Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "barátom" folyton beszólogat...

A "barátom" folyton beszólogat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A nyár nagy részét a baráti körömmel töltöttem. Egyik vasárnap mondtam, hogy most 1-2 óráig nem leszek, mert a családommal misére megyek. Azóta fent említett barátom úgy viselkedik velem mint egy értelmi fogyatékossal, valamint amikor találkozunk, mindig szóba hozza, hogy ez szerinte milyen ostobaság, és hogy neki már 5 éves kora óta nincsenek képzeletbeli barátai és hasonló beszólásokat. Ezelőtt nem is említettem a vallásomat. Mit tegyek hogy leáljon ? Bocs ha rossz kategória.

Normális válaszokat kérek !

15/f


2014. aug. 25. 19:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem hanyagoljad, és megmondhatod neki, hogy ő is hanyagoljon. Én nem szeretem a kereszténységet, és nem szeretnék keresztény barátot sem, egyszerűen nem lenne értelme, csak megbántanánk egymást folyamatosan. Nem tehetek róla tényleg, ha emiatt úgy néznék rá, mint valami kis szerencsétlenre, de ez hogy' esne neki?! Szerintem vallásos és nem vallásos között ritka az igazi barátság, és ezt jobb elfogadni. Mindenki a saját körében érzi magát jobban, ott ahová tartozik. Ha valaki Krisztushoz tartozik, ne járjon hozzám, ne velem barátkozzon, szerintem ez így logikus. A haverság persze megint más. A barátságoz kell, hogy lelki rokonom legyen, a haversághoz nem.
2014. aug. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, amennyiben "elkerülhetetlen" ez a valaki, akkor kérd meg szépen, hogy tartsa tiszteletben azt amiben Te hiszel és ne szidja a vallásodat. Mond meg neki, hogy Te is tiszteletben tartod azt amit ő vall, mindaddig amíg ő is amit Te.

Ha tovább folytatja akkor nincs mit tenni az ilyennel. Ostobákkal ne vitatkozz.


Ateista létemre nekem vannak keresztény barátaim. Nem szokott a vallás szóba kerülni, és tiszteljük egymás nézeteit, nincs is köztünk semmi baj.

2014. aug. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!