lehet tekinteni az igaz hit jeleinek, tehát minden igaz hívőben vagy megtalálható, vagy kialakulóban van, és látszik is.

Ezek:

Szeretet, öröm, belső békesség, türelmesség, kedvesség, jóság, hűség, szelídség, önuralom.


Ha ezek valamelyikét egyáltalán nem látod egy magát kereszténynek mondó emberben, mindig jogod van tőle számon kérni, vagy mutatni neki az említett igét, hogy miért nem látszik rajta.


Én nem szoktam más keresztény felekezeteket bántani (jómagam református vagyok) a következő okból:

abban hiszek, hogy Jézus Krisztus kereszthalála által a (bűnös) ember üdvözül, ha ezt a kereszthalált hittel elfogadja, és ennyi, pont.

tehát, hitem szerint, egyedül a hit van megkívánva.

Ebből következik ,hogy üdvözül (értsd: a Mennybe jut) a katolikus, a pünkösdi, a református (még jó), a Jehovás is, ha a hite valódi, tehát nem képmutató, hogy te is említetted a példákat.

Ha pedig a más felekezetbeli és én is üdvözülök, akkor testvérek vagyunk, következésképp, nincs egymás elítélése, csakis a szeretet.


A kérdésedre, hogy miért ölik meg és ítélik el egymást a felekezetek, az a válasz, hogy ezt az alaptanítást (amit egyébként Luther is vallott) nem fogadják el.

Abban hisznek, hogy cselekedni is kell jó dolgokat, pl. keresztelkedni, templomba járni, adakozni stb.

Minden felekezetnek más és más ezek a "cselekedetei", és mindegyik abban hisz, hogy csak az övéi üdvözítik (tehát nemcsak a hit, hanem az adott törvények betartása is), emiatt abban hisznek ,hogy a többi felekezetbeliek nem üdvözülnek, és emiatt az erőszakos térítési szándék miatt ölik meg egymást.


Ironikus, hogy szándékaik szerint jót akarnak egymásnak, mégis szétszedik kegymást.


Azt tanácsolom neked, hogy magasról szard le a felekezeteket, olvasd a Bibliát, és alakítsd ki a saját Istenképedet. Jézus szerette az embereket, meggyógyított mindenkit, a kereszten is megbocsátott a kínzóinak.


Ha akarod, szívesen beszélgetek veled, ha esetleg valamit nem értenél még a bibliából vagy akármiből, és esküszöm, hogy nem foglak sem téríteni, sem gyülekezetbe hívni.

2014. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező,


Örülök az ilyen kérdéseidnek, de még jobban örülnék annak, hogy ha mielőtt felteszed a kérdéseidet először is megismernéd a történelmet, és elolvasnád a Bibliát. Mert hiiába gyártod a dühtől és útálattal telt kérdéseidet, sajnos azzal az emberrel még vitázni és eszmét cserélni sem jó, akinek lila gőze nincs olyan dologról amiről vitázni akar.


Ismerd meg a történelmet, olvasd el a Bibliát és még sok-sok más hozzátartozó az ember által elérhető dokumentumokat, és majd utána vitázz.


Ostoba ember az aki veled vitába száll, hiszen semmi mást nem akarsz, mint hívő embereket bokszzsáknak használni, mert a téged felemésztő gyűlöletet már nem tudod kontrollálni a hívőkkel szemben.


Üdv, egy jóakaród:D

2014. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves mindenki.

Teljesen jogosan kérdezett, és nem kell kioktatni.

Krisztus követőinek ("keresztényeknek") be kellett volna mutatni a Krisztusi szeretetet a történelem folyamán.

De nem ezt tették, hanem az Ószövetségi Izraelhez hasonlóan elbuktak.


Ez a kioktatás sem helyes. Isten minden nem-hívő embert felhatalmazott azzal, hogy a hívőktől számonkérjen, ha valami nem úgy van, ahogy lennie kéne.


Egyszerűen megértőnek kellene lenni vele, őszintén.

2014. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves #6-os! Szerintem meg Isten arra hatalmazott fel maximum, hogy a saját szemedből kivedd előbb a gerendát, mielőtt a másik szemében levő szálkával foglalkoznál. Vagyis arra, hogy először talán a saját házad táján söprögess úgy nem hívőként, vagy akármiként is, ahelyett hogy számon akarod kérni azokat, akik -bár bűnösök-, de talán legalább megpróbálnak megigazulni, s Krisztus követőnek lenni.

Szerintem volna mit "söprögetned", mikor ilyesmit beszélsz, hogy "a keresztényeknek be kellett volna mutatni a krisztusi szeretetet a történelem folyamán, de nem ezt tették..."

Először is egy közösség soha nem egy homogén massza, nem mondhatod azt, hogy minden magát kereszténynek nevező ezt csinálta, avagy semelyik sem csinálta amazt, tehát már itt rosszindulattól fűtött netto hülyeség, amit beszélsz! De te valószínüleg nem hallottál még pl Teréz anyáról sem, hogy csak a közelmúltból egyetlenegy ismert szent embert említsek, miközben számtalan "névtelen" szent emberről lehetne beszélni akik a hétköznapokban észrevétlenül tevékenykedve visznek fényt.

Azonkívül te azt mondod, hogy ez mennyire helytelen is hogy itt valakit kioktatnak mások, miközben te meg arra veszed a bátorságot hogy számon kérj, hisz neked erre küldetésed van...? Ezt nagyon remélem hogy te sem gondolod komolyan.

2014. szept. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 szp72 ***** válasza:
Én is azt hiszem, hogy némelyik hozzászóló néha fogalmazhatna egy kicsit finomabban, megértőbben másik véleményére hitére nagyobb tisztelettel tekintve, talán magam is. De szerintem senki nem akar megölni senkit, nincs itt vallásháború. Persze a nem vallásosak hozzászólásai sem mindig tömény udvariasságot tükrözik.
2014. szept. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Elöljáróban annyit, hogy látom kérdésem kiverte pár embernél a biztosítékot. Nem akartam nyers lenni, nem akarok "bokszzsáknak" használni senkit, én is hiszek Istenben, Jézust szeretném, próbálom követni. Csak amikor az ember lányát azért gúnyolják a suliban a vallásos, templomba, hittanra járó fiatalok, hogy 16 évesen még szűz és erőszakkal akarják rávenni a cigizésre, az kicsit idegesítő. Erre még lehet azt mondani, hogy ilyen a kamaszkor, de a gyakorin szétnézve, mindenhol acsarkodást látok, magukat Isten követőnek mondó felnőttektől. Néhány válaszra reagálnék:

1. "Jehova tanúi is keresztények." Itt gyakorin olvastam, hogy valaki azt írta nem keresztények, nem akartam félrevezető lenni, lehet csak kötekedés volt az is.

2. " engem is lerészegesezel, meg leparáznázol, holott nem is ismersz és szerinted lopok is. Csak gratulálni tudok ennek az elméletnek. " Írtam a kérdésem elején, hogy akinek nem inge ne vegye magára. Sajnos az eddigi tapasztalataim alapján a vallásos emberek nagy részére igaz. Természetesen nem csak a keresztényekre, sőt alapjában véve az egész világra, legyen vallásos, vagy ateista. Csak a keresztényeknek példát kellene mutatni, ez az ami dühítő.

4. Köszönöm szelíd és őszinte válaszod. Ezt a részt pedig szeretném kiemelni válaszodból: "nincs egymás elítélése, csakis a szeretet." Jó lenne ha mások is így gondolnák.

5. "először is megismernéd a történelmet, és elolvasnád a Bibliát. " Elolvastam, páratlan köny; az Isten Szava. A történelemben a keresztes hadjárat is kiverte a biztosítékot, nem volt éppen Írás szerinti, bár erről nem a mai, hanem az akkori álkeresztények tehetnek.

6. Köszönöm.

Köszönöm mindenkinek a válaszát és hozzászólását.

2014. szept. 1. 20:02
 10/15 anonim ***** válasza:
Mt 10,34-36
2014. szept. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!